Skocz do zawartości

USS Washington, Guadalcanal, 1942 (Trumpeter)


blacman

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci jak ja robię pokłady. Co prawda gówno ze mnie nie modelarz szkutniczy, ale jak to mówią, dobra rada i od dziada. Otóż ja się skupiam na innym potraktowaniu tych partii pokładu, które są częściej uczęszczane. I jak sobie na zdjęciach obejrzę w jaki sposób sie one zużywają, to je tak brudzę. Nie deseczka po deseczce, tylko tam, gdzie więcej ludzi po nich łazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie...

Seba - to wszystko prawda w przypadku pokładów niemalowanych, tzn szorowanych i konserwowanych olejem. Może nie wyraziłem mojej myśli jasno, chodzi mi o to, że naniesiona przez amerykańców niebieska farba na deskowany pokład zapewne się wycierała i płowiała. Wycierała się tam, gdzie często załoga biegała. Co powodowało uwidocznienie naturalnych desek. Tak sobie to kombinuję - bo znawca US Navy ze mnie taki jak i śpiewak operowy...

A być może to za bardzo akademicko traktuje problem i należy po prostu pomalować pokład i już. Tyle, że ten niebieski okropnie mi się nie podoba.

OK koniec z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może to Ci pomoże. Jest taki modelarz Pierre Marchal buduje on modele US Navy głównie w skali 1:350 korzysta tylko z planów. Obejrzyj jego galerię może da Ci jakąś inspiracje jak fajnie pomalować pokład. Na początek polecam USS North Carolina

http://www.modelshipgallery.com/gallery/bb/bb-55/NorthCarolina-350-pm/index.htm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

laserowane pokłady do Jerzego wyglądają tak:

 

21038736398_8c08afaf97_b.jpg

 

21038733518_73d6014ac9_b.jpg

 

21234578331_3d2683dee1_b.jpg

 

20603949794_f352bd85f4_b.jpg

 

szerokość deski 0,30mm, szerokość szczeliny 0,13mm. Węziej się nie da.... będzie sporo zabawy z malowaniem

 

przyjechały też drukowane wciągarki:

 

20603944204_9277e1baf1_b.jpg

 

21039812229_8d86c22208_b.jpg

 

21216231982_6a7b2be55a_b.jpg

 

 

silniczek wyszedł uroczo ale wciągarki wymagają małej korekty - większe koła oraz kratownica wzmacniająca węwnątrz kól.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciszów słynie z licznych stawów oraz swojej przynależności do Doliny Karpia. Wieś założono w XIII w. Od XV do XVIII w Przeciszowie rezydował ród Myszkowskich, zasiadający w senacie Rzeczypospolitej aż po wiek XVIII. Dzięki nim we wsi na wielką skalę rozwinęła się hodowla karpia. Stawy przyrębskie, gdzie występuje ponad 200 gatunków ptaków, zostały wpisane na listę NATURA 2000. 14 °C, wiatr zach., 8 km/h, wilgotność 86%

Nie jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdzwonimy się Darek....

Przeciszów słynie z licznych stawów oraz swojej przynależności do Doliny Karpia. Wieś założono w XIII w. Od XV do XVIII w Przeciszowie rezydował ród Myszkowskich, zasiadający w senacie Rzeczypospolitej aż po wiek XVIII. Dzięki nim we wsi na wielką skalę rozwinęła się hodowla karpia. Stawy przyrębskie, gdzie występuje ponad 200 gatunków ptaków, zostały wpisane na listę NATURA 2000. 14 °C, wiatr zach., 8 km/h, wilgotność 86%

Nie jest źle

warto więc jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lecz korzonki a ja leczę błędy trumpka.

 

prace z modelarni znów wróciły na deski kreślarskie:

 

21117165970_3bf50bd518_b.jpg

 

walczę ze spardekiem - dziobowa para dział 127mm jest sporo przesunięta na wyprasce względem planów. Zastanawia mnie tak w sumie głupi błąd - w tej okolicy nie ma nic coby utrudniało posadzenie prawidłowo wież 127 - lub wymagało przeskalowania.

 

czerwone linie to obrys wypraski naniesiowej na plany

21279004156_0db9063590_b.jpg

 

żółte to obrys planów stoczniowych naniesionych na wypraskę

21117165020_192925842b_b.jpg

 

pracę na wyposażeniem pokładu zakończone na rufie finezyjnym zestawem pachołków, które niewykonalne z blachy będą wydrukowane...:

 

20633493834_d91c924cd2_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia co kieruje projektantami modeli, żeby wypuścić taki "babol". Korzystają z innych planów? Jeszcze w przypadku modeli okrętów, które dawno zatonęły, mógłbym wyobrazić sobie jakieś błędy. Ale Jurek jest do dyspozycji w każdej chwili!!!

To chyba zwykłe niedbalstwo o klientów, którzy trochę interesują historią okrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.