Skocz do zawartości

Szwedzki bezwieżowiec Trumpetera


Zamir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Teraz już chyba będzie dobrze. Nie zauważyłem i wstawiłem szweda do cywilnych

 

Doczekał się. Model to trumpeter w 1:35 z blaszkami Edzia i aluminiową lufą. Malowany pędzlem emaliami Humbrol i Model Master. Zostały użyte pigmenty Talen i "cienie" Tamki.

984bb0ce4c35307dmed.jpg 332581e7747f217amed.jpg

bc0c5320f875a2cfmed.jpg 5c10e0efd0322e37med.jpg

6aef4b7eda9288damed.jpg ae5a879a95c5b972med.jpg

 

a teraz ....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwetka tego czołgu, tak jak Jagdpanthera przypomina sportowy samochód. Piękny model, świetnie wykonany ale mógłbyś dołożyć kilka zdjęć detali wykonanych z blaszek, to dodało by smaczku A jeszcze zapytam, jaka jest cena kompletu model + blachy? I jak się sprawił Eduard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwetka tego czołgu, tak jak Jagdpanthera przypomina sportowy samochód. Piękny model, świetnie wykonany ale mógłbyś dołożyć kilka zdjęć detali wykonanych z blaszek, to dodało by smaczku A jeszcze zapytam, jaka jest cena kompletu model + blachy? I jak się sprawił Eduard?

 

Na początek dziękuję za takie opinie. to zachęca do dalszej pracy.

 

Model + edziu to wydatek w granicach 100PLN nie pamiętam ile mnie kosztowała lufka ale chyba coś koło 30. Co do Edzia to chyba nie ma co narzekać. Przy robieniu uchwytów (wszystkie odlane na modelu zastąpiłem drutem) nie wziąłem bo uwagę podkładu i farby i paski musiałem zrobić z papieru ( te trawione nie wchodziły w otwory) wykorzystałem klamry. Acha nie bardzo mi pasowały w edku łopaty ( jakieś takie za duże) więc zostawiłem te trumpeterowskie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skończę to co mam teraz na warsztacie, ale chyba będzie to wersja C.

 

Też myślę o tej wersji ale to za jakiś czas. Teraz pójdzie na tapetę tamiyowski t-72 w wersji pustynnej albo challenger1 MK3 (trzeba przetrzebić troszkę magazyn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam , model znakomity , mam pytanko jakimi kolorami go malowałeś ? mam takiego w 1: 72 tez trumpeterka posiada cztero kolorowe kamo ale nie mogę dobrać odpowiedników humbrola poza jednym 155

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakimi kolorami go malowałeś ? mam takiego w 1: 72 tez trumpeterka posiada cztero kolorowe kamo ale nie mogę dobrać odpowiedników humbrola poza jednym 155

 

Model malowałem (pędzlem) nieprodukowanym już Humbrol 111 ( jakoś najbardziej mi spasował odcień po oglądnięciu kilku zdjęć w necie) do tego rozjaśnienia szarym Humbrolem 66 + wash i pigmenty z tamki.

Jak wrócę z pracy to postaram się podesłać link do zdjęć kilku strv w kamo kolorowym

 

Obiecany link http://www.primeportal.net/tanks/strv_103.htm

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wykonany bardzo ladnie, bardzo fajnie wyszlo ci malowanie

 

Dodam iż w rzeczywistości te maszyny mimo dość zaawansowanych systemow elektronicznych nie sa jakimiś smiercionośnymi maszynami siejacymi postrach na polu bitwy, wrecz przeciwnie mają sporo wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła robota bardzo mi sie podoba, ale nie wiem (byś może się myle ale chyba widziałem ten model na II lubelskich spodkaniach modelarskich, i w realu terz robił ogromne wrażenie z tego co wiem to chyba nawet został wyruzniony jak się mylę to proszę o sprostowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się właśnie wydawało, bo go oceniałem ;) I dlatego z cała pewnością mogę powiedzieć, że ten model jest super wykonany i bardzo mi się podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.