Skocz do zawartości

F-16C blk 52+ Tigermeet 2011 1:48 Hasegawa + Aires


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dokleiłem do AGM-154 biżuterię. Podoba mi się w takiej kolorystyce, aż żal malować ;)

 

qd66fjn.jpg

 

Blaszki przeszlifowałem przed malowaniem papierem 800, żeby podkład się lepiej trzymał. ArmaHobby stosuje mosiądz do swoich fototrawionek. W tym przypadku jest to bardzo wygodne, mosiądz jest znacznie bardziej sztywny, niż miedź i na takie lotki nadaj się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę.

 

Pierścień przy kadłubie: Najpierw Surfacer, po wyschnięciu przepolerowałem filcem. Potem 2-3 warstwy mocno rozcieńczonej olejnej czarnej. Akrylowego glossu nie potrafię położyć na taki błysk, jak mi to wychodzi z olejną. Jak olejna dobrze doschnie (dla glossu 2-3 dni), maluję Super Stainless Gunze. Na koniec wycieniowanie Alclad burnt sepia i burnt blue.

 

Łopatki dyszy: Surfacer, filc, a potem Jet Exhaust Model Master. Zamaskowałem potem osłabioną taśmą i prysnąłem chyba C008 albo jakimś innym.

 

Wewnętrzny element: Na zewnątrz jest Surfacer, Model Master Titianium + Magnesium i przecierka suchym pędzlem Steel. Od wewnątrz biały półmat, lakier błyszczący, ciemny wash, lakier matowy i brudzenie cieniami Tamki.

 

Blaszkę pomalowałem beżowym matowym i dobrudziłem cieniami Tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam.

 

Od dłuższego czasu męczyłem się z wykonaniem wyrzutników flar i dipoli. Niestety nic nie wymęczyłem poza brzydkimi dziurami w kadłubie. Udało się niedawno zamówić fototrawione chaffsy, więc może w końcu uda mi się zamknąć kadłub.

mmyD8K6.jpg

1gs58PN.jpg

 

I rzut oka na kokpit.

kJjiVFq.jpg

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od amura kupowałem kiedyś bezpośrednio blaszki do F-14. Transakcja odbyła się przez maila i nie było problemu. Tych Chaffs już nie produkuje i znalazłem jakiś ruski sklep z ostatnimi 4 sztukami w całym internecie ;) Problem polegał na tym, że nie było angielskiej wersji sklepu i płatności kartą ani paypalem.

 

Te dziury mam sporo za duże, będę musiał całą okolicę wymienić na polistyren, bo rzeźbić w tym co jest teraz nie ma już sensu.

 

1) te kratki pod kabina co dyskutwałiśmy kiedyś jak zrobic - masz złe. D ma inne niż C - tylkio 3 przegródki a nie 5 i każda pod innym kątem, popatrz na zdjęcia naszych D

2) Polskie 16tki mają zupełnie nietypowe mocowanie świateł na wlocie powietrza - tam są takie charakterystyczne kwadratowe łatki i inne mocowanie podstaw świateł pozycjnych niż elementy pudełkowe. Popztrz na dobre zdjęcia tam to widać.

 

Sprawdzę jedno i drugie. Kadłub nie sklejony, więc może tą kratkę wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz pomóc jeszcze trochę? Masz jakieś zdjęcie od spodu na którym widać tą łatę?

BCIOooH.jpg

 

Podstawa światła pozycyjnego wygląda u mnie tak

SH106657.jpg

 

Przyglądałem się temu elementowi przed wykonaniem i szczerze mówiąc nie zauważyłem tej dodatkowej kwadratowej łaty. Jest słabo widoczna i chyba nie będę jej dorabiał. Ta pod wlotem jest za to dosyć wyraźna. Kratę też raczej poprawię, dzięki za zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.