Jump to content

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie byłego UW...

Recommended Posts

• Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To ciężki temat. Nie było wtedy Combat Camery i wszystkie zdjęcia naszego sprzętu to prywatne foty uczestników misji na Bałkanach.  W sieci znalazłem trzy zdjęcia BWP-1:  

Tu masz wykaz barw używanych w LWP  

Nie sądzę - raczej środek i podłoga w kolorze zielonym ogólnowojskowym   Przednia szyba (na moje oko) złożona - widać jej cień na masce na pojeździe DN-0568

Posted Images

Zważywszy na to, że różnice między T-34 z armatami tego samego kalibru były spore, to różnice między T-34/76 a 85 często były ogromne. Trzeba wziąć pod uwagę z jakiej fabryki to czołg, kiedy został wyprodukowany itp. Temat na niesłychanie długie kazanie. W/g mnie nie warto kombinować z przerabianiem T-34/76 na 85 i odwrotnie. Najlepiej od razu kupić model teciaka taki, jaki Cię interesuje i skleić go, w oparciu o zdjęcia archiwalne danego egzemplarza. To chyba najlepsza recepta na zrobienie w miarę poprawnego modelu danego egzemplarza T-34.

Chcialbym wykonac cos takiego, ale nigdzie w Poznaniu w tym momencie T34/85 kupic nie moge.

Heh nie tylko w Poznaniu, ale ogólnie w prawie żadnym sklepie internetowym. Jest opcja albo szukać luckymodel, albo kupić model Zvezdy + blaszki Voyagera + friule i wówczas też otrzymasz piorunujący zestaw, no a czeka Cię tylko ta przeróbka, do postaci działa.

Co do różnic między egzemplarzami, to podeślę Ci na priv takie "cuś"...

Poczekaj chwilke - pewnie Avi & Barthass zarzuca Cie fotkami T-34/D-30. Very Happy

Haha, po za tym co pokazał już adamkijak ja mam jeszcze tylko 2 foty, z tego co wiem to za pojazd bazowy służyły powojenne T-34/85, Syria używała tych pojazdów do lat 80' . Co do dostępności T-34/85 w Poznaniu, ostatni widziałem w sklepie na Półwiejskiej Dragonowskiego T34/85 z tymi ramami od łóżek na wieży i kadłubie.

t34_d30_vue_avant.jpg

t34_d30_vue_arriere_gauche.jpg

Co do dostępności T-34/85 w Poznaniu, ostatni widziałem w sklepie na Półwiejskiej Dragonowskiego T34/85 z tymi ramami od łóżek na wieży i kadłubie.

HA tam nie dotarlem, a przechodzilem z 500 razy. Jestem w Poznaniu do 5 Stycznia to sie moze jeszcze wybiore, dzieki.

Haha, po za tym co pokazał już adamkijak ja mam jeszcze tylko 2 foty, z tego co wiem to za pojazd bazowy służyły powojenne T-34/85, Syria używała tych pojazdów do lat 80' .

Eeeee tam, co będziesz Adam robił muslimskie wynalazki Zrób porządnego Kubańczyka, używanego do dzisiaj

t34wd30mcub07ate3.jpg

ultra094.jpg

Zwróć proszę uwagę, że na tym górnym zdjęciu ta armata zamontowana jest w .... pociętej wieży Smile Taka wersja T-34 kabriolet Mr. Green

Zwrocilem, szalony narod:

cuba-image2193980.jpg

Zaraz pewnie zamontuja wyrzutnie plot na oslach jak im nosnikow zabraknie.

Jak tak patrze na te 2 zdjecia, to mnie zastanawia dlaczego to pierwsze kolo (napinajace chyba?) jest w roznych pozycjach. Czy to roznica wersji, czy tak sie dzialo jak jechalo.

Koło napinające jest w różnych pozycjach, a na drugim zdjęciu wyraźnie widać, że koła "nośne" są w reżymie pracy na-ugięcie, w trakcie hamowania i-lub z powodu przekroczenia obciążeń ( Takie zamontowanie "armaty" przenosi-dociążą wagę na przód zawieszenia, a jak widać jest to znacznie większy kaliber-więc i waga, niż to dla czego został zbudowany ten kadłub i podwozie...). Na pierwszym zdjęciu jest zamontowana hybryda działa D-30, relatywnie jak na warunki użytkowania bardzo lekkie, na drugim zdjęciu jest prawdopodobnie armato-haubica 152mm a więc wagowa przepaść...

To jest zaczep holowniczy, nie zdjęty z jakichś tajemniczych powodów...

Normalnie służy do holowania D-30 przez jakikolwiek środek lokomocji po gruncie utwardzonym i nie utwardzonym. Być może zaczep holowniczy pozostawiono bo jest możliwość zdejmowania D-30 w warunkach polowych. (absurd...ale kto to wie co konstruktor-modernizator miał na myśli...)

Poszukuję jakichś fotek, na których byłoby widać skrzynie amunicyjne do armaty BS-3 100mm. Szukam i szukam i na razie niczego nie znalazłem. Potrzebne mi to jest do mojej "Zemsty Faraona": podejrzewam, że na podłodze w przedziale załogi takie właśnie powinny być ustawione w miejsce tych od armaty 85mm

Pozdrawiam i pomyślności życzę w Nowym Roku!

Zbyszek

Tak trochę nie do końca rozumiem o co pytasz...

O drewniane skrzynie amunicyjne, czy o uchwyty metalowe na amunicję w kadłubie?