Jump to content

1/72 ZTS PLASTYK MUSTANG P51


Recommended Posts

Witam serdecznie jest to mój pierwszy w życiu model plastikowy więc proszę o wyrozumiałość prace nad nim jak na razie wygladają tak :

 

Początek

 

a86ece9cc2c671camed.jpg

 

później wziąłem się za kokpit

e7b280454d6b240emed.jpg

Wkleiłem kokpit i zająłem się szlifowaniem

458af48fa0b73f47med.jpg

 

d6a23a2393ef0520med.jpg

 

oraz dorobiłem wlot powietrza wcześniej był to tylko kwałek plastiku

d0fca800eac2c5efmed.jpg

Link to post
Share on other sites

Więc na początek tak.

 

1. Malujesz gęstą farbą z puszki a to źle. Warstwa farby jest gruba, są smugi po pędzlu - takim sposobem nigdy nie pomalujesz modelu starannie. Kup odpowiedni rozcieńczalnik do farb, których używasz.

2. Na forum w dziale Tajniki modelarstwa masz porady zarówno co do rozcieńczania farb jak i malowania pędzlem. Poczytaj i staraj się stosować do tego.

3. Na fotelu (na oparciu) zostawiłeś ślad po formie - takie slady trzeba usuwać czy to pilnikami czy papierem sciernym, grubą warstwą farby tego nei zakryjesz, nie wyjdzie ładnie.

4. Na łączenia części, choćby połówek kadłuba, stosuj szpachlę modelarską. Jak szpachle wyschnie trzeba ją zeszlifować na gładko papierem ściernym. W ten sposób po pomalowaniu modelu nie będzie widoczne łączenie części modelu.

 

W skrócie - poczytaj dział porad na forum i staraj się do niech stosować to progres w Twoim modelarstwie będzie znacznie szybszy niż jakbyś do tych samych wniosków co inni miał dochodzić sam.

Link to post
Share on other sites

Kiepski model wybrałeś sobie na start Jeśli będziesz miał go dość, to się nie przejmuj i nie poddawaj Do kosza, a na nowy projekt proponuje nie drogie nowe wypusty Airfix lub Messery z ICM.

Mi sporo pomogły filmiki na youtube, choć tu na forum jest chyba wszystko.

np.

czy też trochę nowsze

Link to post
Share on other sites

Szczeże mówiąc to podoba mi się dłubanie przy tym modelu chociaż jest bardzo dużo przy nim pracy ale przypomina mi się stara dobra szkoła jeszcze mam zamiar zrobić ze 3 modele w 1:72 a później przechodzę na 1:42 i mam zamiar pobawić się z detalami:D:D

Link to post
Share on other sites

Mustanga w tej wersji lepiej robić z Revella - zrobiłem dwa i będę robił jeszcze trzy, polecam (widziałem dziś w Auchan za 15 zł). Wielu zwolenników ma też P-51B/C (nie D) z Academy, ale tego nie robiłem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.