Jump to content

"Sexton" Frankenstein 1/72

Recommended Posts

Pozwól do siebie mówić GURU

• 2 weeks later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

Pozwól do siebie mówić GURU

Bez przesady!

Zdecydowanie bardziej odpowiada mi dotychczasowa forma .

A w kolejnej odsłonie dramatu pojawia się kamuflaż sidolux kalki.

Parę słów odnośnie kamuflażu: stanowi on moją dosyć swobodną interpretację fotografii i plansz barwnych zamieszczonych w publikacjach "Śladami Polskich Gąsienic 1939-47 tom 20" oraz "Artyleria samobieżna w PSZ 1940-45",natomiast oznakowanie pochodzi z zestawu kalkomanii "Armo'' 72408 "1 D.Panc.1944-46" cz.1.

IMG_6390_zpsqxw87amn.jpg

IMG_6392_zps2mryowwt.jpg

IMG_6394_zpsdqjqeton.jpg

IMG_6398_zpsod8dinq9.jpg

W chwili obecnej model przybrał wygląd nieco zabawkowy , ale już niebawem ulegnie to zmianie bowiem kolejny etap to łosz a poi nim już to co tygrysy lubią najbardziej czyli dewastacja .

C.d.n.

Pozdrawiam!

Jeżeli wygląda jak ,,zabawka'' to co najmniej kilka(dziesiąt!) razy większa i to taka za kilka tysięcy- szacun! Zrobisz jakiegoś SBSa z poliestyrenem i robieniem nowych elementów? :>

Witam!
Zrobisz jakiegoś SBSa z poliestyrenem i robieniem nowych elementów?

Obawiam się że nie załapałem o co chodzi ...

Pozdrawiam!

Samouczek ;) jak co robić, żeby takie cuda wychodziły próbowałem skrzynki polepić z poliestyrenu, to nie chciały wyjść za nic, nie mówiąc o bryłach albo elementach...

Petarda ! Masz naprawdę chłopie łapę do tych małych karaluchów . I przyskreczujesz jak trzeba, i ładnie pomalujesz , wszystko w jednym . Świetnie ! Bardzo mi się podobają Twoje prace. Nie doczytałem , albo nie napisałeś - malowałeś kamuflaż od ciastoliny czy od tego glutowatego farfocla panzer putty ?

Witam!

Przegiąłeś ponownie

Petarda ! Masz naprawdę chłopie łapę do tych małych karaluchów . I przyskreczujesz jak trzeba, i ładnie pomalujesz , wszystko w jednym . Świetnie ! Bardzo mi się podobają Twoje prace.

Czuję się nieco zakłopotany taką komplementacją choć nie ukrywam że również wielce zadowolony że model znajduje uznanie .

Nie doczytałem , albo nie napisałeś - malowałeś kamuflaż od ciastoliny czy od tego glutowatego farfocla panzer putty ?

Całkowicie "od ręki". Na początku cały model psikłem kolorem podstawowym. Następnie sporządziłem sobie szablon z tekturki a po przyłożeniu go ołówkiem naniosłem na model kontur placków. Obwiodłem cienkopisem, poczym pędzlem wypełniłem powstały wzór kolorem czarnym a na sam koniec podretuszowałem. Zrezygnowałem z użycia ww. specyfików podobnie jak taśmy maskującej, głównie ze względu na dosyć skomplikowany wzór plam a także z obawy że coś uszkodzę u pacjenta w trakcie "obierania".

Pozdrawiam!