Jump to content

T-90 Meng 1/35 ( Wspólny warsztat Demonion i Grzegorz )

Guest Grzegorz Grabowski

Recommended Posts

• Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam chłopaki!!

Marcin!! Gdy walczyłem z 90-ką Zvezdy, to rosyjskie forum towarzyszyło mi przez cały czas. Obsesyjna chęć poprawy wszystkich błędów w modelu, sprawiła że o mało nie zrezygnowałem z naszego pięknego hobby. Przy Mengu ( jak i przy każdym kolejnym modelu ) postanowiłem, nie dociekać, nie doszukiwać się i nie trząść się nad każdym babolem jaki znajdzie się w modelu. Modelarstwo= fajna zabawa. Przeróbki?? Tylko jeśli moje umiejętności na to pozwolą.

Paweł !! Lufa do T-72 ?? RB Model w każdym polskim sklepie internetowym np. Martola, Jadar. Lufy do T-80 i 90 widziałem na Hobby Easy, bo w zasadzie tylko tam kupuję ( korzystam też z angielskiego Model Hobbies, każdą zamówioną tam rzecz otrzymuje następnego dnia ). W Polsce nie kupuję, bo przesyłka jest za droga. Na Hobby Easy jest jakaś nowa firma Tetra Model Works która wypuściła zestawy fototrawione i lufy do wszystkich nowych rosyjskich pojazdów, które wyszły ze stajni Trumpetera, Menga i Zvezdy. tu jest link:

http://www.hobbyeasy.com/en/category/AFV/index.html

jeśli chodzi o kabelki, to lubię tą trójwymiarowość, którą nadają modelowi . Ja jestem teraz na etapie szukania jakiś fajnych figurek rosyjskich czołgistów pasujących do mojej 90-ki. Chcę wyczarować coś takiego:

Victory-Day-military-parade-in-Moscow_zps8bc1e63d.jpg

Jadą już do mnie hełmofony firmy TaNK:

TKMA111_zpsd3dcb14c.jpg

Gogle wykorzystam z innych figurek. Ciężko z tymi figurkami, bo wszyscy producenci robią je w zimowych mundurach, a przecież i w Rosji jest czasem lato . Dziś nic nie pokażę, bo gdy wróciłem z pracy było już ciemno, ale może jutro się uda. Pozdrawiam kolegów.

Hamilkar, a że zapytam -T-80 już nabyłeś?

Czołem.

madeira - jeszcze nie, właśnie przedwczoraj mnie przelicytowali na Ebayu . Jak czytam recenzje, to ślinka mi na niego cieknie. Jak nabędę, to zrobię InBoxa.

Grzegorz dziękuję za porady co do luf. O tej do T-72 jarzyłem, a jak jest z RB to supcio.

Pozdrawiam

Paweł

Hamilkar -jak czytam recenzje, to ślinka mi na niego cieknie... jedyne co moge Ci poradzic powstrzymaj te ochy i achy.Mam ten model juz od jakiegos czasu,skleilem go w 80% i..... bez naprawde dobrych zdjec to problemy masz jak w Deutsche Banku .Jedyne co moge Cie zapewnic to napewno jest to lepszy wypust jak T 72B3 i T90(obie wersje) Trumpetera.Do swojej T 72 B3 uzywam niektorych czesci z T90 Zwiezdy.

Czołem.

bulik58 - co jest z tym T-80 Xcat, nie hallo ? Jak czytam, to najlepszy model tej maszyny, w 35ce !? Czyżby jednak niewymiarowy, z niekształtną płytą nadsilnikową i wieżą Dragon, był lepszy ?

Pozdrawiam

Paweł.

Owszem model Xacta jest najlepszą 80-tką na rynku, ale tylko dlatego, że reszta to totalny badziew. Jak można do modelu za kupę kasy dać gumiane gąsienice??!! Poza tym podobno jest sporo błędów. Lufa na pewno jest źle zwymiarowana. Nie wiem jak ze spasowaniem części. Może ktoś puści jeszcze wersję U, to będzie można porównać.

Witam!! Nie wiem jak tam mój współtowarzysz, ale ja walczę dalej. Wieża jest już prawie skończona ( został właz dowódcy, jakiś kabelek, granaty dymne ). Kadłub też już nabiera kształtów. Efekt zbyt nisko osadzonego modelu brał się stąd, ze przód modelu opadał ze względu na zbyt miękkie zawieszenie i stąd że nie wkleiłem silnika, który obciążył by tył i wszystko było by ok. Unieruchomiłem zatem pierwsze dwa koła i chyba jest lepiej. A tak to wygląda:

Obraz051_zpsdf4874f1.jpg

Obraz052_zps8e863655.jpg

Obraz049_zps87da231b.jpg

Obraz053_zpsd0073627.jpg

Obraz054_zps8ee61b48.jpg

Obraz048_zps52166669.jpg

Obraz050_zpsa3756ed2.jpg

Obraz055_zps718fcdc3.jpg

Nie montowałem lin holujących i obejm na beczki, bo na czołgach jadących w defiladzie, nie ma tychże elementów. To tyle na razie. Pozdrawiam.

