Jump to content
Jamat

MiG-21 MF Ethiopian (Eduard 8231) 1/48

Recommended Posts

Będzie ból teraz...

przednie podwozie obróć o 180 stopni :-)

Kolego Jamat tak jak już koledzy powyżej napisali popraw jak najszybciej się da tą przednią goleń podwozia. Obróć ją o 180 stopni bo wygląda to co najmniej dziwnie a za razem śmiesznie. Powodzenia życzę w dalszej budowie Miga

przednie podwozie obróć o 180 stopni :-)

Razem z wnęką... Będzie ból...

Przypomina mi się podoba sytuacja z moim F-5, gdzie identyczny błąd popełniłem.

Przeniosłem podwozie na drugi koniec wnęki, ale samej wnęki nie ruszałem, bo trzeba by pruć kadłub, albo samą wnękę wycinać, co na jedno wychodzi.

Panowie a nie zauważyliście bluatacka we wnęce?

No ale z tego co się orientuję, to wnęka jest wklejona tył w przód, skoro otwór na goleń jest z przodu wnęki, a nie z tyłu.

Do czego to doszło Solo poucza przy ruskich maszynach. Przednie podwozie było przyklejone na blueatacka tylko, żeby samolot stał równo na podłożu.

45.JPG

No ale z tego co się orientuję, to wnęka jest wklejona tył w przód, skoro otwór na goleń jest z przodu wnęki, a nie z tyłu.

Przecież w MiGach-21 z Edka nie ma fizycznej możliwości wklejenia zestawowej wnęki tył na przód, bo element wykonany jest razem z podłogą kabiny.

Swoją drogą Solo, za każdym razem jak próbujesz (intencje na pewno masz dobre) wyskoczyć z jakąś poradą merytoryczną to strzelasz samobója z cyklu stadiony świata.

Co to jest Twoim zdaniem "goleń"?

Już tłumaczę: element podwozia samolotu, przenoszący obciążenia z koła na konstrukcję płatowca (skrzydło lub kadłub). W systemie jednogoleniowym zawiera lub stanowi amortyzator.

No i się zgadza, definicja jak z wikipedii. ;) To gdzie Ty na powyższych zdjęciach "otwór na goleń z przodu wnęki" zobaczyłeś?

Wnęka jest żywiczna, wiec w teorii mogłem przykleić odwrotnie. Ale, że to mój 3 mig to trochę mała siara by była.

Witam wszystkich.

Miguś dostał sreberko, w którym mu do twarzy ale to tylko podkład.

46.JPG

Tutaj pomalowałem stery wysokości i płetwę pod kadłubową. Niestety na fotkach znikły subtelne przebarwienia w realu lepiej to wszystko widać.

47a.JPG

Nie wiem dlaczego ale picasa czasem przyciemnia fotki. Widać to na drugiej fotce, która powinna mniej więcej być tak jasna jak pierwsza. Macie jakieś pomysły.

Pomalowałem skurczybyka choć czeka Mnie jeszcze kilka poprawek.

48.JPG

49.JPG

50.JPG

51.JPG

52.JPG

53.JPG

Podoba się Jeśli chodzi o zdjęcia, dodawaj nie w jpg, a w png i powinno być git.

Bardzo fajnie ciidzie.podoba mi się ten piaskowy i te lekkie cienie jakie wyszły. To pre czy postshading? Złamałeś tą rurkę (sorki za określenie ale nie wiem co to) na nosie czy odpadła?

Bardzo fajnie ciidzie.podoba mi się ten piaskowy i te lekkie cienie jakie wyszły. To pre czy postshading? Złamałeś tą rurkę (sorki za określenie ale nie wiem co to) na nosie czy odpadła?

Zastosowałem postshading ze względu, że Ja mam większą kontrolę nad uzyskiwanymi efektami. Niestety rurkę pitota urwałem ale już przyklejona i zaszpachlowana.

Podoba się Jeśli chodzi o zdjęcia, dodawaj nie w jpg, a w png i powinno być git.

Dzięki spróbuje następnym razem w png.

Nie wiem dlaczego ale picasa czasem przyciemnia fotki. Widać to na drugiej fotce, która powinna mniej więcej być tak jasna jak pierwsza. Macie jakieś pomysły.

Picasa ma automatyczną korekcję zdjęć. Na szczęście robi kopię oryginalnych zdjęć, więc po wyłączeniu autokorekty wszystkie wgrane zdjęcia powinny wrócić do stanu pierwotnego.

Kolejna porcja fotka. Położyłem kalkomanie a następnie wash. Przykleiłem golenie ale koła jak na razie są na sucho, więc wyszły trochę krzywo. Zostało mi jeszcze brudzenie i przyklejenie kilku elementów.

54.jpg

55.jpg

56.jpg

57.jpg

58.jpg

59.jpg

60.jpg

61.jpg