Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanko; Hasegawa oferuje do modelu Nagato trzy zestawy części fototrawionych A, B i...no właśnie . Czy zestaw super zawiera oprócz nowej blaszki zestawy A i B?

mam te 3 zestawy przed sobą:

QG15 Basic A to głównie same relingi

QG16 Basic B to sporej wielkości blaszka zawierająca sporo różnych detali

40065 Super zestaw nie zawiera powyższych blaszek a składa się z kolejnej blaszki (mniej więcej wielkości 2/3 tej z zestawu B), 8 metalowych luf artylerii głównej, 7 żywicznych szalup, kawałka filcu na podstawkę oraz blaszki z japońską nazwą okrętu, zestaw ten sprzedawany jest w pudełku wypełnionym stropianem do którego włożono instrukcję i tekturkę z przymocowanymi torebkami zawierającymi wyżej wymienione elementy

 

wszystkie 3 zestawy można obejrzeć tu: Basic A, Basic B, Detail-Up Parts Super

 

Jędrek

ps. warto się rozejrzeć na czeskim rynku, przy odrobinie szczęścia Nagato może się trafić w całkiem atrakcyjnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, cena podana przez Ciebie to jest właśnie to! wystarczy zerknąć np. do HLJ gdzie Nagato kosztuje 19000 jenów (ok.180$) + do tego koszty przesyłki a dziś np. widziałem jedno Nagato w w-wskim Sindarze, cena coś koło 430zł jeśli dobrze pamiętam a więc całkiem atrakcyja tym bardziej, że nie wiadomo jak obfite jest czeskie źródełko

 

co do WEM może i warto poczekać, ale dla mnie fakt posiadania zestawów Hasegawy nie wyklucza możliwości zakupu blaszki WEM jak się pokaże, zobaczę co na niej będzie, choć w przypadku tego modelu nie planuję dalszych wielkich zakupów

 

Jędrek

ps. zestawy kupiłem po znajomości razem z modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego typu dodatki to chyba nalepiej na Dalekim Wschodzie kupować, w kraju to prawdopodobnie jedynie na zamówienie, moje zestawy przywędrowały z Czech (super zestaw ma naklejkę czeskiego MPM)

 

Czesi chyba weszli w jakiś układ z Hasegawą, cena Nagato jaką podałem wyżej i w jakiej mniej więcej kupiłem swój model odpowiada tej w HLJ a zawiera w sobie przecież marżę czeskiego i polskiego pośrednika, zakup więc wg mnie jest bardzo atrakcyjny

 

dziś dotarło do mnie pudło z modelem (było zbyt wielkie i w tygodniu zabrałem ze sobą tylko dodatki), pooglądałem jego zawartość i mój werdykt brzmi: cudo!

części odlane czyściutko, z finezją i mnóstwem detali, instrukcja przejrzysta a do tego w pudle wielka plansza z planem okrętu i schematem malowania,

model marzenie i myślę, że podobnie będzie się składał, po tych oględzinach nabrałem ochoty na zakup wcześniejszych 350-tek Hasegawy np. Mikasy

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model dotrze do mnie w poniedziałek lub wtorek . Wszystkich blaszek w Hobbyeasy nie ma ( super set), natomiast w 1999.co po przeliczeniu jest korzystnie...ale uwzgledniając ewentualne cło i vat może wyjść trochę więcej niż np. kupując w Anglii. Oczywiście można liczyć na szczęście i celników, którzy juz wrócili do pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie jestem aktywnym uczestnikiem forum, ale staram się na bieżąco śledzić pojawiające się tematy. Ostatnio sam stałem się posiadaczem wspomnianego modelu Nagato oraz zestawu blaszek. Jako źródło zakupu mogę polecić Lucky Model. Za model wraz z kosztami przesyłki zapłaciłem 165USD. Lucky Model jest firmą, która co pewien czas ogłasza promocje w ramach których przy zakupach powyżej pewnej kwoty uzyskuje się dodatkowy discount. W przypadku Nagato prawie pokrywa to koszty transportu lotniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jest nas 3 posiadaczy tego pięknego modelu a pewnie i Arkady72 do nas dołączy, mam więc nadzieję, że wkrótce pojawi się na forum jakaś relacja, choć sam zapewne wcześniej zanim na warsztat trafi Takao lub Nagato wezmę się za coś rosyjskiego

hmm.. może by tak jutro przerwać modelarskie wakacje i odkurzyć części z Deltą

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zostane tylko przy Takao... Wlasnie planuje zakupy dodatkow do niego. Planowanie to naprawde fajna sprawa Pancerniki drugiej wojny to tak niezbyt mnie rajcuja. Za to ogromnie podobaja mi sie okrety liniowe i krazowniki pierwszej wojny ale tych jak na lekarstwo...

