Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie byłego UW...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dosłownie..."gumowo-metalowy zawias (przegub...)"

Trak gąsienicy z amortyzacją „gumową” w miejscu wprowadzenia trzpienia łączącego poszczególne ogniwa. Wydłuża resurs gąsienic prawie dwukrotnie, wyciszenie, i wydatne zwiększenie prędkości jazdy.

Stosowano praktycznie już od T-55 (jako wariant modernizacji...) we wszystkich modelach rosyjskich czołgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć . Trochę czasu już mie ten problem męczył, a jakoś w necie nie natrafiłem na opis (fakt, nie szukałem po rusku).

 

Podobno istniała jakaś powojenna modernizacja T-34 z gąsienicami tego typu... Przynajmniej wg. modelarskich źródeł:

 

таки с РМШ от Т-44, адаптированные для Т-34 (такие машины встречаются, послевоенная модернизация)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Jako że ten temat jest poświęcony pojazdom "bloku wschodniego" to podaję link do galeri zdjęć BTR-a 70, a dokładnie ciekawego pomnika . Przyznać trzeba że rosjanie mają fanatazję.

http://www.tanxheaven.com/ana/BTR-70/BTR-70Rostov-on-Don.htm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy zwracam się do Was z prośbą o pomoc, mianowicie poszukuje zdjęć, rysunków, schematów malowania i wszystkiego, co dotyczy rosyjskiego czołgu z okresu II wś o nazwie T-50.

 

Mile widziane linki, zdjęcia i co tylko tam macie. Mam model MIRAGE w 1:35, ale bez instrukcji i jakich koliek informacji.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam pytanie. Czy w Wojsku Polskim były używane ISU-122 z działem D-25s?

Mam model Italeri własnie z takim działem. Chciałbym go zrobić w polskim malowaniu ale niestety zadnych zdjęć nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki!!

Jaką farbą malujecie sprzet wojskowy z okresu LWP? Bo spotkałem się już z opiniami że może to być np Humbrol 155 lub Humbrol 86.

 

Ja tam swojego T-34 malowałem Pactrą A112 Russian Armor Green taką mi polecił gość z sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swojego T-34 malowałem Pactrą A112 Russian Armor Green taką mi polecił gość z sklepu.

Ja maluję Model Master 2129 Russian Armor Green

Tylko czy po 45 nasze wozy dalej były tak malowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką farbą malujecie sprzet wojskowy z okresu LWP? Bo spotkałem się już z opiniami że może to być np Humbrol 155 lub Humbrol 86.

 

86 na pewno nie. Kiedyś była świetna farba humbrol nr 142, niestety od dawna nie produkowana. Ja maluję 155, czarny wash i pózniej przecierka wheateringiem pactry, ta przecierka właśnie nadaje olive drab ten charakterystyczny brązowawy odcień. Efekt można zobaczyć na przykład na mojej Meridzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Do tego czasu myślałem, że wiem conieco o T 34 ale już nie jestem o tym przekonany Sprawiłem sobie dziś T34/76 model 1942 Dragona w podziałce 1/72 i przy radosnym oglądaniu wyprasek i rozmyślaniu o kolejnych etapach pracy nad nim naszła mnie refleksja czy ta wieża była odlewana ? bo do tej pory myślałem, że tak ale pogooglałem troche za fotami i przyznam się szczerze, ze spotykałem i odlewane i jakby spawane ( przynajmniej tak gładko wyglądały) - mowa tu o tej wieży szcześciennej z pochylonym przodem. A co z osłoną jarzma działa ( ta wypustka na wieży ) - też odlewana ?

Do tej pory moja wiedza o wieżach T34/76 była mocno uogólniając nastepująca:

 

model 1940: mała wieża z krótką lufa - spawana,

model 1941: wieża podobna do modelu 1940 ale z dłuzszą lufą, też spawana ( choć chyba wyczytałem gdzieś, że były potem odlewane )

model 1942: sześciokątna odlewana

model 1943: jak 1942 ale z wieżyczką dowódcy

 

Ale teraz to sam nie wiem.... Prosze kogoś biegłego w teciakach o wyjaśnienie mi łopatologicznie jak to z tymi wieżami bywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.