Jump to content
KAMIL90

Stug IV Sd.kfz.167 Dragon 1/35

Recommended Posts

Zaczynam nowy warsztat ,a mianowicie Stug IV Sd.kfz.167 od Dragona http://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.167-StuG.IV-Late-Production.html , . Do budowy modelu zainspirowało mnie to zdjęcie , uprzedzam od razu nie buduję modelu w prost ze zdjęcia , będzie to w większość projekt sf . Mam zamiar go zrobić w malowaniu zimowym ale zobaczymy jak to będzie , do budowy wykorzystam gąsienice fruilmodel oraz elementy foto trawione z innych modeli . Pora na zdjęcia.

Pojazd który posłużył mi za inspirację do budowy modelu .

t_0112_150.jpg

A to już sam model wiem że nie ma tego dużo .

DSC_0073.jpg

DSC_0074.jpg

DSC_0075.jpg

Wiem że nie robisz modelu ze zdjęcia, ale ta dorobiona osłona z masy tam ma inny kształt.

Coś ostatnio moda na Stugi, w sumie to sam jednego kończę. Twój ciekawie się zapowiada, będę kibicował.

Ciąg dalszy budowy , nie wiele przybyło w ciągu paru tych dni . Myślę żeby narzędzia pomalować od dzielnie i je wkleić już po pomalowaniu , jak dojdzie jeszcze stelaż pod osłony boczne to będzie problem z dojściem pędzelkiem .

DSC_0068.JPG

DSC_0069.JPG

DSC_0070.JPG

DSC_0071.JPG

DSC_0072.JPG

DSC_0068.jpg

DSC_0072.jpg

DSC_0077.JPG

DSC_0078.JPG

DSC_0079.JPG

A w między czasie powstaje oto taki model , sporo jest szpachlowania ale daje się radę

DSC_0074.JPG

DSC_0075.JPG

Narzędzia zawsze maluję osobno, chyba tak jest łatwiej.

Niezły kolos.

Ta lufa to chyba nie bardzo-ciężka jest chyba że fiksujesz ją na stałe.Wracając do Stuga szkoda że SF ale to Twoja wizja.

Ta lufa to chyba nie bardzo-ciężka jest chyba że fiksujesz ją na stałe.Wracając do Stuga szkoda że SF ale to Twoja wizja.

Lufa ma swoją wagę , ale tylko tak wygląda bo działo nie jest jeszcze do końca złożone i leży pod swoim ciężarem .

Model dostał kolor bazowy jutro dalsza część malowania , pojazd będzie pomalowany cały na piaskowo .

DSC_0082.jpg

DSC_0083.jpg

No bardzo ładny progres, cały czas oglądam z wielkim zaciekawieniem! Podoba mi się!

pozdrawiam

Christian

Mimo, że ogólnie konstrukcja Stuga IV średnio mi się podoba to Twoje wykonanie tego pojazdu przypadło mi do gustu. Same ostketteny dodały już mu dużo uroku i drapieżności.

Takie coś udało mi się zmalować , moja druga próba z color modulation, czy mogę jeszcze coś poprawić . Wstawiam większą ilość zdjęć żeby było co wytykać , udało mi się także uchwycić kolor modelu jaki jest w naturalnym świetle .

DSC_0097.jpg

DSC_0098.jpg

DSC_0099.jpg

DSC_0100.jpg

DSC_0102.JPG

A tu dwa zdjęcia na czarnym tle

DSC_0095.jpg

DSC_0096.JPG

Nie będziesz przy nim Marcinie robił zdrapek??

Jednak zrezygnowałem z tego zamiaru po próbach na starym modelu , na pewno spróbuje ich na innym modelu.

Można by trochę wzmocnić modulację żeby nie zanikła po filtrach i reszcie zabiegów.

Myślałem nad tym samym , ale chyba zostawię tak jak jest nie chcę przesadzić .

O przesadę bym się jeszcze nie martwił. Zerknij sobie do moich warsztatów Pz. IV lub KV-2. Też myślałem że przesadziłem a na koniec wiele nie zostało.

Kamuflaż wymalowany położony filtr i zrobiony wash . Zacząłem malować także mniejsze elementy modelu , teraz chyba rzecz której się obawiam czyli malowanie uszkodzeń farby .

DSC_0103.JPG

DSC_0105.JPG

DSC_0106.JPG

DSC_0108.JPG

DSC_0109.JPG