Jump to content

Rosyjski T-90A, Diorama.

Recommended Posts

No i masz racje.

Z tym, ze nie do konca trafiles. Wiem o tym,ze oczka powinny byc bardziej w glebi obudowy. I tak wlasnie bedzie.Na razie zostawilem oryginalne z zestawu Le pod koniec budowy zetne wystajace elementy by pozniej wepchnac glebiej swiatelka z SKP.

Dzieki temu zabiegowi powinno byc wszysyko okej.

Dzieki za uwage.

Kabelkow rzeczywiscie mnostwo. Troche robotki doszlo nie poddam sie na tym etapie.

• Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo pomogliście mi ze zdjeciami kabelków za co serdecznie każdemu z Was dziękuję.

Jedno ze zdjęć przedstawia niezłą plątaninę ale widziałem to tylko na tym zdjeciu. Czy to okablowanie będzie pasowało do modelu Menga?

Zdjecie o którym piszę :

100411081317255761_zps29c87e85aa_zps6399acc9.jpg

Zdjęcie które tu wstawiłeś przedstawia T-90 BISHMA ( tak mi się wydaje ), czy jakoś tak. Co go różni od zwykłej 90-ki? Przede wszystkim, nie widać w tym wozie oczu SZTORY. To okablowanie nie pasuje do T-90 które Ty robisz.

I zrobione. położyłem jedną warstwę primera by uwidocznić szczegóły. I od dziwo dla mnie nie pokazały się jakieś większe niedociągnięcia. Myślałem, ze będzie dużo gorzej.

Jednak pożłożeniu wszystko w całość doszedł jeden bardzo poważny problem. Silnik. Na pewno nie chciałbym go zamknąć, z otwartą klapą też ładnie ale z zamkniętą czołg wygląda bardziej bojowo.

W najbliższym czasie zdecyduję o tamacie dioramki, moze wyciągnę silnik na zewnątrz i pokażę jak przy nim robią lub na przykład cięzarówka go przywiezie ( może ten nowy Kraz od Trumpetera . Albo zdejmę klapę, osłone silnik i model będzie się prezentował bardziej "płasko" na czym mi nawet zależy.

Co Wy o tym myślicie, pomóżcie i podajcie jakieś pomysły tak by wyglądało to zgrabnie i ładnie.

Do galerii tej wstępnej model postawiłem na mojej macie, fragmencie krajobrazu, którą już od kilku lat rozwijam i z powodzeniem sprzedaję. Skorzystam z okazji i zachęcam do kupna bo jak widać mozna łatwo zrobić dioramkę tylko stawiając model na macie.

Czekam na propozycję, prosze podpowiedzcie.

20140902_113117_zpsfbed80ac.jpg

20140902_113042_zps6eaf93ea.jpg

20140902_112920_zps7f2cbe7b.jpg

20140902_112854_zps44754c70.jpg

20140902_112842_zpsb739ce41.jpg

20140902_112810_zpsc2e970a6.jpg

20140902_112803_zps4071d346.jpg

6128efc6-cadf-4838-aaa8-496d9cd33183_zps4353723e.jpg

Czolgus ladny ale ta laczka to nie bardzo. Co do dioramy- maszyny tego typu nie braly jeszcze udzialu w walkach?? Wiec pozostaja cwiczenia, a poniewaz czolg to maszyna i w obojetnie jakiej armi przegladany byc musi , a awarie rownierz sie zdarzaja czyli pobocze drogi, otwarty silnik, zaloga na lub w poblizu czolgu. Pojazdy lub wojsko w poblizu? Moge ci podrzucic pare fot

Czy mi się wydaje, czy model jest ciut za wysoko zawieszony i ma za duży prześwit między dnem wanny a podłożem?? Do tego widzę że niektóre koła nie stykają się z podłożem. Dociąż nie co kadłub, to model, troszkę osiądzie i zawieszenie ładnie dopasuje się do podstawki.

Masz 2 figurki - ktore? Kiedy pierwszy raz sie pokazaly w sprzedarz to pisano iz sa soldaty z Czeczeni, znajac Rosjan napewno uzywaja tego typu ubran po dzis dzien. Jesli uzywa sie T 62 to czemu nie umundorowanie?

Mam dwojke ze srodka. Ciesze sie z Twojej odpowiedzi bo figurki sa sliczne i jesli pasuja historycznie to na pewno dopasuje ja do dioramy. I tak jak Ty jestem pewien,ze zolnierze dalej uzywaja tych mundurow.

Podjalem juz decyzje w 80% powiedzmy jak wykonam czesc silnikowa. Postanowilem calkowicie zdemontowac gorna plyte przedzialu bo nie wygladala za dobrze odwrocona- za malo na niej szczegulow a w dodatku zakrywala ladna czesc tylna modelu.teraz gdy wlozylem silnik i wszystko jest widoczne m9del nabral nowego wygladu.pozniej moze zamieszcze zdjecia.plyta bedzie lezec lub bedzie oparta gdzies obok czolgu.

Model jest tez juz dociazony spora iloscia mosiadzu. Wazy teraz prawie pol kilo

Znam te figurki,to byly pierwsze nowoczesne fkigurki ktore zakupilem na Allego, pozostale tez niczego sobie.Zrob moze mala dioramke-awarie silnika,pokrywa odkrecona,narzedzia Abera, wiaderko RB no i czolgista probujacy cos zrobic w silniku