Jump to content

BMW ALPINA B10

Kamil321
 Share

Recommended Posts

Siemka!

Jest to już mój 3 model. Autko będzie składane z "pudełka" ponieważ jeszcze nie czuję się na siłach robić jakiś modyfikacji. Za model wezmę się od jutra.

Parę zdjęć:

b16d7c1f51466bc7.jpg

95dbb60d78cd10da.jpg

Sorki za jakość zdjęć ale robione telefonem na szybko.

Edited by Guest

Wow skąd wykombinowałeś tą bumkę ? Tak na szybko przeszukałem internetowe sklepy i nie znalazłem jej nigdzie. Fajnie sie zapowiada

EDIT znalazłem jedną na Allegro tylko w wersji SCHNITZER S5 :X

Właśnie na allegro znalazłem za pół ceny i się skusiłem. Zero zainteresowania ze strony kupujących i jest szansa kupić fajny model prawie za darmo

Siemka prace ruszyły.

W takim kolorze będzie autko

aff20be268ae3eaemed.jpg

W Takim kolorze wnętrze, ale myślę o czarnych wstawkach (boczki siedzeń)

7183a47898706673med.jpg

Maskowanie niektórych podzespołów, one będą w kolorze srebrnym

7f12cf5466e5c9bcmed.jpg

Na podwozie poszedł czarny mat

00b6cb52cf18d429med.jpg

Wydech, zbiornik paliwa, zawieszenie przód (czarne) i tył (srebrne)

492cbbb7b9a2eac0med.jpg

Góra też dostała czarny mat

23de2b56c9af4d8bmed.jpg

Tutaj trochę mi się ręka trzęsła przy malowaniu i nie wyszło tak jak chciałem :(

e55a3a3c6189d26cmed.jpg

Podwozie złożone

5b326261c4434cdemed.jpg

Bunia złożona na sucho

9ccf513743137bbcmed.jpg

Kolejne zdjęcia będą na początku lipca ponieważ idę na tydzień do szpitala.

Tutaj trochę mi się ręka trzęsła przy malowaniu i nie wyszło tak jak chciałem :(

To może dzień wcześniej nie pij, co prawda na tych zdjęciach nie wiele widać, ale obawiam się że to całe malowanie nadaje się do zmycia i malowania jeszcze raz

Właśnie jak robiłem powoli to mi się ręce trzęsły a taśma maskująca przepuszcza farbę co widać na zdjęciu podwozia z zaciskami.

Nie dało się w odwrotnej kolejności:

- najpierw srebro (bylejak, tam gdzie trzeba),

- potem maskowanie srebrnego,

- na koniec fuknięcie czarnym.

Może głupio kombinuję, ale właśnie tak bym zrobił.

Tak bys zrobił lepiej by wyszło Zmyj farbę cleanluxem albo dot 3 i jeszcze raz malnij . Wiem ,że ciężko ale sam przerabiałem zmywanie farby z foteli w ferrari .

Przykro się robi na widok tego dość żadkiego modelu...mając na uwadze to co zrobiłeś do tej pory z ciężarówkami...Nie nauczyłeś sie podstawowych rzeczy w modelarstwie, czyli czystego sklejenia modelu a areografem chcesz malować...litosci, człowieku....to tak jakbyś chciał zrobić studia z pominięciem szkoły podstawowej.

Tak jak mówią poprzednicy, podwozie chyba nadaje się już tylko do zmycia… Jeśli masz gorszy dzień to nie maluj. Trzeba było zamaskować ładnie wokół elementów srebrnych dociskając delikatnie wykałaczką lub patyczkiem higienicznym, by dokleić taśmę na brzegach… Teraz już niestety za późno..

• Super Moderator

Witam.

Kolejny sprinter, który rady innych ma głęboko. Po prostu model już musi stać na półce i nie ważne jak będzie wyglądał. Ma być i już!!!

A tyle się mówi, poczytaj, podpatrz jak inni to robią, a i tak popełniają

Może pokuś się o obniżenie zawiasu, jest to bardzo proste w tym modelu. Wiem bo dłubię właśnie prędzej wspomnianego "sznycla"

Widzę że Alpina różni się detalami jak dokładka zderzaków czy też inne koła.

Sznycla jak i Alpinę można kupić od ręki na allegro, bodajże gość o nicku MODEL4 sprzedaje te samochody, tyle że ceny trzymają się ok 100 zł

• 3 months later...
Przykro się robi na widok tego dość żadkiego modelu...mając na uwadze to co zrobiłeś do tej pory z ciężarówkami...Nie nauczyłeś sie podstawowych rzeczy w modelarstwie, czyli czystego sklejenia modelu a areografem chcesz malować...litosci, człowieku....to tak jakbyś chciał zrobić studia z pominięciem szkoły podstawowej.

Chyba troszkę przesadzasz, jak na razie "wyjechał za linie". Owszem, fatalnie, ale każdemu się zdarzy. Starajmy się jednak zachęcać niż krytykować. Aerograf moim zdaniem nie jest wyższym stopniem wtajemniczenia, jest dobrym narzędziem do tego, żeby model wyglądał nieco lepiej, niż po pędzlu (nie dotyczy Elefantesa Można dobrze skleić i brzydko pomalować, odwrotnie też się da. Dla mnie na przykład w dniu dzisiejszym malowanie pędzlem jest straszną męką i 10x bardziej wolę pobawić się w rozcieńczanie, przelewanie, utratę części farby, niż w pędzel i jego mazy. Ceny aerografów na tyle stały się przystępne, że zakup już tak nie boli, jak kiedyś.

Do Kamil321: napraw to co zrąbałeś w podwoziu, jeśli chcesz żeby model wyglądał po ludzku. Jeśli nie chcesz to też droga wolna, twoje pieniądze, twój czas, twój model, ale licz się z krytyką.

Oklejanie taśmą do malowania pędzlem to wbrew pozorom trudna rzecz, bo farba w stanie płynnym uwielbia podciekać pod nie do końca przyklejoną taśmę. W tym przypadku łatwiej jest malować aero, bo można skierować strumień od strony taśmy. Powodzenia w budowie (jeśli jeszcze trwa ;)

Diobeuku...piszę tak nie bez podstaw. Pierwsza sprawa to 2 poprzednie...praktycznie zmasakrowane modele. Po drugie...mój młody - lat 10 skończone 30 września bardziej się przykłada mimo braku szczególnych uzdolnień w tej dziedzinie. U kolegi tutaj wszystko wygląda trochę tak jakby na początek musiał się dowiedzieć jak prawidłowo dzierży się pedelek w dłoni, jak nabiera się nań farbkę, ile ma zostać itp, itd... Nie jestem genialny ale jak widzę, że model ulega destrukcji w fazie poczatkowej to zwracam na to uwagę. Krytykowac moim zdaniem należy...zachecac tez ale zachęcac to można tych co słuchają...

Natomiast brak krytyki prowadzi do pobłazliwości i akceptacji bylejakości. W tym wypadku lepiej przeżucić sie na zbieractwo modeli gotowych...