Czołem.

Czytałem tę recenzję i nie widzę, w niej nic niezwykłego. Każdy model ma jakieś tematy do poprawy. Nie ma ideałów. Dlatego ja określiłem sobie priorytety w mojej redukcji modeli. Czołgi - ma być : poprawny ( wymiary i zarys ogólny ) kadłub, wieża, zawieszenie, resztę jestem w stanie poprawić. Samoloty - ma być poprawny ( wymiary i zarys ogólny ) : skrzydła, kadłub, stateczniki, owiewka wraz z limuzyną. Tego się trzymam. Co do lufy działa 2A46M, to jest metalowa i sprawa załatwiona ( no chyba, że też jest "skiszkowana", co już się zdarzało ). No, to tyle, bo prze swój post, odbiegłem od tematu warsztatowego chopaków, za co ich serdecznie przepraszam. Wracajcie do roboty, zasiadam z niecierpliwością i dużą szklenicą CocaColi. Arcyciekawy to temat dla mnie. Sam mam ten model, w planie i warto zawczasu wiedzieć o błędach i niedopatrzeniach Menga.

Pozdrawiam

Paweł

Bo tam właściwie nic strasznego nie ma, ale autor sam przyznaje, że nie bardzo się zna na temacie. Podejrzewam, że dużo więcej błędów byś znalazł na rosyjskim forum. O ile w temacie T-90 Meng bije Trumpetera, to ja osobiście wolę poczekać na T-80U Trampka niż kupić Xacta - szczególnie, że model do tanich nie należy. Myślę, że na tym możemy skończyć śmiecenie chłopakom ;)

MSTA, ma coś w sobie ? ! ? Jest cudowna : duża, z dużą lufą, z której miota potworne tematy. To co Tygryski lubią najbardziej !

madeira - nawiążę tylko do T-80U : dla mnie największym skandalem tego modelu - to co zaznaczyłeś w swoim poście - ( już gdzieś to pisałem ) są gumowe kapcie : w modelu za 200 złociszy ! ? ! ? ! No, ale poprawność bryły wieży i kadłuba, jest dla mnie sprawa najważniejszą. Gęsi mam żywiczne z MasterClub. Dlatego Xact i nic innego. Nie ufam chińskim Trębaczom. To jak "kiszkują" samoloty w 1:48, napawa mnie zgrozą.

Grzegorzu - T-80BV, no nie jak już to T-72B z EDZem. Cudowna wieża z kostulami pancerzyka . Taka oblepiona.

T-72BEDZ_zpsc7a5aab3.jpg

Dla mnie oczywiście. Tu T-80U ze swoja prasolkowatą, jak to nazwałeś, wieżą jest "skowyrny" ponad miarę. Niecierpliwie czekam na dalsze postępy z Waszymi T-90kami Menga.

Pozdrawiam

Paweł

Czy to napewno odlew stalowy? Podobne elementy sa przytwierdzone do wiezy na np.T72B,BW ,chyba niektore T 80, i przypomina mi to gume. Choc moge sie mylic

W wątku z PANZER35 napisali, że to dodatkowe ekranowanie przeciw promieniowaniu neutronowemu - Это противо-нейтронная защита.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D0%B9%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%B5

8385282.jpg

Ile w tym prawdy nie wiem. Ale to znaczyłoby również, że mają tzw. broń o energii skierowanej, próbują temu przeciwdziałać i osłaniają najwrażliwsze elementy elektroniczne. Być może zmniejsza również skuteczną powierzchnię odbicia, sygnaturę termiczną itp. czyli pełni podobne zadania jak Barracuda (info dot. oferty Charkowa - http://www.morozov.com.ua/eng/body/addconc.php). Biorąc pod uwagę amunicję inteligentną to może być niezły patent. To tak jak obkładanie kadłuba ORP Orzeł jakąś gumo-podobną materią. Tylko cel jest inny.

Sławek

MSTA, ma coś w sobie ? ! ? Jest cudowna : duża, z dużą lufą, z której miota potworne tematy. To co Tygryski lubią najbardziej !

A jeszcze ten pojazd wsparcia jest miodny

183721113.jpg

A z prac powoli pracuję nad wieżą:

CIMG3416.JPG

CIMG3415.JPG

Lego świetne ale te rozdrobnienie Dragonowskie. Jutro planuję jeszcze coś przy niej podłubać i przenieść prace na kadłub. No chyba, że natknie mnie ochota młotkować Panterę ale nie sądzę

Edited by Guest
A jeszcze ten pojazd wsparcia jest miodny

183721113.jpg

Co to jest dokładnie za pojazd bo wygląda bardzo ciekawie.

Takie cudeńko to BMPT ma współpracować z T-90 i innymi do zwalczania siły żywej i pplot. Trampek ma go jakoś na czasie wypuścić.

bmpt.jpg