Jump to content

T-64BW, Ukraina 2014, Trumpeter+ET Model+... 1/35

Recommended Posts

Cześć

Mała garść informacji z przypadkowego "ryserczyku" po internetach.

Natknąłem się dzisiaj, że na lostarmour usiłują skatalogować wszystkie używane w ukraińskiej armii T-64.

http://lostarmour.info/vsu/t-64bv/

Jeden z pojazdów o numerze własnym 172 jest opisany jako należący do 17 Brygady Pancernej.

id3149-01_zpsa8cx0bg3.jpg

Jest to ujęcie z filmu, na którym widać też mój pojazd - z 19 czerwca, wklejałem je tu kiedyś:

t64abc_zps7fba8431.png

Dalej - wg lost armour 17 Brygada ma numerację m.in. w pierwszej setce właśnie - 111, 112, 115, etc...

Tymczasem na jednym ze zdjęć "mojego" czołg widać, że załoga ma hełmofony z numerem 120:

image%201_zpspcyeyn1v.jpg

... który teoretycznie w zestawieniu potem się pojawia:

id3140-01.jpg

Ale to zdjęcie bodajże z września spod Mariupola. To może być faktycznie interesujący mnie czołg po remoncie, ale mniejsza o to.

Inne czołgi z 17 Brygady także mają tak nietypowo dosztukowane panele z ERĄ, konretnie numery 147 i 187

id3147-01.jpg

id3152-01.jpg

Kwestia zbieżnej numeracji, wspólnego transportu na front, oraz tego samego patentu na zabezpieczenie tyłu wieży(dodajmy - nie zauważyłem go na żadnych innych pojazdach z innych jednostek) nasuwa mi przypuszczenie, że mój czołg należał/y do 17 Brygady Pancernej. Ale chyba dopytam jeszcze o to na lostarmour. Może tam, ktoś coś...

I jeszcze jedno "odkrycie" z dzisiaj.

Jak już się rzekło czołg umieszczę na podstawce podpisanej jako "Kramatorsk". Dzisiaj postanowiłem sprawdzić gdzie konkretnie akcja uwieczniana przeze mnie miała miejsce.

0673c1ac40bdf1cdb76495aeeaa6f4e4_zps549079af.jpg

Patrząc na powyższe zdjęcie i filmy uznałem, że to musi być jakaś większa ulica w centrum miasta, z widokiem na jakiś wążny, duży, biały budynek - urząd miasta, albo coś.

Z pomocą przyszły oczywiście mapy google:

mapka_zpss1obh607.png

Kołem oznaczone miejsce gdzie rozgrywa się "akcja", a strzałką biały budynek widoczny na horyzoncie.

Ulica zwie się Prospekt Miru - czyli na nasze można tłumaczyć jako Aleja Pokoju.

Myślę że podstawka z nazwą ulicy i to taką nazwą będzie miała ciekawą wymowę...

Pozdrowienia!

PS Wybaczcie, że tak zanudzam, zamiast wrzucić jakieś porządniejsze zdjęcia z prac, ale jak mam wybór między magisterką a tym... to wolę sobie pofilozofować.

• Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie myślałem, ale kto to wie. Dzięki.

Mam pomalowane całe barachło na wieży - jestem zadowolony z efektu.

Model dostał też lekką mgiełkę z lakieru matowego, troszkę pigmentów i inne takie siuwaksy.

P1280878.jpg

P1280882.jpg

Rozpocząłem też prace nad podstawką. Asfalt to arkusz papieru ściernego 60, z nieco zniwelowanym przez gips ziarnem. Jestem ciekawy jak to będzie wyglądać po malowaniu... Blok betonowy i krawężnik odlałem sobie z gipsu.

P1280895.jpg

P1280876.jpg

Pozdrowienia!

Nie nie, tak jak napisałem to papier ścierny 60. Bardzo gruby i dlatego go potraktowałem gipsem - bo innej gradacji nie miałem. Jeśli wszystko pójdzie tak jak to sobie wyobrażałem, to po malowaniu cześć powierzchni będzie chropowata, część wygładzona - powinno wyjść fajnie.

Faktycznie są podpisy do zdjęć, umknęły mi uwadze przy takim świetnym modelu

Bez przesady.

Ogólnie jeśli jest jakieś zainteresowanie, to mogę skrobnąć parę słów o malowaniu podstawki czy innych kwestiach.

Pozdrawiam!

Dzięki!

Tymczasem wymalowałem podstawkę w kolory bazowe... Jeśli chodzi o asfalt to powinienem pokryć go w całości gipsem, bardziej lub mniej równomiernie, ale nie zostawiać powierzchni bez niego. Tak czy siak model i tak przykryje wszystko dlatego już tego nie będę poprawiał.

P1280898_zpsk94artcs.jpg

Zastanawiałem się jak wykonać jakieś ślady po gąsienicach na asfalcie... poszedłem w malowanie rys białą farbką. Wam pozostawiam efekt do oceny. ;)

Trochę się pobawiłem z blokiem betonowym, wstępne zabrudzenia wykonałem areografem, a resztę tymi dwoma specyfikami.

P1280905_zpsnxpedfjh.jpg

Na koniec potraktowałem całość pigmentami i dosypałem trochę śmieci.

P1280911_zpsfccpduta.jpg

P1280914_zps0gjewzxh.jpg

Coś może jeszcze sypnę tu i tam. Pozostała tak czy siak kosmetyczna robota i wymalowanie boków podstawki.

Na koniec trzy zdjęcia z modelem. Jeśli macie jakieś sugestie, rady, porady, cokolwiek, to piszcie póki jeszcze coś mogę zrobić. ;)

P1280916_zpsrldhskyq.jpg

P1280923_zpsmey1ksfy.jpg

P1280918_zpsrs0zqy5l.jpg

Pozdrowienia!

Ale mnie nie masz naprawdę o co zaczepiać. Jestem ostatnią osobą, której można by zarzucić proukraińskość.

I broń boże to nie jest równoznaczne z tym, że popieram tą drugą stronę. Tym bardziej nie.

Tak czy siak w przyszłości wezmę też na warsztat jakiś czołg separatystów. To tylko modelarstwo.

Pozdrowienia!

• 1 year later...
  • 7 months later...

Model wyszedł doskonale :-)

To tylko modelarstwo.

Jeszcze wielu nie rozumie pojęcia Modelarstwo, niestety :-)

Gdyby patrzeć na nasze hobby z perspektywy Dominiona to nikt by niczego nie zbudował bo .....

Pozdrawiam