Skocz do zawartości

Pierwszy kontakt - 1/35 Afganistan


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Dzięki za pochwały.

Szybki update z pola walki. Otóż rozpocząłem proces wypełniania kałuż i muszę Wam napisać, że jest bardzo trudno otrzymać naturalny efekt. Vallejo Still Water ma tendencję do obkurczania, tworzą się muldy w wodzie. Aktualnie nakładam chyba z 7 warstwę na moje kałuże (dolewam po kropli i rozprowadzam patyczkiem). Dodatkowo blenduję brzegi lakierem błyszczącym z dodatkiem pigmentów (takich samych z których kolorowałem drogę). Jest coraz lepiej - jak tylko się uporam i będę w miarę zadowolony to wstawię zdjęcia.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • Super Moderator

Witam

Testowa podstawka skończona, korzystając z uprzejmości mojej znajomej, zrobiłem fotki w jej studio fotograficznym, na jej dużych lampach i pełno-formatowym aparacie. Na fotach nie ma grama photoshopa, kolory są dokładnie takie jak w rzeczywistości.

 

DSC07577.jpg

 

DSC07571.jpg

 

DSC07568.jpg

 

DSC07566.jpg

 

DSC07590.jpg

 

DSC07573.jpg

 

DSC07607%2B%282%29.jpg

 

DSC07603%2B%282%29.jpg

 

DSC07601%2B%282%29.jpg

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

korzystając z uprzejmości mojej znajomej, zrobiłem fotki w jej studio fotograficznym, na jej dużych lampach i pełno-formatowym aparacie.

Rozumiem, że fulllll wypassss.

Natomiast próby poszukania czym się różni koleżanki Sony Alpha A77V od twojego Sony NEX-5N przywiodły mnie do konkluzji, że

  • lusterm (czyli autofokus),
  • upakowaniem matrycy (w obu wypadkach ten sam rozmiar fizyczny),
  • oprogramowaniem.

Na fotach nie ma grama photoshopa, kolory są dokładnie takie jak w rzeczywistości.
Drobniutka uwaga — kolory są takie jeakie uchwyciła matryca aparatu, przy zadanym oświetleniu, a następnie oprogramowanie konwertujące do JPG nałożyło na to swoją korektę balansu bieli.

 

Ja żadnym z tych aparatów zdjęć nie robiłem. Najlepsza lustrzanka z jaką pracowałem to Olympus E-450 z plastykowymi szkłami. Więc moje rozważania są takie sobie teoretyczne.

 

Sam obiekt fotografi i inne twoje prace są dla mnie niedoścignionym wzorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

Witam

Prace nad załogą powolutku zmierzają w dobrym kierunku. Po wstępnym obrobieniu wszystkich figurek, sklejeniu rączek główek oraz wypełnieniu szpar w łączeniu żywic klejem CA, zabrałem się za nałożenie podkładu. Ponieważ figurki będą malowane od początku do końca farbami Games Workshop, użyłem "Chaos Black" w puszce. Bardzo wdzięczny podkład - pięknie kryjący i będący świetną podwaliną pod wspomniane farby.

 

Kierowca, mam nadzieję go zmieścić w jednym z otwartych włazów BTR-a

DSC09736.JPG

DSC09734.JPG

 

Kierowca 2, z nim mam problem, bo chyba raczej nie będę w stanie go wepchnąć do wnętrza BTR-a (powinien trzymać kierownicę)

DSC09743.JPG

DSC09731.JPG

 

Spadachroniarz 1, siedzący na poszyciu BTR-a

DSC09738.JPG

DSC09729.JPG

 

Spadachroniarz 2, siedzący na poszyciu BTR-a

DSC09741.JPG

DSC09730.JPG

 

Snajper, będzie ustawiony przed BTR-em

DSC09740.JPG

DSC09733.JPG

 

Żołnierz wsparcia, który będzie wychylał się zza włazu BTR-a

DSC09742.JPG

DSC09732.JPG

 

A tutaj foty Osamy Bin Ladena:

DSC09737.JPG

DSC09728.JPG

 

I na koniec ekwipunek (nie wszystkie elementy należą do tej pracy - przy okazji malowałem inne rzeczy)

DSC09536.JPG

 

I jeszcze fota całości (żołnierz Amerykański jest malowany przy okazji - traktuję go jako poligon doświadczalny):

DSC09744.JPG

 

W następnej kolejności będę malował włosy/brody i ruszę do boju z mundurami itd...

 

Do malowania używam takiego zestawu farb:

DSC09719.JPG

Szczególnie polecam "Lahmian Medium", który pomaga w miękkich przejściach kolorów - świetny specyfik, jestem bardzo zadowolony! Farba pęknie się rozprowadza - warstwy są cienkie i transparentne.

 

To by było na tyle - do następnego razu.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły początek figurek Ale nie rób tęczówek kropkami, źle to wygląda. Zwłaszcza u tego kolegi:

Żołnierz wsparcia, który będzie wychylał się zza włazu BTR-a

Zrób je cienkimi pionowymi kreskami przez całe "białko".

 

Czekam na jakąś przymiarkę całości.

 

 

nie wszystkie elementy należą do tej pracy - przy okazji malowałem inne rzeczy

Pochwalisz sie, co jeszcze robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć Kubisz

Wspomniana figurka będzie miała oczy poprawiane - figurki to dla mnie totalnie nowe terytorium. Jeśli chodzi o kreski pionowe, to zostanę chyba przy kropkach (mam specjalny marker 0.05 mm którym bez problemu jestem w stanie zrobić kropeczkę. Wiesz, z dystansu moje wypociny wyglądają już spoko ale dzięki za komentarz!

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że przy "normalnie" otwartym oku nie widać białka pod i nad tęczówkami. Dlatego kropki wyglądają jak wytrzeszcz. Nie żebym się wymądrzał (zrobiłem raptem jadną figurkę, w okularach ), ale trochę pooglądałem fajnych tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Masz rację - muszę podmalować oko (zmniejszyć białka) i będzie lepiej. Spoko - nie wymądrzasz się temat jest trudny i wszelka pomoc jest mi na rękę! Wczoraj robiłem te zdjęcia grubo po północy - dzisiaj po pracy siadam ponownie i poprawiam ;-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Marcin, tak właśnie robiłem. Zbyt duża kropkę białego koloru zrobiłem ot co. A farby sa jak najbardziej dedykowane ;-) co zaś się tyczy oleji to następnym razem będe próbował.

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach, oprócz figurek. Rozumiem że mamy do czynienia z jakąś historią alternatywną i żołnierze z Czeczenii z 21 wieku przenieśli do 1979 roku?

Żaden z żołnierzy nie przedstawia desantowca z afghanistaniu z 79 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

@Makinen

Hamerykaniec to mój hamster doświadczalny tranuję na nim techniki i kolory - heheeh

 

@Moses

Figurki pochodzą od MasterClub i na ich stronie są opisane jako dedykowane do BTR-70.... przy czym niby do zestawu Zvezda a nie Trumpter. Szczerze mówiąc to ja niestety nie jestem specjalistą od armii Radzieckiej i bardzo ciężko jest mi wskazać potencjalne różnice. To był jedyny zestaw na rynku, który pasuje do tego pojazdu - niestety zrobienie figurantów od postaw jest chwilowo poza moimi możliwościami. W każdym bądź razie piszesz więc zakładam, że chyba się znasz - mógłbyś zatem wskazać co należało by w nich zmienić? Jeśli to nie przerośnie moich skromnych możliwości to może się pokuszę, choć nie ukrywam, iż malowanie jest już dosyć daleko posunięte i będzie z tym spory problem.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.