Jump to content

Hellcat mk 1. Eduard 1:48


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem "nowy" na forum.

Przedstawiam Wam model wykonany w 2013r. jest kilka niedociągnięć z mojej strony, ale ogólnie model sprawił mi sporo modelarskiej radości ;)

Model z pudełka Profipack + wykonałem otwarte klapy, lufy k-m z igieł lekarskich, kalkomanie Xtradecals Yanks with roundels part 1.

 

https://picasaweb.google.com/105648748359405521120/HellcatMk1?authuser=0&feat=directlink

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bardzo fajnie pomalowany, jedynie linie podziału zrobiłbym chyba delikatniej. Nie tak kontrastowe. Ale łatwo mówić, ciężej zrobić. Mam tę maszynę w planach w tym malowaniu więc dostarczyłeś mi pieknej inspiracji i postawiłeś poprzeczkę wysoko.

Czy wypłowienia kolorów bazowych uzyskałeś malując delikatnymi warstwami i nałożyłeś więcej bazowego na liniach podziału czy też stosowałeś pre albo post shading? Zastanawiam sie czy tak dobry efekt jest do uzyskania bez rozjasniania lub ściemniania koloru bazowego a tylko cieniowaniem nakładając bazowe.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za przychylne słowa

 

Marin - jeśli chodzi o linie podziałowe na kadłubie to masz rację, przesadziło mi się podczas sesji malarskiej rozmył mi się obraz tego co chciałem uzyskać a o przesadę bardzo łatwo, ale to też doświadczenie na przyszłość.

Co do przebarwień lakieru - efekt ten uzyskałem przez rozjaśnianie i przyciemnianie koloru bazowego a potem przez filtry z farb olejnych.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Dopytam tylko czy rozjaśniałeś białym i czarnym czy też mieszałeś z ciemniejszymi odcieniami ale zbliżonymi do bazowych. Słyszałem że dodawanie bieli np powoduje lekkie szarzenie kolorów.

Link to post
Share on other sites

Do rozjaśniania raczej biały + 10-20%, do przyciemniania ciemniejszy odcień bazowego, przez dodanie innych kolorów o zbliżonych odcieniach można uzyskać fajne zróżnicowanie odcieni, zresztą potem można modyfikować efekt przez nałożenie filtrów 10% koloru

i 90% rozcieńczalnika.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.