Skocz do zawartości

F-14D "Tomcat" \\ Hasegawa \\ 1:48


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładna blasia ....jest tylko jeden mały niuansik że kratki nie są symetryczne ...może byś to poprawił ??

 

Czołem Panie Turecki

 

No to mamy niezły zonk... Dzięki, że zwróciłeś mi na to uwagę, ale jak mam być szczery to nie wiem co mam zrobić Na części zdjęć te kratki są symetryczne (skośne) na części takie jak na twoim zdjęciu. Może one były jakoś "nastawne" choć patrząc na ich budowę to chyba raczej mało prawdopodobne. Nie wiem ponadto jakie one były w egzemplarzu "210" z VF-213 - brak mi zdjęcia na którym byłoby to widać... Jak na złość prawą wkleiłem wczoraj wieczorem i to tak na ostro. Niechętnie bym to teraz zmieniał.... Jeżeli znajdzie się zdjęcie z "210" gdzie będzie jak "u Ciebie" to wtedy tak... Ale na tę chwilę chyba zostawię. Przy czym "chyba" jest bardzo mocne, bo poczekam jeszcze na opinie (może zdjęcie lub info) od innych...

 

Jeszcze raz dzięki

 

jak wy panowie to malujecie???

 

 

Normalnie - głownie aero Spoko dasz radę ....

 

Pozdrawiam

 

@Turecki

 

Niekoniecznie, choć też te to mnie gryzło. Widać na poniższym zdjęciu, że kratka z prawej burty (Twoje pierwsze zdjęcie) może mieć skośne dynksy.

 

Dzięki za uratowanie dupy... Teraz jednak trzeba to jakoś rozgryźć...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka to była tylko podpowiedź..więc jeśli masz ochotę to porpawić to będzie kolejny z kroczków by model był jeszcze bardziej zbliżony oryginałowi a widzę że bierzesz temat na poważnie więc dorzucam to co jest widoczne a czy istotne...zdecyduj sam

Gdybyś chciał poprawić to jest bardzo prosta sprawa ...jak już scaliłeś to użyj debondera...jeśli nie posiadasz go w arsenale..to myślę że ostrze skalpela przez rozpychanie z łatwościa odklei sklejone blaszki a co dalej to prosty zabieg...dwa nacięcia i całość przekosić na ramie w romb i masz jak w oryginale...fotka poniżej dla zobrazowania tego prostego zabiegu.

 

WP_20141115_0091_zpsb8037fcf.jpg

 

 

Sleepwalker swoją fotką dodatkowo utwierdzasz że element z prawej strony kadłuba ma żaluzje na prosto które we wszystkich Kociakach były przynitowane na stałe do ramy zewnętrznej kratki i były elementem stałym. Aczkolwiek jesli znajdę kiedyś inna symetrię jeśli chodzi o ich rożnicę to pochyle czoło i "uderzę" sie w pierś

 

100_5221_zps5a6822cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem...

 

Rozumiem, że kratki są asymetryczne we wszystkich Tomcatach i zmiana jest konieczna...

Turecki, poprzez dwa cięcia zmienić się tego nie da, zmieni się kształt obrysu i powstanie wygięcie tych rogów, które cięte nie były...

 

Pozdrawiam

 

P.S. Mam debonder... I to nawet czeski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze wczoraj poklikałem z byłym pilotem F-14 i upewnił mnie w tym że są te żaluzje "na stałe" jeśli obawiasz sie zmiany obrysu całości...to wytnij te dwa elementy łaczące "boki" w których leży żaluzja...i doklej to w odpowiedniej pozycji bez tych wspórek. Czy to zabieg konieczny ? Sam oceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O braku zgodności tych wywietrzników pisałem Ci na innym kanale i napisałeś, że nie będziesz ich zmieniał, bo dajesz sobie 18m-cy na model

 

Napisałeś tylko że nie są do końca zgodne z oryginałem... Gdybyś napisał wprost, że chodzi o to co podniósł Turecki... A tak to właściwie powinienem na Ciebie nakrzyczeć i obrazić się i napisać że Ci z Tomcatsky to be są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dorotka a co slychac w temacie kota? Czyby naprawde .....bo dajesz sobie 18m-cy na model.. A tak na serio powiedz z jakiego dywizjonu on bedzie bo mam zamowinych pare plakietek z roznych dywizjonow,dosyc ciekawie wygladaja

 

 

Czeka na swoją kolejkę... Co do dywizjonu to zostało to już napisane na samym początku...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.