Skocz do zawartości

Peterbilt 359 + buldożer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Peterbilt 359 - Revell, skala 1:25

naczepa Lowboy - AMT, skala 1:25

buldożer - AMT, skala 1:25

Relazcja z budowy znajduje sie w dziale Archiwum:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=33&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

znntupl012qgnwesm.jpg6bc54ga1yf662lhym.jpgnxachkzwexdde3r8m.jpg

cjoypdjnuncseui2m.jpgajlvrtfps9pwd3yrm.jpg2ln0bt6xxatatdjjm.jpg

n58g0hoj3rudwbaam.jpg29ke0z0nzqsko2o2m.jpgxchvued81f4x3d91m.jpg

eck1quzqavn0hznzm.jpg1oifgit0s9b7u1npm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Brdzo ładny zestawik, spychacz mi sie podoba a zwłaszcza brudzenie, i gąski takie fajne, Truck jak to truck w twoim wykonaniu:)genialny, a moż esie pochwalisz które miejsce ten model zajął

Zestaw ten zajął I miejsce w kategorii PCC i dodatkowo uhonorowany przez Stację Kontroli Pojazdów K. Leśniak pucharem za najlepszy pojazd cywilny.

ostrw11120320060612rs.jpg

ostrw11120320060569vq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki za słowa uznania

Jako że jeżdżę na konkursy modelarskie, a ostatnio byłem na festiwalu w Żywcu ( 12-13-14/05/2006r.), to wypadałoby się pochwalić wyróżnieniem w kategorii - samochody ciężarowe i techniczne cywilne ( konkurs odbył się bez podziału na 1,2 i 3 miejsce).

 

nn0c9lurwuxq7knjm.jpg4q6fyoiu1zz4rhcxm.jpgtstwykozbllqz5fsm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...

tornado jezdeź wielgi duuuuuuuuuuuuuże brawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W końcyu ukończyłem budowę zestawu, w buldożerze dodałem reflektory a na ciagniku i naczepie tablice z oznaczeniami.

 

5803b5c12881cfb2.jpg

763b3f2b69402e5a.jpg

67ab26849b1bb2a8.jpg

d8c2cb5db132623d.jpg

8f1dd1b7e34b82c1.jpg

51653937383d6794.jpg

03ef79caadd9c7aa.jpg

8aa0cfbe7e026f13.jpg

7d6be03358cc734f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jedrus

 

Jesli moge : Ciagnik i naczepa mialy byc czyste a buldozer przybrudzony i swietnie Ci to wyszlo ale czy nie warto przybrudzic lub postarzec troche sam lemiesz ? Jakis taki czysty a to przeciez jego narzedzie pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jedrus

 

Jesli moge : Ciagnik i naczepa mialy byc czyste a buldozer przybrudzony i swietnie Ci to wyszlo ale czy nie warto przybrudzic lub postarzec troche sam lemiesz ? Jakis taki czysty a to przeciez jego narzedzie pracy

Jędruś wszystko jest przybrudzone, może to tak na fotkach widać ale na żywo jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lemiesz

Czyli, że co?

 

 

Andrzeju ogólnie model super wypas jak już pisałem, ale jest jedno "ALE".

Wydaje się, że na drugiej focie kangur jest krzywy ździebko . To by było na tyle

 

Życzę więcej tak udanych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lemiesz

Czyli, że co?

 

 

Andrzeju ogólnie model super wypas jak już pisałem, ale jest jedno "ALE".

Wydaje się, że na drugiej focie kangur jest krzywy ździebko . To by było na tyle

 

Życzę więcej tak udanych modeli

 

Lemiesz to ta tylna część, którą buldożer ryje ziemię. Swoją drogą może i za mało go przybrudziłem

 

Kangur jest nałożony na sucho aby można otwierać maskę silnika,więc moze się z deka poruszył.

 

Czyzbys sie Andrzej na Bytom szykowal?

 

Możliwe że tam pojadę, oczywiście jeżeli nie będzie to kolidować z moją pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemiesz to ta tylna część, którą buldożer ryje ziemię. :

 

Jak tylna

 

Lemiesz (budownictwo)

 

 

 

Lemiesz - element roboczy osprzętu spycharkowego lub równiarkowego.

