Jump to content

Co myślicie o tym aerografie 2w1 Cr


Recommended Posts

Co myślicie o tym aerografie? , obecnie szukam dobrego aerografu( ma być to mój pierwszy aerograf) http://allegro.pl/infinity-cr-2w1-aerograf-harder-steenbeck-akceso-i4157605243.html

 

fajnie, że jest od razu ze złączką przewodem. Rozmawiałem ze sprzedawcą , zaoferował do niego gratis dyszę 0.2.

 

 

Czy jest warty tych pieniędzy czy to lekka przesada, fajny plus ze ma teflonowe uszczelki.

Link to post
Share on other sites
  • Super Moderator

Jak Cię na niego stać i za tydzień nie napiszesz na forum, sprzedawca obiecywał mi że będzie on za mnie malował ale chyba jest zepsuty bo nie maluje sam i wtopiłem 1000zł, to dla czego nie.

Na pierwszy sprzęt, jak nie miałeś styczności z aerografem, polecam Ci coś tańszego do nauki posługiwania się aerografem.

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

Ci co malowali "infinity" w Bytomiu na stoisku firmowym już nie mówią, że to snobizm, bufonierstwo itp, tylko zbierają kasę, żeby go kupić.

Różnica między "infinity" a pseudoiwatą (którą posiadam) jest taka jak między mercedesem a hulajnogą.

"Infinity", specjalizuje się w cieńkich liniach. Za połowę tej kasy kupisz niewiele gorszy "evolution" z tej samej firmy.

Cena jaką znalazłeś na allegro wcale nie jest rewelacyjna. W sklepie specjalizującym się w aero kupisz go trochę taniej.

Jeśli mieszkasz w pobliżu Krakowa to wstępnie firma deklarowała, że na konkursie modelarskim w Krakowie, znów uruchomią stoisko gdie będzie można zmierzyć się z tym i podobnymi aero.

PS. Ale zgadzam się z Jawkersem, że nawet Infinity nie maluje sam i najpierw trzeba nauczyć się malować aero. A poza tym jeśli zdeydujesz się na taki aerograf to trzeba wyrzucić wszystkie tanie farbki. Odstawić precz rozcieńczanie wodą i tym podobne zabiegi obniżające koszty malowania.

Link to post
Share on other sites

jaki byście w takim razie polecali aerograf ? EVOLUTION SILVERLINE 2w1. Mam zaoszczędzonych parę groszy. Dzięki czemu chciałem kupić aerograf na parę ładnych lat. Jeżeli chodzi o farmy to używam Tamiya, akrylowe.

Link to post
Share on other sites

Infinity jest kapitalny, ale w porównaniu z Ultra różnica nie jest już aż tak duża, więc jak na początek zdecydowanie lepiej zaoszczędzić blisko 700 zł i kupić Ultra.

Ale jak Cię stać, to Infinity będzie Ci pięknie służyć przez długie lata.

Link to post
Share on other sites

Dołączę się do dyskusji posiadam od roku takiego Hardera http://exito.sklep.pl/pl/p/HARDER-STEENBECK-Aerograf-Evolution-Silverline-Solo/6545 Poprzednio używałem areograf polskiej konstrukcji z Łukowa. Po przejściu na niemca różnica była kolosalna. Jednak sam areograf to nie wszytko. Masz farby Tamiya i bardzo fajnie. Tamki i Gunziaki to elita maluje się nimi cudownie, co wcale nie znaczy że inne farby masz wyrzucić. Ja poza wymienionymi ja używam jeszcze Lifecolor, Valleyo i Pactra. Pierwszą kwestia jest w przygotowaniu farby. Nawet Pactrą po odpowiednim przygotowaniu będziesz malował jak gunziakiem Drugą kwestią jest ustawienie napędu czyli komprsora tj ciśnienia, dopiero po zgraniu tych dwóch będziesz mógł powiedzieć o przyjemności z malowania aerografem

Link to post
Share on other sites

Ja mam dwójke i przyznam szczerze że bym chętnie zamienił na 5 bo 2 to troche mało. Jak maluje duże powierzchnie to musze uważać aby farba ze zbiorniczka mi się nie wylała(oczywiście mówimy o dużej ilości farby w zbiorniczku). Ale przy malowaniu gdzie potrzeba mniej farby to jest spoko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.