Jump to content

Le Soleil Royal HELLER 1:100


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Czołem

Piękny , choć nie moja bajka. Zawsze tylko mam wrażenie że żaglowiec bez ludzi na pokładzie to taki "latający holender"... zawsze mam niedosyt że nie ma tam załogi ,ale to takie moje widzi-misie

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki efekt kilkuset godzin dłubaniny.Zbudowany z około 3000 części.Model startowy ma 2300.Żagle z płótna o nazwie batyst.Dłubanina chyba się opłaciła .

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

Śliczny

Razi tylko jedna rzecz jak dla mnie - grubość lin kotwicznych. Wyglądają jak wykonane ze sznurówek, zwłaszcza w zestawieniu z pozostałym olinowaniem. Ale to szczegół malkontenta

Link to post
Share on other sites

W końcu tu trafiłeś. Jak ci już pisałem na innym forum model bardzo mi się podoba. To właśnie przeztwoje modele kupiłem sobie Victory z Hellera. Mam nadzieję że kiedyś wstawisz warsztat jakiegoś żaglowca, bo z galerii to za dużo podejrzeć się nie da.

Link to post
Share on other sites

Wiem troszkę to trwało ale jestem.Przyznam się że nie spodziewałem się aż tylu pozytywnych komentarzy za co wszystkim jeszcze raz wielkie dzięki.Model starałem się wykonać tak aby przypominał okręt z drewna.Zainwestowałem w drewniane bloczki od 2 do 4mm beczki,kabestan,tralki i metalowe oczka.Za te pierdoły wraz z przesyłką wyszło prawie 200zł chore ceny.Wiem że tych kilkudziesięciu żabojadów na pokładzie fajnie by wyglądało jednak nigdy nie bawiłem się w malowanie figurek.Trzeba się na tym znać.Jeśli chodzi o banderę na rufie to jest kilka do wyboru padło akurat na francuska flagę.Jest może troszkę zbyt czysta ale to flagowy liniowiec wiec chyba brudnej szmaty nie wieszali .Polecam każdemu ten model jest drogi ale wart tej sumy można przy nim osiwieć i uczy pokory .Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiesz ze mną w planach kiedyś zrobić ten Victory. Możesz dać namiar na te drewniane dodatki? Czy to będą standardowe rzeczy czy raczej indywidualne do każdego modelu?

Link to post
Share on other sites

Wiem i trzymam kciuki.Sam mam ochotę zbudować Victory jeszcze raz .Wpisz w przeglądarce "akcesoria szkutnicze" wyskoczy kilka sklepów internetowych nie chcę nikomu reklamy robić .Drewniane detale są przeznaczone do drewniaków wiec trzeba dobrać je mniej więcej wielkością.Warto wymienić bloczki na drewniane od 2 do 4 mm przynajmniej te z pojedynczym otworem można też wszystkie podwójne i potrójne ale tak jak pisałem cena dramatycznie wzrośnie.W tym akurat modelu wymieniłem tylko pojedyncze reszta to bloczki z zestawu.Bardzo pomocne są metalowe szpilki z oczkami 0,5x11mm można je kupić i odpada mozolne gięcie drutu.Victory posiada wszystkie potrzebne części wiec detale typu tralki drewniane kabestan odpadają.Pytanko mam masz zamiar w tym roku odwiedzić Victory w Portsmouth?.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się Victory i Le Soleil Royal nie maja konkurencji.Heller ma jeszcze 2 fajne modele La Reale De France i Le Chebec.Może nie robią aż takiego wrażenia jak liniowce ale też są godne uwagi.Są na tyle duże że można je dokładnie wykonać.Grzebałem w necie i znalazłem model Pirate Ship Revella nic historycznego można go sobie zbudować według własnego pomysłu nie trzymając się sztywnych zasad fajna sprawa

Link to post
Share on other sites

Niestety nie da rady. Plan wyjazdu do Bonington się sypnął bo nam się ma maluszek pojawić. Pewnie w związku z tym kolejne dwa lata też nie wypalą. No chyba że żona zdecyduje się jechać na wczasy na English Riviera to wtedy na pewno wyskok zaplanuję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.