Jump to content

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie

Recommended Posts

40 minut temu, M.A.V. napisał:

Swoją drogą doszły mnie słuchy, że właśnie blacharka do Taszkienta  będzie najszybciej spod Uralu (i to nawet podobno do obu wersji wyposażenia) bo prace trwają i podobno są dość zaawansowane.

gdzie, kiedy, kto :) 

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

Gdybym wiedział, że tak się to potoczy, to zamówiłbym jak zawsze przez ebay

też tak miałem :)

pasja to pasja :) musi kosztowac - tak sobie to tłumaczę :)

• Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie mogłem znaleźć potwierdzenia w oficjalnych źródłach, ale w internecie krążą już zdjęcia IJN Taiho w 1/350 od Very Fire. Tradycyjnie, jak u tego producenta detal obłędny:    

Jakbyście oprócz kupowania jeszcze cos kleili, przyrost stosu mozna spowolnić  

nie okręt ale myślę że bardzo ciekawa propozycja dla kogoś kto by chciał wyskrobać dioramkę   BunkerStudio wydało żywiczny model bunkra dla U-bootów z Lorient - to tzw Scorff-Bunker

Posted Images

Posted (edited)

Starling models zapowiada dwie jednostki drugowojennych, brytyjskich trałowców klasy Bangor (długość 49 metrów). Detale ma im dorobić Czarny Kot.  Mają być dostępne od przyszłego miesiąca.

Rhyl_cover_edit_720x.jpg?v=1618995639

Edited by socjo1
  • Like 2
Posted (edited)

Kyrielejson  ! 

Jak wytrzymać w mocnym postanowieniu konsumpcyjnego postu gdy wokoło tyle pokus?   

Jak żyć ?  

....jak to dobrze że bez jednej nerki też się jakoś da :haha: 

EDIT ------------------

17 godzin temu, laskonogi napisał:

gdzie, kiedy, kto :)

będą z Mikrodizajnu   ( https://microdisign.ru/ ) - mam świeżo potwierdzone info

Edited by M.A.V.
  • Haha 1
1 godzinę temu, M.A.V. napisał:

będą z Mikrodizajnu   ( https://microdisign.ru/ ) - mam świeżo potwierdzone info

i to jest info - czyli pakuje do pudła i juz nie oglądam :)

3 godziny temu, socjo1 napisał:

Mają być dostępne od przyszłego miesiąca.

polowanie czas zacząć 

1 godzinę temu, M.A.V. napisał:

Kyrielejson  ! 

Jak wytrzymać w mocnym postanowieniu konsumpcyjnego postu gdy wokoło tyle pokus?   

Jak żyć ?  

....jak to dobrze że bez jednej nerki też się jakoś da

ja już sie pogodziłem że modeli mam więcej niż torebek i butów mojej małżonki, ale o tym sza - Ona cały czas myśli że wygrywa :)))) 

• Haha 1
Posted (edited)

Tu akurat z kolegą Szyderczym się zgodzę.

Zbyszku, kup sobie ten trałowiec jak coś skończysz. Satysfakcja podwójna, motywacja do robienia i co więcej - kończenia a nie rozgrzebywania kolejnych pudeł. Ja wciąż odwlekam zakup (bo decyzję podjąłem) trawlera Okrągłego Stołu. Jak się wykażesz cierpliwością (w starych, dobrych czasach uznawaną za jedną z cnót 😉), to za ok. 3-4 m-ce możemy zrobić wspólny zakup w celu podziału kosztów wysyłki. Ewentualne dalsze szczegóły do omówienia na priv 😉

A moja akurat żona to jest mocno antykonsumerska (choć nie skąpa)  i nie powiem - imponuje mi tym.

Edited by socjo1
  • Like 1
W dniu 7.05.2021 o 18:56, Dudzio napisał:

Nie mogłem znaleźć potwierdzenia w oficjalnych źródłach, ale w internecie krążą już zdjęcia IJN Taiho w 1/350 od Very Fire. 

Model pojawił się już w pierwszych sklepach. Cena na poziomie lotniskowów IJN od Fujimi.

taiho.JPG.edaf07c33cc5a1e1834dd493f337848f.JPG

[spoiler]

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.png

[/spoiler]

Niby jakośc modelu wyraźnie wyższa, niż ze starszej generacji, ale troszkę drogo 😞 I ta blaszka dosyć mizerna.

niby-czowiek-wiedzio-a-jednak-troche-si-

Posted (edited)
9 minut temu, Dudzio napisał:

Niby jakośc modelu wyraźnie wyższa, niż ze starszej generacji, ale troszkę drogo 😞 I ta blaszka dosyć mizerna.

