Jump to content
Paranoid

Wiertła w małych średnicach

Recommended Posts

Przeszukując nieprzebrane stepy Allegro natrafiłem na kilka(naście)(dziesiąt) ofert wierteł ( średnice, 0,3 , 0,5 mm konkretnie poszukuję ) i znalazłem bardzo fajne oferty. Jednakże zaniepokoiło mnie w nich jedno - są straszliwie tanie - 10 sztuk 3 PLN. Toż to prawie darmocha, w porównaniu, z ofertami sklepów modelarskich, gdzie za jedno 0,3 można dać nawet prawie dyszkę. Trochę mi to nie pasi, albo w sklepach tak tną portfele, albo te wiertła to jakieś badziewie.

Przykładowa oferta: http://allegro.pl/wiertlo-do-metalu-nwka-0-3-mm-hss-biale-10-sztuk-i4038986704.html

Od razu wyjaśniam, to nie jest reklama. Po prostu szukam odpowiedzi. Okazja życia, czy nie warte uwagi?

Na dobrą sprawę wychodziło by, że kupuję parę opakowań i druciaki mogę robić do końca życia

Ja kupiłem wiele takich wierteł.

Fakt, łamią się dość często (mam na myśli głównie te 0,3 mm), ale gdy płacę kilka zł. za 10 sztuk...

Absolutnie warto je kupować.

Aha czyli opłaca się, okej Dzięki w takim razie wszystkim za odpowiedź. W takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak tylko zakup.

Pozdrawiam

Panowie wiercimy w plastiku. takie wiertło maiłem markowej firmy i złamało się tak samo szybko jak dziadowskie z chin. Tu problem leży nie w materiale ale średnicy wiertła - nieumiejętne wiercenie przy tej średnicy złamie każde wiertło. kupiłem 0,3 0,4 0,5 - cena jaka jest --- żądna to jak za darmo. uważając wiercąc 10 sztuk na plastik to na zawsze powinno wystarczyc nam...

Dobra, przesyłka przyszła dzisiaj. Z ciekawości przetestowałem obie średnice, na aktualnie robionym Edziowym Fokkerze Eindekerze, rezultat jest bardzo bardzo dobry. Wywierciłem wszystkie potrzebne otwory ( 20 ) i ani jedno wiertło ( 0,3 oraz 0,5 ) nie uległo uszkodzeniu tfu złamaniu. Oczywiście wymaga to sporo uwagi podczas roboty. Generalnie towar polecam wszystkim.