Jump to content

Chimera APC - Games Workshop, 28mm

Recommended Posts

Kupiłem kilka bajerów i zaczynam robić sojuszniczy kontyngent do moich Space Marines w Warhammerze 40000 Oto transporter opancerzony imperialnej policji zwanej Adeptus Arbites (ich godło poniżej)

150px-Adeptus_Arbites_Symbol.jpg

IMG_9668h_zps1969cb13.jpg

piechociarze pójdą na warsztat później, teraz pojazd - ramki odnowione w 2010 mają swoje lata i to typowy wyrób firmy Games Workshop. Łatwy w obróbce plastik i uproszczenia do gier bitewnych w skali 28mm (wzrost człowieka w tej skali). Skleiłem wieżę i główną bryłę kadłuba w około 1,5 godziny, w tym też nawierciłem lufy broni i przeszlifowałem linie łączeń form, na jutro zostawiam górę kadłuba, lemiesz i gąsienice:

IMG_9672_zps41107f46.jpg

IMG_9674_zps11185001.jpg

IMG_9675_zpsfd6ab48b.jpg

najfajniejsze, jak zawsze, będzie malowanie

No i Chimera posklejana Wypraski odnowione w 2010 roku pasują do siebie idealnie, żadnych szpar, a gąsienice w paskach spasowane znakomicie. Przed sklejeniem zaślepiłem otwory strzelnicze z tyłu płytką plasticardu (jakoś bez najeżenia lufami bardziej mi pasuje na policyjny pojazd). Kompletna budowa od wyjcięcia z ramek do poniższego efektu to 3-4 h (w tym przerwa na kawkę )

Niedługo malowanie...

IMG_9677_zps0a7c634e.jpg

IMG_9680_zps69c18d6e.jpg

IMG_9681_zpsdc8bbbd5.jpg

• 8 months later...
  • 1 month later...
Jest "prewencyjna"i wygląda kozacko!Desaxe- pochwal się!
Jak każesz, to się już reflektuję ;)

Daaaawno mnie nie było na modelworku, praca i inne sprawy powstrzymały mnie (ech, po wypadku na półrocznym L4 byłem tu codziennie, potem niestety czasu zbrakło), ale już się poprawiam i wracam z warsztatami i modelami finalnymi Oto zrobiona i nagrodzona na konkursie w Koszalinie w grudniu 2014 Chimera (model do gry Warhammer 40000) z COHORTA POLIS z planety Volos, świata-protektoratu mojego zakonu Mrocznych Pretorian Nie są to typowi Adeptus Arbites, tylko odpowiedniki naszych Oddziałów Prewencji Policji, w razie czego używane do obrony planetarnej.

IMG_0491_zpsd96f7978.jpg

IMG_0483_zps9969f104.jpg

IMG_0484_zpsc3fbda34.jpg

IMG_0485_zps0a5e5738.jpg

IMG_0495_zps143707c6.jpg