Jump to content
RH

Sopwith Snipe Late 1:32 Wingnut Wigs

Recommended Posts

WingNut-Wings-1-32-Sopwith-Snipe-Late1.jpg

No i wreszcie coś z mojego priorytetowego tematu ,czyli samoloty z naciągami

czyli Sopwith Snipe w wersji po pierwszej wojnie światowej

Samolot w barwach 111 Sqn. "A " Flight Commander Duxford 1924.

Malowania tego oczywiście nie ma w zestawie . Żeby wykonac to malowanie zakupilem kalki firmy Pheon Decals .

Image3.jpg

Image7.jpg

Jedno muszę napisać ,co do wyżej wymienionych kalek ,że mimo ceny sa bardzo dobrej jakości ,i z pełną odpowiedzialnością ja polecam .Po za tym jest tam kalek na bardzo wiele malowań .Jest w czym wybierać

PB291010.JPG

No ale dość tych wywodów ,czas na sam modelik ,a ...więć ,..proszę bardzo

gf.jpg

PB291011.JPG

PB291012.JPG

PB291013.JPG

PB291014.JPG

PB291015.JPG

PB291016.JPG

PB291017.JPG

PB291018.JPG

PB291019.JPG

PB291020.JPG

PB291021.JPG

PB291022%252520-%252520Kopia.JPG

PB291022.JPG

PB291023%252520-%252520Kopia.JPG

PB291023.JPG

PB291024%252520-%252520Kopia.JPG

PB291024.JPG

Srebrne wychodzą Ci super. Tylko ten czerwony pierścień trochę taki superdziewiczy ,-))

Bardzo ładny

Na warsztacie:

Reggiane Re.2000 - Italeri 1/72

Powoli oswajam się z sylwetką tego samolociku, która do niedawna była dla mnie nie do przyjęcia. Coraz bardziej mnie przekonuje.

Model - jak to zwykle u kolegi bywa - zasługuje na uznanie

Model bardzo fajny Akurat mam dwupłata na tapecie, mógłbyś napisać słów parę jak robisz naciągi?

Strasznie dużo tych pytań a ja nie cierpię odpowiadać ,szczególnie pisać ,wole słowo mówione

po pierwsze to z jakich odmętów wytargaliście ten model ,ak to tak dawno było klejone .Ja dawno o nim zapomniałem choć w domu nadal stoi na honorowym miejscu obok DH 9 .Jako że to dawno klejony model to odpowiadam na drugie pytanie jak dobrze pamiętam to zdjęcia nie byly robione w "namiocie" tylko skleiłem z białych kartek z bloku taki "domek ' i tam to pstrykałem. Jeżeli chodzi o linki to tutaj jest sprawa bardziej poważna ,bo ilu jest modelarzy ,ile jest materiałów z których robi sie linki tyle metod .na necie jak sie poszpera to ludzie pokazują jak to robią .w skrócie w przypadku tego modelu to zastosowałem metodę ,wklejenia na końce odpowiednio dociętej linki EZ rurki 0.4mm potem spłaszczone i wklejone w otwory w modelu . w tym przypadku bylo to zgodne z oryginałem ,gdyż ten samolot miał płaskowniki zakręcane na śruby

. dla ciekawych tej konstrukcji odsylam do publikacji "Windsock Datafile" z tym samolotem .tam sa zbliżenia tych detali . I TO TYLE !!!!