Skocz do zawartości

Polska grupa modelarska w UK


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bazylms za filmiki - a szczególnie za przywołanie wspomnień o ukochanym serialu z młodości (1 filmik 8:05) :piwo:

A co do „cziełowieków” - czego się dziwicie? W dzisiejszych czasach to hobby głównie dla emerytów - chodzi mi oczywiście o modelarstwo „wyczynowe”. Młodzi nie mają czasu na takie zabawy w teraźniejszym „wyścigu szczurów”... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 648
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Super Moderator

ano jak to mawiają byłem widziałem ?
niestety od 2 lat Telford samo piłuje gałąź na której siedzi, wejście  na 2 dni kosztuje 20 funa było 14, dla IPMS free (ale roczne członkostwo to 24 funy) i wiele osób narzeka bo za tą cenę to już można sobie model kupić... a wejście z 2 wyrośniętymi potomkami daje już całkiem fajny model...
to była moja 7 wizyta i niestety ilość osób znacznie mniejsza od czasu podwyżki, do tego co będzie po Brexit nikt nie wie... zobaczymy za rok ? ja już miejscówkę zaklepałem.
I jak co roku fajnie było się spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Thalgonis napisał:

Dzięki bazylms za filmiki - a szczególnie za przywołanie wspomnień o ukochanym serialu z młodości (1 filmik 8:05) :piwo:

A co do „cziełowieków” - czego się dziwicie? W dzisiejszych czasach to hobby głównie dla emerytów - chodzi mi oczywiście o modelarstwo „wyczynowe”. Młodzi nie mają czasu na takie zabawy w teraźniejszym „wyścigu szczurów”... 

Ale też.... dzisiaj na pejsbuku oglądałem fotorelację z wystawy modelarskiej na Tajwanie. Przewijałem zdjęcia przyglądając się modelom, potem przez przypadek zamknąłem okno posta i, jako, że przejrzałem już sporo fot, coś koło 200 to postanowiłem przeglądać od tyłu, bo zaraz trafię na miejsce, w którym skończyłem. po 5 minutach zacząłem klikać bez oglądania zdjęć, po kolejnych 5 dałem sobie spokój. Modele trzeba by tam liczyć w tysiącach. Patrząc na w sumie nieliczne zdjęcia skierowane na ludzi można przyjąć coś koło 30% modelarzy w wieku około 20 lat i mniej. Azja ciągle się trzyma, to modelarska Europa  się starzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości - filmiki nie moje. 

Myślę że to wynika z dzieciństwa. Kiedyś to pewnie niezły czad było dostać jakiegoś modela do poskładania. Dziś to nie rajcuje już tak bardzo, dziś to tylko Play Store robi furorę. Bo to mało wysiłku wymaga. 

Ale nie narzekajmy - takie czasy i nic się na to nie poradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Thalgonis napisał:

A tak na marginesie: na tym materiale video widać duuuży ruch przy stoiskach sprzedażowych. Ceny jakieś „rozsądne”, że mimo drogiej wejściówki, jak Greif napisał, jeszcze warto kupić jakiegoś „modela”?

Jak wszędzie jak dobrze poszukasz to okazje znajdziesz, plus zawsze jest możliwość targowania, co zresztą zrobiłem przy zakupie wszystkich moich modeli, reguła jest prosta im mniejsze stoisko tym większa szansa na upust, wiadomo że jak pójdziesz na stoiska Hannants to nie masz co liczyć na zniżkę, natomiast stoisko Eduarda od 5 lat omijam szerokim łukiem bo pepiki zawyzaja ceny nawet w stosunku do swojej strony internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyhaczyłem prawie wszystkie modele taniej niż mogłem w necie dostać, nawet na eBay i Chińczyków. A do tego potem znalazłem Łosia jeszcze £3 taniej niż kupiłem a Przemek kupił Rośka £5 taniej u tego samego sprzedawcy u którego ja kupiłem. 

Co do Eduarda to Zbiegu ma rację - pierwszy raz jak byłem kupiłem u nich jeden zestaw i nigdy więcej. Zdzierają na ludziach ile wlezie. 

Edytowane przez bazylms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Witam wszystkich mam pytanie odnosnie wystawy w Telford.

-Jak  sie rejestruje modele na wystawe.

-Czy trzeba bys zapisany do jakies grupy modelarskiej.

Z gory dziekuje za informacje.

Chcial bym w tym roku tam byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Za dwa tygodnie wystawa w Telford. Niestety w tym roku Master nie będzie miał swojego stoiska, a co za tym idzie nie mamy stałego miejsca spotkań. Pozostaje tylko umówić się gdzieś na konkretne godzinę, albo liczyć na łut szczęścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bazylms napisał:

Za dwa tygodnie wystawa w Telford. Niestety w tym roku Master nie będzie miał swojego stoiska, a co za tym idzie nie mamy stałego miejsca spotkań. Pozostaje tylko umówić się gdzieś na konkretne godzinę, albo liczyć na łut szczęścia. 

Trzeba szczęściu pomagać. Ja bede w obydwa dni w trudnym do przeoczenia podkoszulku z godłem dywizjonu 303. Prosze śmiało podchodzić.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

ano niestety, Master się nie przyłożył ale co tam, jako ktoś chce to da radę, pewnie CMK będzie tam gdzie zawsze, na rogu gdzie był Master, więc jak ktoś chętny to ja wiem sobota 14?
jak jakies inne pomysły to śmiało ja jak zawsze będę.
Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.