A propos cen Nagato za 399PLN mozna go nabyc w KS-Model. To chyba najtanszy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zostane tylko przy Takao... Wlasnie planuje zakupy dodatkow do niego.

a które dodatki będziesz kupował? mnie korci zestaw Lion Roar

A propos cen Nagato za 399PLN mozna go nabyc w KS-Model. To chyba najtanszy w Polsce.

w tej cenie to tylko brać, póki jest

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KS właśnie kupiłem . Czy jest, to trudno powiedzieć, ja czekałem na dostawę 2 tygodnie. Bardzo dobry i miły kontakt ze sprzedawcą .

 

PS.

Mam nadzieje, że będą również dedykowane blachy do Maya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że będą również dedykowane blachy do Maya

większość wyprasek jest identyczna z Takao więc sam jestem ciekaw czy GMM, WEM lub Lion Roar pokuszą się o odrębne zestawy blaszek do Maya i Atago (WEM swój od razu w nazwie dedykuje do Takao i Chokai)

jak się nie pokuszą to pozostaje Tobie dedykowana blaszka Aoshimy, choć osobiście polecałbym któryś z dostępnych już zestawów do Takao (w końcu to jedna klasa okrętów) - blaszka Aoshimy jakoś nie imponuje mnogością detali ( HLJ)

są jeszcze lufy Fukuya do Maya (np. również w HLJ)

 

Czy jest, to trudno powiedzieć

jakby co to na pewno jeszcze jeden leży w Sindarze, przechodziłem tamtędy w sobotę i widziałem przez szybę, że jest i pewnie chwilę jeszcze poleży bo wg karteczki na szybie sklepik będzie nieczynny do 9 lutego

przy okazji TU można obejrzeć gotowy model zbudowany z wykorzystaniem dodatków Hasegawy

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle na zestawem Lionroar wraz z dzialkami Veterana.

To by zalatwilo cala sprawe...

Chyba, ze zamiast Lionroar dostalbym gdzies osobno aluminiowe lufy to blachy wybralbym z GMM (oba zestawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veterana kupisz na Dalekim Wschodzie lub na stronie WEM w Anglii i pewnie gdzies w USA.

Wlasnie wyczytalem na forum modelwarships, ze w zestawie Lionraora nie ma relingow na nadbudowki (sic).

Intuicja mowi mi, ze GMM sa lepsze. Ale to tylko intuicja...

Jedrek a gdzie z kolei te lufy kupic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wyczytalem na forum modelwarships, ze w zestawie Lionraora nie ma relingow na nadbudowki

taa...też to czytałem, LR za to kusi żywicą i lufami, ale pewnie najlepszy efekt to praca z kilku zestawów wspomagających, robiąc Bezuprecznego miałem zarówno WEM jak i GMM i okazało się, że zarówno jeden jak i drugi zestaw miał swoje plusy i minusy,

mi osobiście blaszki Goldsów bardziej się podobają

a gdzie z kolei te lufy kupic ?

np. w HLJ

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi Co o uzytkownika Gernot z Japonii to przedstawil model Mayi z blaszkami Aoshimy. Chyba, ze chodzi o kogos innego - to wstaw linka, zeby latwiej go znalezc.

Aaaa chyba znalazlem J.Soca tak ?

Blaszki WEM i co ciekawe lufy Voyagera...

Jedrek czyzbysmy cos przegapili z tymi lufami Voyagera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagato dopłynął . Potwierdzam to co napisał Jędrek : CUDO!!!. Każdy modelarz powinien mięć to cudo w domu i jeśli nie sklejać to patrzeć codziennie można . Niech żyje wielki naród Yamamoty! Teraz tylko kasa na blaszki :(

Banzai!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś przypadkiem nie obiło się o uszy co NIKO ma w planach???

czytałem o USS Augusta, Northampton (1945) i USS Iowa (pre-dreadnought), co kolejnego z polskim akcentem niestety nie wiem

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.