Jump to content

Klub miłośników okrętów niemieckich

Recommended Posts

jeszcze jedna "reklama" gazetowa w związku z "niemiaszkami"    :czytaj:

w najnowszym (listopadowym) numerze Odkrywcy jest niezły artykuł o ostatnim rejsie Karlsruhe (nie, nie tego krążownika).

Chodzi o ostatni statek który oficjalnie wyrwał się z Królewca zanim sowieci zamknęli okrążenie. Oczywiście obowiązkowe są w tej historii liczne mity i legendy - dla niektórych to taka wersja "złotego pociągu" tylko bursztynowego :jezyk:

A skąd artykuł? Otóż ma on związek z odnalezieniem we wrześniu 2020 niedaleko Ustki wraku tegoż statku :

https://zbiam.pl/wrak-niemieckiego-parowca-karlsruhe-odnaleziony/

wrzucam info bo może kogoś zainteresuje :szczerbol:

• 3 weeks later...
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kurde ładna cena! Gdyby nie to że moja ukochana, która kiedyś wpadła do mnie tylko na chwilę z kurtuazyjną wizytą, jak Niemcy w 39, zaczęła stopniowo zagarniać moje tereny i narzuciła limity w budowie

Dobra, padło na Prinz Eugena od trampka - drogą wymiany z innym modelarzem. więc nie było wyboru skali - będzie znowu 700-ka    Będzie także Königsberg od FH ale cholera wie kiedy - znajomy ma mi

Dlatego napisałem że śmigniesz z nim expresem bo tylko kilka drobiazgów innych. Czy ja wiem czy nudno....  z malowaniem można bardziej poszaleć 

Posted Images

Jak ktoś posiada i chce sprzedać to z chęcią odkupie taką blaszkę, nie musi być kompletna 

German WW2 insignias

North Star Models | Nr. NSA350090 | 1:350

https://www.scalemates.com/pl/kits/north-star-models-nsa350090-german-ww2-insignias--1267939

Dam ten post tez tu bo do działu giełda pewnie nie wszyscy zaglądają

Edited by Bartosz.B
  • 4 weeks later...

Witam

Koledzy. Kroi mi się U-boot VIIC/41 z Winter Garden. w 1:72

Czy ktoś powie gdzie szukać stosownych opisów jednostek? Zależy mi na okręcie z jak największym tonażem i odznaczonym kapitanie Krzyżem żelaznym. Narazie znalazłem U-995 ale podejżewam że było tego dużo więcej. 

Niestety revell nie zabłysnął rodzajami malowań względem okrętów asów.

Ktoś pokieruje? 

Pozdrawiam

temat morze - ze tak zironizuje :) podaj jaki okres cie interesuje czy na razie prowadzisz poszukiwania ogólne, na temat materiałów a tych na runku akurat w przypadku u-bootwaffe

tu masz np liste wg tonażu 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:U-Boot/Dowódcy_50.000

zakupiłem U-boota VIIC/41 1:72 revell wersja premium. kupa mosiądzu,blaszek i drewna.

Szukam właśnie pod tę wersję która miała winter garden jakiejś porządnej jednostki z fajnym tonażem. To co dał revell w malowaniach to kpina. Jedynie U-995w miarę wypada.

• 1 month later...
  • 2 months later...

W zeszłym roku Trumpeter wydał swojego Bismarcka w 1:350 - zestaw 05358. W komplecie zestaw pięciu blaszek i łańcuchy kotwiczne.

Czy ktoś miał z nim bliższy kontakt i może go porównać z klasycznym Revellem?