Jump to content

Hellcat mk 1. Eduard 1:48

Recommended Posts

Witam,

Jestem "nowy" na forum.

Przedstawiam Wam model wykonany w 2013r. jest kilka niedociągnięć z mojej strony, ale ogólnie model sprawił mi sporo modelarskiej radości ;)

Model z pudełka Profipack + wykonałem otwarte klapy, lufy k-m z igieł lekarskich, kalkomanie Xtradecals Yanks with roundels part 1.

https://picasaweb.google.com/105648748359405521120/HellcatMk1?authuser=0&feat=directlink

Edited by Guest
  • 2 weeks later...

Bardzo fajnie pomalowany, jedynie linie podziału zrobiłbym chyba delikatniej. Nie tak kontrastowe. Ale łatwo mówić, ciężej zrobić. Mam tę maszynę w planach w tym malowaniu więc dostarczyłeś mi pieknej inspiracji i postawiłeś poprzeczkę wysoko.

Czy wypłowienia kolorów bazowych uzyskałeś malując delikatnymi warstwami i nałożyłeś więcej bazowego na liniach podziału czy też stosowałeś pre albo post shading? Zastanawiam sie czy tak dobry efekt jest do uzyskania bez rozjasniania lub ściemniania koloru bazowego a tylko cieniowaniem nakładając bazowe.

Dzięki za przychylne słowa

Marin - jeśli chodzi o linie podziałowe na kadłubie to masz rację, przesadziło mi się podczas sesji malarskiej rozmył mi się obraz tego co chciałem uzyskać a o przesadę bardzo łatwo, ale to też doświadczenie na przyszłość.

Co do przebarwień lakieru - efekt ten uzyskałem przez rozjaśnianie i przyciemnianie koloru bazowego a potem przez filtry z farb olejnych.

pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Dopytam tylko czy rozjaśniałeś białym i czarnym czy też mieszałeś z ciemniejszymi odcieniami ale zbliżonymi do bazowych. Słyszałem że dodawanie bieli np powoduje lekkie szarzenie kolorów.

Do rozjaśniania raczej biały + 10-20%, do przyciemniania ciemniejszy odcień bazowego, przez dodanie innych kolorów o zbliżonych odcieniach można uzyskać fajne zróżnicowanie odcieni, zresztą potem można modyfikować efekt przez nałożenie filtrów 10% koloru

i 90% rozcieńczalnika.