Jump to content

TKS 20 mm - moja wizja 1/72

Recommended Posts

Dałeś czadu pięknie wyszedł

Witam naprawdę super modelik. Od dłuższego czasu oglądam różne modele i zmiany są ogromne.Jak ja zaczynałem zabawę z modelami czegoś takiego nie było czyli 16lat temu. Teraz z racji braku czasu tylko oglądam.

Powiedz mi w jaki sposób przykleiłeś nity i gdzie je można dostać.

Co do samego modelu to nie podoba mi się użyty przez producenta plastik, jest gumowaty, trudny w szlifowaniu oraz trasowaniu i co dziwne dość łamliwy.
Ja kupując dwa modele w dwóch różnych kioskach i w kilkudniowych odstępach, trafiłem na dwa różne plastiki. Pierwszy (ciemnozielony) bardzo twardy i łatwy w szlifowaniu, a drugi (jasnozielony) właśnie "gumowaty". Dość kruche i łamliwe są oba.
Co do samego modelu to nie podoba mi się użyty przez producenta plastik, jest gumowaty, trudny w szlifowaniu oraz trasowaniu i co dziwne dość łamliwy.
Ja kupując dwa modele w dwóch różnych kioskach i w kilkudniowych odstępach, trafiłem na dwa różne plastiki. Pierwszy (ciemnozielony) bardzo twardy i łatwy w szlifowaniu, a drugi (jasnozielony) właśnie "gumowaty". Dość kruche i łamliwe są oba.

Żartujecie oczywiście??

Wygląda na to, że produkcja przebiega ze zmiennym szczęściem. Wszystkie TKS-y, które kupiłem (w różnych miejscach, pod różnymi szyldami) są z twardego tworzywa i złego słowa powiedzieć nie można o tym co się trzyma w rękach.

C2P, który posiadam jest też z twardego plastiku, ale za to bardzo ,,zmaltretowany'' - np. wypychacze niemal przebiły wannę kadłuba na wylot - są okropne ślady i wybrzuszenia.

Trzymajmy kciuki za to by pozostałe modele już zadowalały wszystkich.

Odnośnie wątku - inspirujący model, trzymam też kciuki za udane malowanie

Fajny patent z lufą. Czy to igła do injekcji? Jaka średnica?

Żartujecie oczywiście??
Nie ;)

Zresztą w którejś z recenzji na jakimś blogu czy stronie spotkałem się z takim samym opisem i kilku komentujących również to potwierdzało. Podobnie było z dodatkową wypraską z KM-em wz.25, którą niektórzy "szczęściarze" dostawali w gratisie do numeru pierwszego.