Jump to content
Rhayader

IJN Kimikawa Maru 1/700

Recommended Posts

Prace nad Tamą weszły w fazę permanentnego szpachlowania/szlifowania, co zaczyna mnie już nieco irytować. Otworzyłem więc pudełko z drugim modelem, mającym stać wraz z Tamą na jednej podstawce.

Kimikawa_001.JPG

Jedyne dostępne do tego modelu fototrawionki

Kimikawa_003.JPG

Rzuca się w oczy brak kratownic na bramownice (czy jak to się tam nazywa), a które aż proszą się o wymianę na coś subtelniejszego.

Kimikawa_004.JPG

Kimikawa_005.JPG

Boczne podpory nadbudówki też wyglądają zbyt grubo. Z początku chciałem je od wewnątrz pocienić, ale...

- ich grubość komponuje się z grubością burt. Pocienienie ich spowoduje znaczną wizualną różnicę burt, no chyba żeby pocienić całe burty, a to już dużo więcej zabawy.

- W dolnym rzędzie podpór pierwsze dwie z prawej strony są tak jak na górze dociągnięte do samego brzegu, ale pozostałe zagłębione. Tak jest na obu burtach. Pocienienie od wewnątrz oznacza ich usunięcie i konieczność odtworzenia od nowa.

Kimikawa_002.JPG

Komin. Jak to powinno wyglądać? Czy faktycznie był zatkany, i z tego 'zatkania' wystawały rury, czy był pusty z rurami w środku, a 'zalanie' jest tylko dlatego, że tak łatwiej było ten element wykonać?

Kimikawa_006.JPG

Komin mógł miec taki dekiel z rurami przez niego przechodzącymi, nie jest to tak bardzo niespotykane.

Czyli dylemat komina rozwiązany dziękuję Panowie!

W linku blacmana znalazłem informację, że gość użył blaszki z bocznymi podporami i faktycznie pit road zrobił taką blaszkę, ale w tym dużo większym zestawie, który ja kupiłem oczywiście już tych elementów nie dodał...

W każdym razie może to oznaczać, że dolne przesunięcia słupków to błąd na formie, a nie celowy zabieg producenta.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Na tego typu okrętach były montowane działa 5.9'' (6'' /40) 152,4mm które wyglądają tak:

Kimikawa_007.JPG

Robi ktoś coś podobnego w żywicy lub blaszkach? Nie musi być konkretnie takie jak było rzeczywiście. W tej skali szczegóły i tak nie sa do ogarnięcia, byle tylko było podobne. Myślałem nad jakimiś z komplet zip, ale może jest coś bliższego oryginałowi.

Niko robi takie maluchy i wyglądają fajnie
Przeglądałem, ale na stronie mają strasznie małe zdjęcia, tak jakby bali się pokazać szczegóły. Musiałbym najpierw zobaczyć coś ich produkcji 'na żywo'

Na tym etapie muszę już położyć kamuflaż. Pocieniłem burty nadbudówki, co spowodowało, że musiałem ją troszkę poszerzać by nie było szpar. Zerwałem imitację deskowania, bo będę naklejał drewniany pokład.

Kimikawa_008.JPG

Kimikawa_009.JPG

OŚWIADCZENIE

W związku z licznymi pytaniami o kondycję tego projektu, stocznia Rhayader shipyard informuje, że złomowanie idzie zgodnie z... tfu, wróć, że zainteresowana ma się świetnie i bardzo dziękuje za troskę Prace ulegną zintensyfikowaniu, bo razem z Tamą zdążają na Bytom

Kimikawa_010.JPG

Kimikawa_011.JPG

Kimikawa_012.JPG

Kimikawa_013.JPG

Prace ulegną zintensyfikowaniu, bo razem z Tamą zdążają na Bytom

Yes, Yes, Yes

i to jest super news na Nowy Rok

Prace ulegną zintensyfikowaniu, bo razem z Tamą zdążają na Bytom

Yes, Yes, Yes

i to jest super news na Nowy Rok

O tak...

I niedługo będę bramownice na nim stawiał

Houston?

)

Dotarły blaszki od shelfoddity

Kimikawa_016.JPG

Kratownice do bramownic na japońskich statkach transportowych.

Zdecydowałem się wymienić nie tylko kratownice, ale całe bramownice zrobić od nowa.

Kimikawa_017.JPG

Kimikawa_018.JPG

Kimikawa_019.JPG