Jump to content
krzysztofm30

Naprawa konsoli PS2 Silver Slim - plastikowa obudowa

Recommended Posts

Witam

Po pierwsze prosiłby o wyjątkowe, nie wykasowywanie mojego wątku przez admina. Chciałem zwrócić się do społeczności modelarskiej z prośbą o radę, i sądząc po profesjonaliźmie strony - dobrze trafiłem.

Mam problem z konsolą Playstation 2 Silver Slim. Posiada liczne i głębokie rysy na obu stronach obudowy. Obudowa to plastik - srebrny, satynowy

Od kilku miesięcy poszukuję sposobu na jej renowację. Niestety bezskutecznie. Albo sposoby są absurdalne (nałożenie na konsolę bezbarwnej pasty do butów - ) albo oferty napraw z chorendalnymi cenami.

Będę wdzięczny za podzielenie się Waszą wiedzą z zagubionym komputerowcem. Będę śledził wątek, lecz, gdyby ktoś z Waszej strony zechciał się skontaktować ze mną bezpośrednio to mój priv: krzysztofm30@gmail.com

Konsola wygląda mniej więcej tak (zdjęcie poglądowe):

http://lahore.olx.com.pk/ps2-iid-418004013#

Pozdrawiam

Witaj

Najprościej będzie jak rozbierzesz konsolę czyli rozłożysz obudowę na części pierwsze, Następnie udasz się do jakiegoś sklepu z wyposażeniem dla lakierników i zakupisz

-Puszkę podkładu do plastiku

-szpachlę w spreju

-papier ścierny wodny 500-1000 i może 2000

-kolor jaki cię interesuje (srebrny)

-korkową kostkę do szlifowania

-benzynę ekstrakcyjną

-szmatki bezpyłowe albo antystatyczne

Jak już będziesz miał to wszystko zeszlifuj powierzchnię papierem 500 z odrobiną wody do gołego (czarnego ?) plastiku obudowy. wysusz dokładnie z wody!!! Nalej trochę benzyny na szmatkę i przetrzyj wszystko bardzo dokładnie.

Po wszystkim nałóż warstwę podkładu do plastiku wysusz!!! następnie drugą warstwę

Jak już podkład będzie suchy około 1h pryśnij kilka cienkich warstw szpachli odczekując około 20-25 min między warstwami. Odłóż na około 24h do wyschnięcia i utwardzenia szpachli. Następnie przy użyciu kostki i papieru 1000 i wody wyszlifuj dokładnie powierzchnię. czynność powtórz z papierem 2000.

Wysusz!!!!

ponownie przetrzyj szmatką nasączoną benzyną. Po odparowaniu resztek benzyny teoretycznie obudowa powinna być gotowa do malowania.

zagospodaruj dużo czasu i cierpliwości (im wolniej będziesz to robił tym ładniej powinno wyjść)

Powodzenia!!!

Pozdrawiam Albert

Gładkie malowanie łatwe może nie być, więc po szpachlowaniu itp może warto zahaczyć o firmę reklamową żeby Ci to ładnie okleili folią.

wielkie dzięki

a znacie może jakieś firmy, które sprzedają specyfiki, o których pisał albert ?

Może jakiś sklep, gdzie można w miarę tanio to kupić - mieszkam w Warszawie, na Ursynowie

Pozdrawiam

Może jakieś namiary na sklepy w sieci. Szczególnie chodzi mi o ten kolor satynowy. I mam małe pytanie uzupelniające - Czym malować konsolę ?

Wszystko kupisz w sklepie z asortymentem dla lakiernikow samochodowych. Benzynę akstrakcyjną w sklepie chemicznym

Ludzie, ta "lista zakupów" wyjdzie drożej niż konsola! Ja bym zrobił tak: Papierem 500 zjechać do plastiku, potem podkładoszpachlówka np. Mr. Surfacer kupiona w słoiczku, najpierw wypełnić nią rysy i zeszlifować na równo, potem rozcieńczyć i położyć pędzlem cienką warstwę po całości, potem drobnoziarniste papiery, potem lakier w sprayu.