Jump to content
JuSSer

Italeri 757 Mercedes 2238

Recommended Posts

Zaczyna być fajnie. Będą z Ciebie ludzie.

Kazdy dobry sklep papierniczy ma takie markery. Ja uzywam markerow firmy Staedtler, poniewaz maluja na czarno bez zadnych fioletowych odcieni jak sie popatrzy pod swiatlo.

Warstwa tuszu z tego markera nie będzie się ścierać ?

Jakoś można ją zabezpieczyć ?

Pomysł z markerem to byłaby super alternatywa dla maskowania i malowania

Proszę napiszcie coś więcej

Jeszcze nasunęło mi się jedno pytanie. Słyszałem, że szyby najlepiej kleić ClearFix Humbrola, ale też dobry jest wikol. Czy to prawda ?

Kazdy dobry sklep papierniczy ma takie markery. Ja uzywam markerow firmy Staedtler, poniewaz maluja na czarno bez zadnych fioletowych odcieni jak sie popatrzy pod swiatlo.

Warstwa tuszu z tego markera nie będzie się ścierać ?

Jakoś można ją zabezpieczyć ?

Pomysł z markerem to byłaby super alternatywa dla maskowania i malowania

Proszę napiszcie coś więcej

Ja to daje na sam koniec, po bezbarwnym i polerce, wtedy czarny marker odroznia sie od blyszczacej kabiny. Co do scierania, uzywalem tego na kilku moich modelach sprzed kilku lat i nic sie z tym nie dzieje, ani to nie plowieje, ani sie nie przebarwia z uplywem czasu, chyba ze bedziesz codziennie dla checy pocieral palcami, albo zostawisz na naslonecznionym miejscu . Uzywaj markerow tylko dobrych firm, albo po prostu kup kilka marek i przetestuj na jakims pomalowanym plastiku, ktory lepszy. Niektore markery daja taki ciemno fioletowy kolor zamiast czarnego, to tez miej na uwadze. Ja tam wole takie cos, nie bawienie sie w maskowanie poltorej godziny, a potem zastanawiac sie czy tasma zerwie lakier, czy nie.

JuSSer - Clear Fix to bardzo dobry pomysl w klejeniu szyb na miejsce - dajesz troszke na igle i delikatnie przyklejasz szybe najpierw w 4 punktach, czekasz jak wyschnie, potem na koniec dookola szyby.

P.S. Wikol jest dobry do drewna, bo jakos w modelarstwie zastosowania nie widze .

Tylko clear fix ma wade nie jest mocny , trzeba uważać bo szybki mogą po prostu wypaść.