Skocz do zawartości

Pierwszy kontakt - 1/35 Afganistan


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam

Dziś krótki update sytuacyjny. Otóż nadal jestem na etapie malowania żołdaków Radzieckich - na razie są ukończone twarze oraz mundury oraz obuwie, teraz kolej na plecaki oraz kamizelki, mam nadzieję w nadchodzącym tygodniu ich dokończyć. Ukończony natomiast został Osama - zerknijcie proszę na fotki.

 

IMG_0784.JPG

 

IMG_0783.JPG

 

IMG_0782.JPG

 

IMG_0781.JPG

 

 

to by było na tyle - pozdrawiam i do następnego

Christian

 

P.S.

A tutaj macie zeskalowaną fotkę odzwierciedlającą naturalną wielkość figurki - czyli około 5,5 cm wysokości - tak Bin Laden wygląda na prawdę :-)

IMG_0780.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Elegancko wycieniowany, ale "zgasiłbym" bardziej oczy

Jakbyś zobaczył beteera z bandą ruskich żołdaków, też byś miał takie oczy. Trochę za mocny cień na lewym rękawie i zbyt wyraźne linie rozjaśnień na lewej nogawce, ale ogólnie chyba dobrze jest. Zwłaszcza biorąc poprawkę na powiększenia na fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki za komentarze! Bardzo trafne jak zawsze :-) Może się ustosunkuję - a więc kwestia oczu... szczerze to trochę się boję ich ruszać. Mogę je chyba jedynie delikatnie przetrzeć szarym kolorem co by biel troszkę przygasić, ale podmalować je kolorem cielistym już się nie podejmę. Te oczy to jest wersja 5 albo 6... i wiem co się stanie jak je ruszę po raz kolejny :-) Dodatkowo jest kwestia skali - z około metra patrząc na figurkę to tych oczu już prawie nie widać. Lewa nogawka, będzie poprawiona, faktycznie troszkę zbyt grubo tym high-lightem poleciałem... rękaw natomiast trzeba będzie skorygować, wash się odłożył i go nie roztarłem.

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ładnie wyglądają te figurki już na tym etapie ;) Powiedz mi czy rozcieńczasz czymś farby Citadel czy malujesz od razu prosto z pojemniczka? Powoli wymieniam sobie paletę na te farby, ale maluje sie nimi różnie(maluje pędzlem) szczególnie jeśli chodzi o np troszkę większe płaskie powierzchnie jak deski rozdzielcze czy boczki drzwiowe samochodów s kali 1:25. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Z farbami Citadel to jest tak, że mimo iż można je rozcieńczać wodą to ja osobiście jej nie stosuje. Do rozcieńczania używam Lahmian Medium - seria Technical

2015_09_11_21_46_00.jpg

 

Nabierasz na pędzelek trochę farbki Citadel (mieszasz z: Base, Layer, Shade, Glaze) nakładasz na paletkę do mieszania kolorów i dodajesz od 30-50% wspomnianego Lahmian Medium. Możesz oczywiście dodać więcej ale wtedy farba zaczyna być bardzo leista i słabo "trzyma się" zamierzonej powierzchni ( farba zbiera się w kałuże)

Niemniej Lahmian Medium jest doprawdy doskonały, kolory pięknie przenikają i uzyskanie delikatnych przejść tonalnych jest zdecydowanie łatwiejsze.- mieszanie z wodą natomiast powoduje, że farba zachowuje się inaczej i kontrola jest trudniejsza.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oczu to ja nie rozumiem dlaczego wszyscy wyważają otwarte drzwi Archer robi świetne gałki oczne i to w przystępnej cenie :http://www.archertransfers.com/AR99001.html , prawda Piotrusiu ?

Co do tych ruskich sołdatów jak nie masz siedzących na BTR-rze to bardzo prosto można ich zrobić otóż kupujesz sobie zestaw tych zwezdowych z nich wycinasz korpusy doklejasz nogi z tych twoich (ew. głowy ,ręce lub co tam chcesz ) szpachlujesz lub ew. zaklejasz Miliputem i gotowe .Ja w ten sposób z czterech różnych zestawów Dragona z Pustynnej Burzy zrobiłem obsługę do ciężkiej haubicy samobieżnej M110A2 wraz z pojazdem amunicyjnym M548A1 też z Pustynnej Burzy (13-tu chłopa siedzących ,klęczących stojących i innych).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie pomyślałem, że tego Bin Ladena trzeba by trochę odmłodzić, przyczernić mu brodę - w 1979 roku miał 22 lata, a tu wygląda, jakby miał 50. No ale tak czy inaczej, figurka bardzo ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • Super Moderator

Cześć

No do tematu wracam za jakiś miesiąc, max dwa. Mam zamiar dokończyć temat na wystawę w Telford w tym roku. Będeę updatował na pewno!

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

Kurcze - ciekawy ten projekt z linku, który podesłałeś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • Super Moderator

Jutro wstępnie dostanę odpowiedź czy otrzymam lokal w którym zorganizuję warsztaty modelarskie. Wtedy ruszą pracę - projekt nie został porzucony a jedynie odłożony w czasie ze względów lokalowych.

 

pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie ;-)

Christian

 

P.S.

Trwa to wszystko już kosmicznie długo ale jestem pewien, że warto poczekać jeszcze chwilę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.