Jump to content
damien77

Opel Blitz Tamiya 1:35

Recommended Posts

Bedzie wersja otwarta , chce go solidnie przykurzyc na pace , w planie mam zrobienie laweczki tylko musze poszukac odpowiednich deseczek co nie jest latwe.

Zapomniałem jak to się nazywa...

w planie mam zrobienie laweczki tylko musze poszukac odpowiednich deseczek co nie jest latwe

Zawsze możesz pobawidż się w drwala

Chętnie pomożemy z dowolnymi kalkami jeśli temat aktualny.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt mailowy.

Bardzo fajnie ci to wychodzi.

Jeśli mógłbym ci coś doradzić,proponuję zwiększyć obicia i porobić przetarcia na pace których było wiele za sprawą przewożonych ładunków,rozładunek i załadunek to wszystko wpływało na uszkodzenia powłoki farby w większym stopniu niż na zewnątrz.

Do wykonania ławek możesz użyć patyczków po lodach lub drewnianych szpatułek laryngologicznych.Ja jednak bym wykonał jakiś ładunek,imitację skrzyń możesz zrobić z tektury i poukładać skrzynie na pace zakrywając je chusteczką higieniczną nasączoną rozrobionym np wikolem z wodą,po wyschnięciu chusteczka staje się twarda,daje to świetny efekt plandeki.Efekt możesz podejrzeć wpisując w google "Plandeka z chusteczki".

Obawiam sie ze przetarc na pace juz nie da sie wiekszych zrobic bo farba za bardzo wyschla , ale popróbuje . Obadam patent z chusteczka mam tez beczki i karnistry wiec paka bedzie zaladowana no i zamierzam wykonac laweczke , troche sie tego nazbiera.

Kolejne zdjecia , kabina zostala zamknieta , na zdjeciach dopiero zobaczylem ze kierownica jest niedomalowana ( poprawie to ) , na zdjeciu bez lampy widac oryginalny kolor sofy.Probowalem poprawic przetarcia na pace , ale tak jak mowilem , farba jest juz za bardzo zaschnieta i nie szlo tego ruszyc . W weekend zaczne malowac reszte i zrobie obicia nadwozia .

179517a62151.jpg

ff5ad0df50e2.jpg

c5697fb07034.jpg

a99d4f905eb2.jpg

Co do kabiny.

W miejscu gdzie masz plamkę od przetarcia pod nogami kierowcy,dorób więcej przetarć (suchy pędzel albo gąbka).Rama wokół drzwi i progi dorób obicia pędzlem retuszerskim,ramka delikatnie a progi mocniej.I dodaj wash koniecznie.

Model wygląda dobrze.

Wash jest ale delikatny, ewentualnie poprawie podloge troche ciemniejszym . Reszta obic dopiero po pomalowaniu kabiny , a w srodku troche sie boje wjezdzac z gabka zeby nie przedobrzyc.

Aktualizacja, dzisiaj pomalowalem nadbudowke oraz zawiesznie , porobilem wstepne obicia mysle ze wyszlo fajnie poza duzym biciem na dachu ktore wywolalo u mnie szok jednak nic jz sie nie dalo zrobic. Model zostal pomalowany farba Ak 702 Gelbbraun. Ostro napocilem sie montujac pake do zawieszenia.Nastepnym etapem bedzie nalozenie filtru , zamierzam polozyc od 3-4 warstw ale tylko na elementy metalowe poniewaz nie wiem jak wplynie on na kolor drzewa wystajacego spod obic.Zamieszczam kilka zdjec i prosze komentowac

5436e4de70b7.jpg

da5814841aea.jpg

a3327b7c4f1d.jpg

76051256fa01.jpg

44a7d80f6c2f.jpg

3335288bd62c.jpg

edf6c49f42ef.jpg

43f3a8e3e5bf.jpg

0bea789b8782.jpg

ab609bf4c23f.jpg

Na zdjęciach to wygląda trochę jak zimowy kamuflaż ale to chyba przez tą szybę

Popracuj jeszcze nad zmniejszeniem wielkości nie ilości obić. Farba bazowa i pędzelek 003 i będzie git.

Spróbuje skorygowac te wieksze obicia.

Spraw po prostu żeby były mniejsze i będzie naprawdę ok

Czemu zamalowałeś szyby?

Czy to maski których nie usunąłeś?

Podpowiedzcie jakich kolorow użyć do biedronki.

Ja u siebie na czwórce z DAKu użyłem:

- Żółcień kadmowa jasna

- Żółcień neapolitańska jasna

- Brąz Van Dyck

- Biel tytanowa (tej najmniej)

Witam ponownie , prace stanely poniewaz czekam na kalkomanie , na obecnym etapie model jest pokryty filtrem , zrobilem mniejsze obicia oraz skorygowalem te ktore wyszly za duze , na wiekszosci modelu zrobilem biedronke , dorobilem laweczke oraz pomalowalem i obilem wstepnie beczki oraz kanistry , jutro zrobie przy swietle dziennym zdjecia i pokaze jak Opel obecnie sie prezentuje. Postanowielm dorobic do niego diorame , zaopatrzylem sie w wiekszosc potrzebnych mi rzeczy oraz znalazlem fajny zestaw figurek i teraz pytanie do Was , czy te figurki nadadza sie do modelu z Africa Korps , na pudelku sa pokazane w mundurach Wehrmachtu (zielone) ja zamierzalem pomalowac je w kolorze Feldgrau , czy takie uniformy byly noszone w Afryce Polnocnej?

8ae40b3da365.jpg

Dodaje zdjecia obecnego wygladu Opelka , na jednym ze zdjec z beczka widac jak model zmienil kolor po filtrach i biedronce.

c43ca3ee05fd.jpg

7800160cc756.jpg

7800160cc756.jpg

5dfee94a3e8c.jpg

97b30cdff2a5.jpg

1134d8639cad.jpg

Poniewaz prace nad Opelkiem dobiegaja konca zaczalem wykonywac dioramke do niego ( moja perwsza ) tak sie ona prezentuje na chwile obecna , polozylem wstepna warstwe piasku .

f87e853b2348.jpg

Wszystko pięknie tylko czemu żołnierze podajże wermachtu są w afryce co? Nie zdążyli sobie zmienić stroju:?:

Zniszczony przez oddzialywanie piasku oraz slonca na farbe , liscie bede jeszcze cieniowal , musze rowniez poprawic pnie , dzieki za link.

W Afryce noszono rowniez mundury Wermachtu w zielonym kolorze.

Opelek ładnie zrobiony ...ale wg. mnie za mocno zniszczony. Wojna tak długo nie trwała w Afryce.

Nad liśćmi palmy musisz jeszcze popracować.

Link do mundurów.

http://e-baccalarius.blogspot.com/2010_05_24_archive.html

A ile musiała by trwać żeby był tak zniszczony??? Proszę o odpowiedź. Co do palm zgadzam się zrób nowe szkoda paskudzić fajny model.