Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
W dniu 20.01.2019 o 11:42, zibi85mig napisał:

Chciałem zapytać o nowe "czarne" wypusty Fujimi. Czym np się różnią modele Yukikaze 1/700 - fjm401058 od fjm451251 ( oprócz ceny ? ) Blaszki, same relingi? 

Nowe to one nie są? ale warianty oznaczone jako DX zawierają jedną-dwie podstawowe blaszki produkcji fujimi, te same które można kupić osobno w niebieskich opakowaniach. Są też lotniskowce z dodatkowymi zestawami samolotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, forum czytam regularnie ale sporadycznie się logując. Uratowałeś mnie przed zakupem Soryu i Takao... w takim razie "diengi" chowam i czekam na Dresdena, Emdena od Flyhawka oraz Nassau od Veryfire. Na japońców trzeba czekać aż Kajka pójdzie w bardziej komercyjne IJN-y .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to jak widać kolejny pancernik z serii "what if"

Po Montanie na którą ostrze zęby patrzę a tutaj very fire wyskoczył z kolejnym pancernikiem niemieckim typ H większy brat Bismarcka.Szkoda, że w skali 1:700 ale mam nadzieję że i zrobią tą co mnie interesuje 1:350

German Battleship H-class Hutten

https://www.1999.co.jp/eng/10595547

 

20190313_130627-768x284.png

Edytowane przez macek25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
3 godziny temu, jurayahip napisał:

Hunty były chiba lepiej dopicowane... 

Zdecydowanie też nie są. Trzeba sporo wyrznac i poprawić żeby przypominało to okręt w tej skali. Pomijam kwestie błędów merytorycznych jak malowanie i np maszt na kujawiaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagajcie od IBG za wiele, to mają być modele które trafią do szerszego grona odbiorców, od dzieci szkolnych po wszelkiego rodzaju masochistów i poszukiwaczy ostatecznej prawdy. Dla pierwszych jest to stosunkowo tani i prosty model do pływania po dywanie albo stole, a dla tych drugich punkt wyjściowy do kilkumiesięcznego onanizmu (vide taki jeden projekt grupowy :haha: ) Tak czy siak jest to rozsądną propozycja więc się nie nakrecajcie, średniej klasy model za nieduże piniondze, nie jest to flajhołk, ale też nie kosztuje jak flajhołk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując pewnego dysydenta.

"Znajdziemy tam numery taktyczne, banderę i kolorowe paski, zapewne na kominy. HMS Kelly nie miał w 1940 namalowanego numeru burtowego, co więc za numerki dołączył do modelu Flyhawk? Ano HMS Javelin i HMS Jupiter. A jeśli Jupiter, to krótka rufowa nadbudówka i może 102mm zamiast jednej wyrzutni torped, a wtedy…. kto zrobi kalki G65 dla ORP Piorun?"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby do tego HMS Kelly przeżenić cześć elementów z Pioruna od Niko, to wtedy pewnie by się dało? Bo mam głęboko zakopany model Pioruna ale ja z żywicą się nie za bardzo polubiliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszczep Niko do FH teoretycznie wydaje się dobrym posunięciem ale...widziałeś jak jest zrobiony Kelly?

No więc Nowy Światowy Hegemon pokusił się o odwzorowanie faktury  semtexu  m.in. na nadbudówkach.Pomijam to , czy nie byłoby kłopotów ze spasowaniem , ale odtworzenie rzeczonego semtexu na żywicznym elemencie? 

W każdym razie ja czekam na ruch ze strony FH.

A wtedy... "Trzy salwy na cześć Polski"

Edytowane przez zloty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.