Jump to content
makinen

Oshkosh MRAP- ATV Panda 1:35

Recommended Posts

Grande Finale

dzięki warsztatom kilku Kolegów udało mi sie zakończyć. Nie ukrywam, że frajdę miałem dużą przy budowaniu pojazdu. W mojej skromnej opinii jest to najefektowniejszy współczesny pojazd kołowy. Gdyby ktoś dyponował dokumentacją-zwłaszcza zabudowy tyłu, to skusiłbym się na budowę w wersji dla Specialsów, czyli to:

SOCOM

ad86_zps835ec54a.jpg

warsztat

viewtopic.php?f=87&t=44850

Zdjęcia, można sobie poużywać

IMG_6409_zpscc979e92.jpg

IMG_6410_zps6135c27f.jpg

IMG_6411_zps05ac5ce0.jpg

IMG_6412_zpsd2e50f0f.jpg

IMG_6413_zps1d22993e.jpg

IMG_6414_zps961eaefc.jpg

IMG_6415_zpsea4a1f4e.jpg

IMG_6416_zps80e2d27c.jpg

IMG_6417_zpsb18b5df3.jpg

IMG_6418_zps96db7306.jpg

IMG_6419_zps9788c549.jpg

IMG_6420_zps84561ea0.jpg

IMG_6421_zps4ce3974a.jpg

IMG_6422_zpse59b2e89.jpg

IMG_6423_zpsff053cb8.jpg

Czemu nie w takim malowaniu jak na fotce. Wyglądał by bardziej efektownie.

Bo to inna wersja- głownie jeśli chodzi i zabudowę tyłu, a jak wspomniałem mam za mało zdjeć pozwalających na podejście do tematu.

Świetny detal ! Bardzo mi się podoba . Pozdrawiam !

Lubie ten pojazd, chociaż na współcześniakach się słabo znam, a twoja Twoja interpretacja tematu też bardzo mi się podobuje

Teraz dołożyłeś do pieca kolego. Świetna robota. A tak przy okazji dla całkiem laika - po co mu to "czarne, wystające cuś" na przedzie?

po co mu to "czarne, wystające cuś" na przedzie?

A mogę ja wytłumaczyć? To urządzenie "Rhino", służy do detonowania ładunków-pułapek odpalanych na podczerwień. To po prostu układ elektryczny w obudowie, mina wybucha przed pojazdem, a nie pod silnikiem. W pozycji transportowej ustawiane pionowo, "w boju" - jak w modelu, poziomo. Może być wysunięte nieco bardziej (teleskopowo), makinen zrobił je zsunięte.

Model bardzo dobry, pochwaliłem go już na forum Humvee. Makinen się ostatnio ostro rozbrykał, zarówno ilościowo, jak i (wreszcie! ) jakościowo Aż strach pomyśleć, co będzie dalej. Tym bardziej oczekuję jego kolejnego modelu.

Właśnie miałem zamiar wyjaśnić temat Rhino, ale już mnie Kubisz wyręczył

Gerd-podstawek nie robię. Dwa powody- szkoda mi miejsca, a po drugie przy prawie 30 modelach humvee, które głownie operują w tym samym obszarze, to robienie w większości pustynnych winietek miałoby się z celem. Pustynia w Afganistanie, pustynia w Iraku, pustynia w Libanie, pustynia w Izraelu...pustynia Błędowska...

Jak ci się sklejała ta Panda, bo ja ją jeszcze cały czas mam w pudełku.

Pierwsze moje podejście było " na szybko". Efekt był mizerny. Teraz kupiłem model wstępnie sklejony, wiec najgorsze mnie ominęło. Masa detali, które trzeba obrobić. Środek cały do dorobienia we własnym zakresie, chyba, ze chcesz robić zamkniętą wersję. Model jest efektowny, więc warto się przyłożyć. Ja korzystałem z trzech warsztatów i świetnych walkaroundem- baza jest. Działaj

Bardzo ładny model, trochę zazdroszczę ukończenia bo u mnie kompletuje się dopiero podwozie. Na minus - brak linii podziału między drzwiami i wydaje mi się, że masz linie od formy na boku maski i błotnikach.

Na minus - brak linii podziału między drzwiami.

Widzę, że odrobiłeś lekcję . Fakt- umknął mi ten detal, którego Panda nie uwzględniła. Kawałki linii trzeba wyryć. Wrzuć swój warsztat- chętnie popatrzę

Bardzo piękny model! Gratuluję!

pozdrawiam serdecznie

Christian

A napisz czy w tym właśnie modelu zastosowałeś zestawowe koła gumiaki czy są to jakieś żywiczne produkty.

Pytam bo czeka mnie kiedyś tam zrobienie tego modelu i nie wiem czy wymieniać na żywice czy sobie odpuścić.