Jump to content

Recommended Posts

Witam, z racji przeprowadzki do innego lokum w innym mieście nie mam możliwości kontynuowania poprzednich projektów (ale jak tylko będzie okazja to dokończę) przyszedł mi do głowy pomysł by nabyć Boeing 747-8 w skali 1:144 i skleić go urozmaicając w różnego rodzaju oświetlenia (skrzydła, wnętrze, itp). Zanem rodzi się pytanie oraz prośba czy ktoś zna się na tym trochę na tyle by jakoś pomóc skonstruować te wszystkie okablowania itp. Obejdzie się bez mrugających świateł, wszystkie mogą tylko być włączone, nic więcej. Z góry za wszelkie podpowiedzi, pomysły, pomoce dziękuję bardzo!

 

Revell%20Boeing%20747%20800%20RV04275.jpg

Link to post
Share on other sites

Fajny jest patent ze światłowodami. Na allegro czy w sklepie z chińskimi zabawkami są takie lampki że jest mała okrągła podstawka i wystaje z niej mnóstwo takich białych "włosków" i mieni się to na różne kolory. Kupujesz takie coś, (5-10zł) wyciągasz światłowody i rozkładasz w modelu Potem tylko z clearfixa trzeba dorobić szybki lamp coby światło rozpraszało i gotowe. Żeby je połączyć wystarczy koszulka termokurczliwa czy jakiś kawałek izolacji z kabla. Diodę można przykleić np. taśmą tak by światło wpadało do światłowodu i tyle, 2-3 diody obsłużą cały model.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.