Jump to content

Char 1b Tamiya 1/35

Recommended Posts

Nie wiem o jakich resorach mówisz , bo nie zauważyłem takowych , nie ma ich wcale i ani nic i ani żadnej rzeczy która jego jest .Chyba , że kupiłem model bez jakiejś ramki ...

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Malowanie jak zwykle gniecie system a na marginesie to znamienne, że żabożercy nadają czołgowi imię pokonanego wodza ze swojej historii (w końcu zwycięskich wielu nie mieli, a ile rzeczy można nazywać od Napoleona )

• 3 weeks later...

Mojego ci podeślę do malowania.

Co do kamuflażu - wydrukowałem sobie obrazki z moNdrej ksiąSZki , (której nie przeczytałem niestety czterdzieści razy za wyjątkiem "RYSU HISTORYCZNEGO) i na ich podstawie wyciąłem szablony plam z papieru . Odrysowałem delikatne kreski na kadłubie ołówkiem i wedle kresek namalowałem pędzelkiem już te właściwe . Plamy wypełniłem bardzo mocno rozcieńczonymi gunziakami na niskim ciśnieniu ( na granicy plucia farby) , co daje kontrolę przy kładzeniu tychże . Na koniec jeszcze raz poprawiłem czarne kreski pędzelkiem .

Rozumiem ze malowany podobną techniką, ale malujesz aero bez maskowania czy z? Jeżeli baz, to jak ci się udało uniknąć mieszania kolorów na ich granicy? BYłbym rad czytają c odpowiedz na te nurtujące mnie zagadnienie.

Dokładnie tak jak w cytacie . Nic nie maskowałem , najpierw kreski ołówkiem , potem pędzelkiem , wypełnienie plam kolorami i jeszcze raz kreski pędzelkiem. Maluje albo gunze C , albo Tamką bardzo mocno rozcieńczoną levelingiem ( kropla farby na dwadzieścia rozcieńczalnika albo i więcej) na minimalnym ciśnieniu i skręconej iglicy , praktycznie na granicy " plucia" .

Bardzo sie cieszę , że Wam się podoba :-)

Teraz zacieki , kurze , błoto i pogmenty bede babrał czołKowi .

A po brudzeniu będzie jeszcze lepiej. Na tym etapie podoba mi się bardziej niż poprzedni, który był niesamowity. Lufę tę w kadłubie zostawisz pomalowaną na zielono od wewnątrz, czy jakiś metalizer pójdzie?

Lufę tę w kadłubie zostawisz pomalowaną na zielono od wewnątrz, czy jakiś metalizer pójdzie?

No pewka - jakoś sobie z tym poradzę i nie będzie zielona , wszak model jeszcze nie jest gotów . Dzięki za dobre słowo.

jakimi to farbami go pryskałeś?

Krzychu -żółty to mieszanka XF59 i XF60 , zielony XF58 , a brązowy to C029

W jakich barwach będziesz swojego pokraka robił ? Tak jak pisałeś chyba wcześniej , te pudełkowe malowanie ?

Tak chciałem, ale Twój mi się tak podoba że chyba jak kiedyś go zrobię to właśnie w takim malowaniu. Jednak mój skill malowania z ręki nie jest tak dobry jak twój więc sobie maski kupię - może wtedy dam radę, he, he.