Skocz do zawartości

Jak wykonać maskowanie pod trójkolorowy kamuflaż?


Paster03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W przerwie od malowania figurek dla odmiany zabrałem się za Sturmtigera w skali 1:72. Chcę wykonać go w takim kamuflażu:

 

xdscf6403.jpg

 

Jest to mój pierwszy model od bardzo długiego czasu i pierwszy, który mam zamiar pomalować aerografem. Nie czuję się jednak na siłach malować go "z ręki". Może gdyby był w 1:35 spróbowałbym odręcznie prysnąć plamy kamuflażu, ale w tej skali wolę wspomóc się maskowaniem i tu zaczynają się moje wątpliwości.

Kamuflaż ma miękkie przejścia kolorów więc maskowanie taśmą odpada. Dodam, że chciałbym to wykonać "domowymi" metodami - modele robię bardzo rzadko i inwestycja w profesjonalne materiały jest dla mnie raczej zbędna, ale chętnie zobaczę też takie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli sposoby maskowania, do których nie będę musiał nabywać specjalistycznych preparatów modelarskich, a umozliwią mi osiągnięcie takich gładkich krawędzi kamuflażu ;) Widziałem ostatnio takie coś jak Panzer Putty od MXpression, ale przy ilości modeli czołgów jakie wykonuję to dla mnie zupełnie zbędna inwestycja. I właśnie o takie coś jak BluTack mi chodziło, bo na pewno dostanę to w najbliższym markecie budowlanym za grosze.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc!

 

Model zamaskowałem Patafix'em, którego, o dziwo, nie było ani w Castoramie czy Leroy Merlin, ale był w Kauflandzie.

Efekty w stu procentach spełniły moje oczekiwania i gotowy kamuflaż prezentował się tak:

 

308kykn.jpg

 

A po weatheringu, który wykonywałem pierwszy raz, wygląda następująco:

 

2ypfbic.jpg

 

Ogólnie jestem zadowolony z efektu, szczególnie, że modelami zajmuję się "w przerwie" od figurek więc robię je raczej w ramach odpoczynku niż poważnych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Używam do maskowania taśmy malarskiej, takiej jak do robienia odcięć przy malowaniu ścian i mam następujący kłopot.

Kiedy ściągam taśmę prawie zawsze na brzegu jest taki gruby, widoczny ślad farby. Jak maskować, żeby go nie było? Albo jak malować (pędzlem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam do maskowania taśmy malarskiej, takiej jak do robienia odcięć przy malowaniu ścian i mam następujący kłopot.

Kiedy ściągam taśmę prawie zawsze na brzegu jest taki gruby, widoczny ślad farby. Jak maskować, żeby go nie było? Albo jak malować (pędzlem)?

 

Kup Patafixa - dostaniesz w najbliższym Rossmanie

 

Na taśmę jest też sposób. jak wyczytałem należy po przyklejeniu odkleić o podnieść krawędź taśmy wtedy przy malowaniu powinno być płynne przejście.

Oczywiście zaokrąglone kształty będą trudne do osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.