Blacharka i pokład będą w dodatku do kupienia osobno za 140£

klasyczny "chłyt materkingowy" by zmniejszyć szok cenowy --> jakby wrzucili wszystko do jednego pudła za ~350 funciaków to mało kto by kupił  :szczerbol:

Edited by M.A.V.

Będzie nowoopracowany Gato w 350 od HobbyBossa :

gato.jpg.891e04fa83e1070362810550c7dd1cd4.jpg

A jako że ostatnio przewijał się tu temat sowieckiego szczupaczka to jak ktoś chętny skompletować do niego załogę to będzie duży wybór z LiveResin:

szcz-3.thumb.jpg.a3e2319512c03565bdc74ad2bea7e156.jpg

szcz-2.thumb.jpg.1aef6f0ca8cae9dbd7d509b3910ec894.jpg

szcz-1.jpg.1d5afd5a920435ea00ebaa41c2babcbe.jpg

• Like 1
1 minutę temu, M.A.V. napisał:

Będzie nowoopracowany Gato w 350 od HobbyBossa :

Oby pojawiły się jakieś ciekawe opcje poza Gato z 1941, modele AFV mimo trzech różnych wydań oferowały stosunkowo mało alternatywnego uzbrojenia i detali w porównaniu z kreatywnością amerykańskich podwodniaków.

4 godziny temu, filipsg napisał:

Oby pojawiły się jakieś ciekawe opcje poza Gato z 1941, modele AFV mimo trzech różnych wydań oferowały stosunkowo mało alternatywnego uzbrojenia i detali w porównaniu z kreatywnością amerykańskich podwodniaków.

Obstawiam że HB/Trumpeter zrobi w 350 tak jak zrobił z Gato w 144, a więc po konfiguracji z '41 wypuści jeszcze jedną z '44

(co do detalizacji to bym zbyt dużo nie oczekiwał - te ich wpusty w 144 też nie są super idealne)

• Sad 1
W dniu 14.05.2021 o 15:31, M.A.V. napisał:

Obstawiam że HB/Trumpeter zrobi w 350 tak jak zrobił z Gato w 144, a więc po konfiguracji z '41 wypuści jeszcze jedną z '44

(co do detalizacji to bym zbyt dużo nie oczekiwał - te ich wpusty w 144 też nie są super idealne)

Niestety, tak pewnie będzie. 

Tamiya na swoim stoisku w Shizuoce zaprezentowała dokładnie zero nowych okrętów 😞 Niby wiadomo że olewają okręty od dawna, ale człowiek się łudził...

Posted (edited)

Okręty to duże nakłady, a dla nich modele plastikowe , to tylko działalność poboczna, fanaberia właściciela. 

Edited by Szydercza Gała
16 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

... dla nich modele plastikowe , to tylko działalność poboczna, fanaberia właściciela. 

Modele plastikowe to było hobby "starego Pana Tamiya" - "młody Pan Tamiya" który przejął firmę kilka lat temu jest modelarzem RC.
A więc plastiki to pobocze pobocza...

Pojawił się już pierwszy inbox Taiho 1/350 od very fire:

Mamy tutaj jakiegoś wykształciucha, który nam streści jakie uwagi przedstawiał autor? 😉 

10 minut temu, Fireinthehole napisał:

Albatros jaguar lub gepard

revel swego czasu wykonał albatrosa w 1:144 w 350 nic mi nie wiadomo 😞

Starling Models ujawnił ceny swoich nowości które mają ukazać się na dniach.

Trałowce klasy Bangor w 1/350 - 60 funtów ( minus wat, jak rozumiem), HMS Glamorgan (1/700) - 65 funtów.

W dniu 10.06.2021 o 19:14, socjo1 napisał:

Trałowce klasy Bangor w 1/350...

widziałem że będzie też kanadyjczyk w późniejszej konfiguracji....   :szczerbol:

swoją drogą to jakby się uprzeć to można i łajbę spod bandery IJN z tego zestawu wyskrobać, mam na myśli te kilka jednostek co japońce przechwycili w HongKongu  i po przezbrojeniu używali jako eskortowce.

żeby nie robić wiochy post za postem będzie...

EDIT --------------------------------

pojawiła się w zapowiedziach ciekawa wersja sowieckiego Golfa (niestety na razie tylko w 700).

Jest to wersja 629R (Golf SSQ) - czyli łącznościowo-dowódcza. Istniały tylko 3 takie jednostki.

Producent to bułgarski OKB Grigorov :

golfSSQ-1.jpg.90a9b8f5f264ad53cec63c228bddc7bf.jpg

golfSSQ-2.jpg.3f70d6202ea8c04480f1c0d562c22a13.jpg

golfSSQ-3.jpg.e4a1cd7ef9df0aa658bdbc2ba1fc8f0d.jpg

Edited by M.A.V.