Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście - mój bład;) chodziło oczywiście o większy model:) czyli mniejszą skalę;) Widziałem na allegro tą osę ale moim zdaniem to zabawka a nie model - można by było co prawda ją "przerobić" ale szkoda wtedy tyle kasy na nią wyrzucać - pamiętam że stała coś około 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani...

Im mniejsza cyfra w mianowniku tym WIĘKSZA skala!

Czyli skala 1:200 jest większa od 1:700 - większa skala to większy model.

Ty Jędrek powinieneś to wiedzieć a gulusowi kiedyś już to tłumaczyłem ale na innym forum...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani...

Im mniejsza cyfra w mianowniku tym WIĘKSZA skala!

właśnie zdarłem się z rana by zerknąć co wczoraj napisałem... faktycznie głupoty, Maciej ma całkowitą rację (dzięki za czujność ), mój błąd, już się poprawiłem

 

Widziałem na allegro tą osę ale moim zdaniem to zabawka a nie model - można by było co prawda ją "przerobić" ale szkoda wtedy tyle kasy na nią wyrzucać - pamiętam że stała coś około 80 zł.

całkiem dobry materiał wyjściowy, innego po prostu nie ma (modele Poseidona są bardzo rzadkie) a i cena nie wydaje się taka straszna przy tej wielkości modelu, więcej mógłby okonek napisać - przymierza się do budowy

 

Jędrek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanuchka i Osa w skali 1/150 rozpoczynają wątek o radzieckich i rosyjskich modelach okrętów.. ale myślę, że raczej są nie do dostania, natomiast przy odrobinie woli można ściągnąć 33cm Osę Modelista, której okonkowy in-box jest na forum

 

Jędrek

ps. większa skala to mniejszy model...

 

Może mam lekko wypaczone zpojrzenie na sprawe z powodu mojej miłości do okrętów byłego ZSRR, i dlatego nowości mnie nie zadawalają. A propos OSY starałem sie znależć stary zestaw Dragona z Osą I w 1:700 - bezskutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos OSY starałem sie znależć stary zestaw Dragona z Osą I w 1:700 - bezskutecznie

może przy obecnej polityce Dragona wznawiania starych zestawów po małym liftingu pojawi się jako Premium Edition?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

pojawiła się nowa zapowiedź Dragona:

3 in 1 Premium Edition 1/700 Russian Navy Pyotr Veliky

 

zestaw ma pozwalać (dzięki zawartym częściom i elementom fotrawionym) na zbudowanie do wyboru jednego z 3 krążowników tej klasy

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrku a powiedz w masz jakieś info w jakiej może cenie by chodził ten Piotr Wielki??? nie wspominam ze napalony jestem na takiego Kirowka w 1:350 - niestety nigdize nie slyszalem nim:((( buu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akagi tez trzeba bedzie miec... Dobrze, ze nie wydaja tych modeli co tydzien to jest czas na odlozenie srodkow na te cele. Oj dzieje sie w mojej ulubionej skali, oj dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieści na temat Akagi Hasegawy w 350-ce (premiera pod koniec 2008) i 700-ce (połowa 2008)

Jędrek

Przyjemniejszej informacji na początek dnia nie mogłem otrzymać (oczywiście mam na myśli 1:700)

No to teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To zależy co masz na myśli mówiąc: "bardzo"...?

Modele przedstawiają okręty w różnych latach i po różnych modernizacjach - na początku ( po zwodowaniu ) były prawie identyczne. To jednostki bliźniacze ale z czasem się zmieniały.

 

Pozdrawiamm,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko; Hasegawa oferuje do modelu Nagato trzy zestawy części fototrawionych A, B i...no właśnie . Czy zestaw super zawiera oprócz nowej blaszki zestawy A i B?

Np stronka:

 

http://www.modelhobbies.co.uk/shop/advanced_search_result.php?search_in_description=1&inc_subcat=1&keywords=nagato&x=0&y=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilkę mnie nie było, trzeba by choć nowości nadgonić

blaszki WEM:

1/350 Mikasa (PE 35107) KLIK

Kriegsmarine Cable Reels w skali 1/700 (PE 786) 1/400 (PE 4013) i 1/350 (PE 35107)

 

blaszki Flyhawk Models:

1/700 Aoshima IJN Fuso blaszka 1 blaszka 2 blaszka 3

 

zestawy Lion Roar:

1/700 WWII IJN Navy Vessel Nameplates

1/700 WWII IJN Portholes

1/700 WWII Royal Navy Pom-Pom Gun

1/700 WWII German Navy Portholes

1/700 WWII U.S. Navy Portholes

1/700 WWII U.S. Navy Radar

1/700 WWII IJN Shellproof Sand Bags

1/700 WWII U.S. Navy 5" Gun Turret, Twin Mount for BB/CV/CA/CL Type

1/700 WWII U.S. Navy 5" Gun Turret Twin Mount for DD Type

1/700 North Carolina Detail Set

 

drewniany pokład do Nagato firmy Shinsengumi do obejrzenia m.in. TU

 

oraz z tego samego miejsca wstępne informacje o Akagi Hasegawy (1/700) KLIK

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.