Jump to content

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie byłego UW...

Grzegorz
 Share

Recommended Posts

do złudzenia przypomina mi K1A1 lub M1A1

Czy ja wiem , mi jakoś nie przypomina żadnego innego współczesnego czołgu , ale koła "zdradzają "jego pochodzenie od T-55

Troche to wygląda jak hybryda Leoparda 2...

A co ty tu widzisz z Leoparda?

do złudzenia przypomina mi K1A1 lub M1A1

Czy ja wiem , mi jakoś nie przypomina żadnego innego współczesnego czołgu , ale koła "zdradzają "jego pochodzenie od T-55

Porównaj wieże z K1 identyko

Cześć,

czy w LWP używano GAZy MM ?

A jeżeli tak to gdzie można zobaczyć foty ?

Ja mam publikacje o 1 BPanc z Militariów i o pojazdach LWP z AJaKSu, ale niestety tam akurat nic o tym drewnianym cudzie nie ma...

Ołł, jeee znalazłem co to za cudo, na dodatek z dość wyczerpującym opisem:

http://kr.blog.yahoo.com/shinecommerce/8985.html?p=23&pm=l&tc=641&tt=1222882974

i znając Ciebie to Merkava jest najpiękniejsza

To wiadomo wszem i wobec

Merkava jest ładna ale tylko Mk IV

A tam, one nie są ładne, one są piękne, wszystkie

to bardziej niż pewne Mr. Green

ja strzelam: to jakaś izraelska modyfikacja T-55

Haha, a właśnie, że nie szukając zdjęć innego czołgu ( oczywiście produkcji Izraelskiej ) Natrafiłem na stronkę, gdzie oprócz zdjęc Sabry Mk. III której szukałem znalazłem informację o tym T-55 , i o dziwo nie ma nic wspólnego z Izraelem :P Link do strony w moim przedostatnim poście (pisaliśmy prawie w tym samym czasie )

Szukam zdjęć T-32/76 z 1941 roku w wersji niemieckiej (zdobyczny), chodzi o malowanie i oznaczenie. Te co znalazłem w googlach i wydawnictwach np. Wyd. Mil., są cienkie :(

To drugie zdjęcie jest najbliższe modelowi z Unimodel 1/72 - Captured T-34/76 (1940). Chyba zrobię jednak tak jak jest na pudełku, chociaż wolę tzw. z historią w tle.

f18568d56e3ca11bm.jpg

To drugie zdjęcie jest najbliższe modelowi z Unimodel 1/72 - Captured T-34/76 (1940)

A skąd.... Twój Teciak to Mod.1940, a ten na fotce numer dwa wstawionej przez kolegę Zyzieka to późniejsza modyfikacja, albo 1943 albo może 1942 (bardziej stawiam na 1943). Różnice pomiędzy modelem UM a tamtym na fotce widać wyraźnie, po wieży i po wizjerze na przedniej klapie, innych hakach na przedniej płycie.