 

Cykl pracy

 

Cykl pracy lemiesza składa się z:

 

* procesu zagłębiania się w podłoże krawędzi skrawającej

* odspajaniu warstwy gruntu (skrawanie gruntu; powstaje urobek)

* gromadzeniu się urobku i formowaniu zwału

* przesuwaniu zwału (osiowe lub skośne)

* opróżnianiu lemiesza z urobku

 

Rodzaje lemieszy

 

W zależności od rodzaju urabianego gruntu i specjalnych zastosowań stosuje się różne kształty i rozwiązania lemieszy:

 

* dodatkowe ściany boczne lub segmenty zmniejszające upływ urobku

* regulacja kąta skrawania zmniejszająca opór urabiania

* krawędź ostrza z układem zębów do urabiania gruntów zwięzłych

* dwuczłonowy z możliwością

o załadunku urobku (pracuje podobnie jak łyżka ładowarkowa)

o przeładunku dłużnic (człony lemiesza pracują jak chwytak)

* przystawka do karczowania, równania skarp, zasypywania rowów

* przystawki pracujące jako zrywaki

* z pojemnikiem przed lemieszem (praca podobna do zgarniarki)

* konstrucja ażurowa

 

Kształt lemieszy jest tak dobierany by zapewnić jak najniższe opory urabiania.

 

Mysle, ze sie nie zrozumielismy. W tej chwili uzywa sie chyba okreslenia spychacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mysle, ze sie nie zrozumielismy. W tej chwili uzywa sie chyba okreslenia spychacz

Na to wychodzi

Dodam że lemiesz jest też elementem składowym pługa, dlatego brałem pod uwagę tylny element roboczy buldożera.

Spychaczem popularnie nazywa się całą maszynę, czyli buldożer, natomiast na przednią część roboczą mówi się łyżka, przynajmniej tak się mówi w kręgu moich znajomych.

Ps.

Łyżka zarówno z przodu jak i z tyłu jest dość mocno utytłana, a w kącikach jest nawet zaschnięte błotko Oczywiście fotki mogą tego tak nie oddawać jak real.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast na przednią część roboczą mówi się łyżka,

 

Lyzka to raczej pasuje do zaladunku czyli np. : fadromy czy koparki. Mniejsza o to. Jesli mowisz, ze przybrudzona to Ci wierze bo wiem jak to jest z fotkami. Modelik oczywiscie jak pisalem miodzio i ciesze sie, ze mnie dawniej troche posluchales jak pisalem o przybrudzeniu. Tak to sobie wyobrazalem i jak widac nie zawiodlem sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Jędruś, że model ci się podoba, szczególnie dlatego że w duzej mierze dzieki Tobie tak on wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno słowo + kilku dorosłych facetów i nie wiadomo o co chodzi

 

Teraz już rozumiem, dzięki za wyjaśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw strasznie mi się podoba.

 

Efekt całkowitej miodności bułby uzyskany moim zdaniem gdyby nie 2 szczegóły:

 

1. łańcuchy mocujące ładunek (buldożer). Biją po oczach czystym srebrem - trzeba by je przyrdzewić, może dodać jakieś resztki koloru (pomarańcz ? może). Dodatkowo brakuje śrub rzymskich do naciągnięcia łańcuchów. Poza tym wątpię, czy w rzeczywistości tył buldożera ktoś odważyłby się zamocować w taki sposób i w dodatku jednym łańcuchem.

2. Wnętrze łyżki-lemiesza ja osobiście pomalowałbym na żółto (oprócz wymiennych krawędzi skrawających) i potem konkretnie podrapał (ale żeby jakieś resztki farby gdzieniegdzie się ostały) i lekko pobrudził. Można by też pomyśleć o jakichś głębszych rysach

 

Taki jakiś malkontent ostatnio jestem

 

A poza tym wielkie brawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za słowa krytyki tej przecież nigdy nie jest za dużo

 

Do filon:

Co do łańcuchów to masz zupełną rację, można je trochę przyrdzewić i przybrudzić. Natomiast z mocowaniem łańcuchów musiałem iść na łatwiznę gdyż buldożer stoi swobodnie na naczepie a ja potrzebuję mieć łatwy i szybki dostęp do demontażu ładunku. Owszem można byłoby zamocować buldożer na naczepie na stałe za pomocą wkrętów, ale nie chciałem robić dziur ani w spychaczu ani w naczepie.

Również myślałem aby pozostawić ślady żótej farby na czole lemiesza, jednak doszedłem do wniosku że w praktyce farba długo nie powinna tam zagrzać miejsca. Myslę że fotki potwierdzą moje przypuszczenia:

 

5cc4ad5cf3231104.jpg

0b5ca44ea30bf200.jpg

df55e6718cbe5686.jpg

4932d8936ba8d123.jpg

 

W modelu lemiesz nosi ślady eksploatacji zarówno w postaci rys jak i głębszych zadrapań. Pomyślałem również nad tym aby zostawić tam trochę zanieczyszczeń, jednak zrobiłem to bez przesady gdyż wiadomo że buldożer jest w transporcie a nie na polu. Myślę że na tej fotce będzie to dość widoczne:

 

1f5f3ae79ecdb86c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.