Jump to content

T-34/85 nr.121 HobbyBoss 1:48

Recommended Posts

Kolejny model do wyżywania się w skali 1:48. Nie będę przeczyć, że inspirowany modelem (brudzing) Wu Bayin'a Su-100, który ukazany został w the weathering magazine i wyszła taka podróbka.

g9lm.jpg

iykw.jpg

xj5m.jpg

lpeo.jpg

dsx0.jpg

av88.jpg

A tu taki tekst na spostrzegawczość który mi pomoże wielce. Czy wszystkie Sdk.Kfz.162 Jagdpanzer'y IV ausf.F miały na sobie zimmerit ?

Kurcze znów starałem się nie zabrudzić.. w sumie to aż taki sfatygowany w końcu nie jest.

Jeśli już tak zaszalałeś z brudzeniem, to co szkodziło pobrudzić koła od wewnątrz?

Model też traci z powodu drobnych niedoskonałości montażu...Może gołym okiem trudniej to zobaczyć, niż na fotografii?

Szkodzi brak pigmentów O które niedoskonałości chodzi ?

Kurcze znów starałem się nie zabrudzić.. w sumie to aż taki sfatygowany w końcu nie jest.

:

To jak widać względne, bo np. dla mnie jest trochę przesady w tym brudzeniu.

O które niedoskonałości chodzi ?

Co rzuciło mi się w oczy: Części wieży nie są sklejone idealnie i masz niepotrzebną szczelinę po prawej stronie, tuż przy jarzmie działa.

Druga rzecz to pochodna nadmiernego brudzenie. Zapacykowałeś szczelinę wokół lufy, a przecież lufa nie była nieruchoma, i odrzut powodował jej cofanie. Tam był luz.

Właz kierowcy też jest jakiś niestarannie zamontowany i częściowo "uszczelniony" błotem na dolnej krawędzi.

Co rzuciło mi się w oczy: Części wieży nie są sklejone idealnie i masz niepotrzebną szczelinę po prawej stronie, tuż przy jarzmie działa.

Druga rzecz to pochodna nadmiernego brudzenie. Zapacykowałeś szczelinę wokół lufy, a przecież lufa nie była nieruchoma, i odrzut powodował jej cofanie. Tam był luz.

Właz kierowcy też jest jakiś niestarannie zamontowany i częściowo "uszczelniony" błotem na dolnej krawędzi.

Fakt tan jest szczelina ale wieża ładnie się skleiła musiałem przeoczyć przy szpachlowaniu gorzej z włazem nie niej. Z tej lufy nic strasznego wytrę :p Właz kierowcy jest jak najbardziej w porządku pigment się tam po prostu wlał przy rozcieńczaniu go benzyną tam troszkę przetrę ale zostawiłem bo mi pod pasował efekt kumulacji syfu.

To jak widać względne, bo np. dla mnie jest trochę przesady w tym brudzeniu.

Każdemu nie dogodzisz :p nie ma brudu nie ma zabawy

• 2 weeks later...
odważnie, śmiało i bez litości

Tak na poważnie - można by jeszcze nieco popracować nad efektami brudzenia. Mam wrażenie, że efekty nie są jeszcze skończone. Ale może to tylko moje wrażenie...

Poprawić już się nie da, lepsze wrogiem dobrego. Efekt jest taki jak mniej więcej zamierzałem.