Skocz do zawartości

Mój pierwszy model i zarazem pierwsza makieta:)


lukaszskc21

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc, to wyglądają jakby ktoś do nich strzelał błotem. Ciut jak dla mnie przesadziłeś z tym błockiem, współczuję tamtym wojakom działać w takich warunkach. I nie wygląda to po prostu na max brudne, to już jest jakiś jeszcze wyższy stopień brudzingu, w warunkach naturalnych chyba nie koniecznie spotykany (zwłaszcza w kontraście z czyściutkim drzewkiem i zieloną trawką). ;) Ale ogólnie jeśli Tobie się podoba - to czemu nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że zamiast zastanawiać się nad tym czy jest za dużo czy za mało błota, to ja proponuję polakierować figurki matem bo świecą się, lufę armaty ustawić na wprost, bo póki co to jest ustawiona do strzelań przeciwlotniczych. A po za tym jak na pierwszy model, to wygląda to całkiem fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za pierwszy model . Następnym razem brodząc pojazd, figurkę, etc przejrzyj zdjęcia na necie ( albo daj obsłudze łopaty i napisz " Poszukiwacze zaginionego-nej ... ). Nie takiego terenu na fotkach nie zalazłem - ktoś napisał nie pasuje czysta trawa i uwalona lufa. To prawda nawet jeżeli działo utopiło się w bagnie to końcówka lufy powinna być czysta z racji tego ze chłopaki usuwali błoto. Spoko , następnym razem załóż porządny warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega widzę z Żyrardowa. Moje rodzinne miasto

Jeśli chodzi o model to z błotem grubo przesadziłeś. Działko wygląda jak by je dopiero co wyciągnięto z bagna. Pozoranci święcą się nienaturalnie a roślinność moim zdaniem nie pasuje do terenu.

Sama koncepcja sceny jest ok.

Myślę ze na początek musisz się skupić na czystym klejeniu i malowaniu modeli a potem zastanawiać się nad brudzeniem. No i jak już inni pisali modelarstwo to nie tylko klejenie i malowanie to również wyszukiwanie materiałów źródłowych w postaci zdjęć na których można się wzorować.

Następnym razem załóż warsztat na pewno uzyskasz wiele pomocy od kolegów z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw skup się na dobrym robieniu modeli, a dioramy zaczniesz robić później.

Używaj lakieru matowego. A modele tak ubrudzone, wręcz odstraszają.

Na konkursach, nikt by nawet nie spojrzał "dobrym" okiem na Twój model.

 

Życzę postępów i wyciągaj wnioski z krytyki, a się nie obrażaj.

Maciej BUDYŃ Bedyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... poprostu pytam co zrobiłem nie taki jeśli chodzi o klejenie i malowanie:)

Pozwolę sobie zażartować - trudno powiedzieć, bo z pod tej ilości błota niewiele już z klejenia i malowania widać. Do tego słabe zdjęcia.

Załóż warsztat, a wtedy na bieżąco da się ocenić twoja pracę lub wstaw do galerii model bez błotnej kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.