Jump to content

M-26 Persching 1/72


Recommended Posts

Model zaczęty jakiś czas temu.Z okazji Świąt może będzie okazja w nim podłubać

Dołożyłem lufę RB,wymieniłem uchwyty na wieży oraz lufę KMu.Zrobiłem też fakturę na wieży i kadłubie.Wszelkie uwagi mile widziane.

ro2r.jpg

 

4pdi.jpg

 

rby3.JPG

 

ew5p.jpg

Link to post
Share on other sites

Fajny temat. Szkoda jedynie że jedyny Persching w 1/72 wydał Trumpeter upraszczając w tym modelu wszystko co się dało, przez co model stał się bardziej zabawką niż modelem redukcyjnym. Sporo jeszcze pracy przed Tobą. Dobrze było by się zaopatrzyć w dobrą dokumentację. Od czego tu zacząć... a od wieży. We włazie ładowniczego zeszlifuj te dwa płaskowniki mające imitować sprężyny i dorób sprężyny z cieniutkiego drucika, albo zastosuj wiórek powstający po wierceniu plastiku małym wiertłem, metodę tą podpatrzyłem u jednego z czołowych Czeskich modelarzy. Dorób też uchwyt do otwierania włazu. Właz dowódczy jest w tym modelu za duży wypadało by go wymienić na pochodzący z Shermanów Dragona, celownik też można by zabrać z blaszki Dragona. Do dopracowania także km 0,5 cal tra by mu zrobić ładny uchwyt, najłatwiej wypiłować i w miejscu uchwytów wstawić drucik albo cienki okrągły profil z plastiku. Na pojemniku amunicyjnym tego km widać ślady po wypychaczach. To było by na razie tyle. Kiedyś była na rynku fajna blaszka do tego pojazdu chyba robiona przez OKB Grigorow, nie wiem czy jest dostępna, można by się o nią pokusić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Widzę postęp prac. Lina fajnie Ci wyszła, popraw jedynie trochę jej końcówki widać tam klej. Wykonałeś pewne zabiegi przy wieży ale do finału jeszcze daleko. Pierwsza rzecz, którą teraz spostrzegłem to mocowanie km w pozycji marszowej z tyłu wieży dobrze by było wykonać od podstaw. No i dalej włazy od bidy dowódczy może być, ale ładowniczego to porażka. Podsyłam zdjęcie co prawda późnego Shermana M4A1, ale włazy były te same, przed wieżyczką dowódczą jest też pokazany uchwyt marszowy km.

UbzhbqO.jpg?1

zdjęcie pochodzi ze strony http://the.shadock.free.fr/sherman_minutia/index.html

Cały czas kibicuję

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Udało mi się znowu posiedzieć w warsztacie.Dorobiłem parę drobiazgów i generalnie pomału odstawiam Generała na wózek jadący w stronę lakierni.Chciałem dołożyć na wieżę parę ogniw gąsienicy ale nie znalazłem takowych w moich odpadkach.A może ktoś z kolegów ma na zbyciu trochę takiego złomu?W między czasie skleiłem także koła.

4mbb.jpg

 

btfw.jpg

 

r23q.jpg

 

7r9v.jpg

Link to post
Share on other sites

Brawo wygląda teraz bardzo dobrze. Przydało by mu się trochę bambetli na tył.

Link to post
Share on other sites

Oraz farba zasadnicza

j7if.jpg

 

awh5.jpg

 

kbdm.jpg

 

j7if.jpg

 

Generalnie b.duży problem miałem z gąsienicami.Prysnąłem je najpierw surfacerem , potem olejną a na koniec pactrą.Farba bardzo słabo trzyma się.Nie wiem czy to przypadłość Trumpetera, bo z gumiakami Dragona nigdy nie miałem problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A zgadza się zapomniałem o tym. Swojego czasu jak wychodził prawie razem z SD.Kfz 250 neu był poza moim zasięgiem z uwagi na cenę. Teraz też bym się kilka razy zastanowił czy brać go za cenę ok 100 zł plus przesyłka, a nie dłubać intensywnie w Trumpku.

Link to post
Share on other sites

Mareczku, zanim ja się przepchnę przez te gromady Shermanów kłaniających mi się z różnych zakamarków mieszkania razem z teciakami i innym sprzętem na którym wojowali Polacy do tego Perschinga to i tak sporo wody w Wiśle upłynie.

A tak przy okazji wystarczy trochę pierdół pozostałych z walki z Dragonowskimi Shermanami i blaszka OKB i wyjdzie piękny model

Link to post
Share on other sites

Przyjemny ci on dla oka

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.