Jump to content
Jumo

"FURY" czyli jak stracić 20 zeta

Recommended Posts

Czyli w sumie to więcej niż 20 zeta bo dochodzą jeszcze koszty dojazdu ;)

Jeszcze szwagra zatargałem, "Chodź pojedziemy będzie dobry film" ... Strata zaufania przez szwagra rzecz bezcenna

No i znów kolejne koszty jeśli policzyć te flaszki które trzeba będzie postawić by bezcenne zaufanie odzyskać . Ufff a ja chciałem wytargać dwu kumpli z biura na szczęście nie udało się ..... Pieprzone Hamerykany ....

Ja wytargałem dwóch kumpli... na szczęście mieliśmy do Heliosa kupony, więc nie zapłaciliśmy nic.

Tak czy siak wizyta w kinie zakończyła się podróżą do monopolowego i szybką kuracją.

Jakie w takim razie filmy polecacie? Które najbardziej zapadły Wam w pamięć (z pozytywnego punktu widzenia oczywiście). …
„Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę” by Stanley Kubrick

Nie oczekuję od filmu realizmu i proszę mi tu nie tłumaczyć jak opóźnionemu że to film fabularny . Nie chodzi o hiper realizm, ale o zachowanie logiki a w tym gniocie prócz sprzętu i mundurów nie ma nic więcej sensownego. Sama fabuła jest natomiast tak wyświechtana że głowa mała. Mnie takie kino nie zadowala, jak chcę mieć fun z oglądania to idę na Niezniszczalnych

Co jak co ale niezniszczalni zawsze i wszędzie chętnie obehrze

Jeszcze jest głupi i głupszy

Jakie w takim razie filmy polecacie? Które najbardziej zapadły Wam w pamięć (z pozytywnego punktu widzenia oczywiście). …

Jeden z lepszych i bardziej klimatycznych, to według mnie "Miasto życia i śmierci" (oryg. Nanjing! Nanjing!)

Trailer:

Jeszcze szwagra zatargałem, "Chodź pojedziemy będzie dobry film" ... Strata zaufania przez szwagra rzecz bezcenna

Jesteś mu winien co najmniej duuży browar ;)

Jak dla mnie :

Full metal jacket

9 kompania

Cienka czerwona linia

Czas apokalipsy

W sumie tez wojenny :

Pojedynek (1977) (kapitalnie odtworzone pojedynki szermiercze na różne rodzaje broni)

Jak dla mnie to taka kolejność :

Kelly Heroes

Czas Apokalipsy

Full metal jacket

9 kompania

Karny batalion ( serial)

O jeden most za daleko ( książka dużo leepsza )

Najdluzszy dzien

Tak wszyscy wspominają "Czas Apokalipsy" ,"Full Metal Jacket",a nikt nie wspomnial takiego klasyka jak "Pluton" z seriali"Odległy front"o Iraku no i "Pacyfik".Coś lotniczego "Ore wa, kimi no tame ni koso shini ni iku" podeję oryginalny ,bo krąży pod różnymi polskimi tytułami.

no i dwa filmy Eastwooda o Iwo-Jimie.

Jak dla mnie najlepszymi filmami wojennymi, na których się wychowałem są " Czterej panzerni i Szarik" i "Stawka większa niż życie" (żartowałem ), jak dla mnie najbardziej przejmującym filmem wojennym jest "Na zachodzie bez zmian" na podst. książki E.M. Remarqe'a( książka jest lepsza). A co do "Fury" to jest to film do oglądania w sobotni wieczór w domu, z piwem i chipsami ( oglądałem właśnie z rodziną w ten sposób ).Pozdrawiam M1A1(HA)

A co do "Fury" to jest to film do oglądania w sobotni wieczór w domu, z piwem i chipsami ( oglądałem właśnie z rodziną w ten sposób ).Pozdrawiam M1A1(HA)

Dużo piwaaaa a potem jeszcze więcej piwa .........pasiłoby by żeby Furię puścili na polsacie nie byłoby wtedy obawy że zabraknie % w czasie reklam można by spokojnie zajść do sklepiku .....choć wyprawa podczas filmu tez by była ok człowiek za wiele by nie stracił .

A ja powiem ze mimo tych wszystkich wad fajnie bylo obejrzec takiego gniota. Usmialem sie troche ze sceny z Tygrysem.

Ej panowie wszyscy smieja sie z filmu a przyznajcie sie ilu z was juz klei Shermana "Fury"???

Ja Ci odpowiem: teraz to już żaden.

Cienka czerwona linia to dla mnie prawdziwy klasyk gatunku.

...Ej panowie wszyscy smieja sie z filmu a przyznajcie sie ilu z was juz klei Shermana "Fury"???

Mam taki plan , ale jeszcze co nieco muszę skończyć.

...Ej panowie wszyscy smieja sie z filmu a przyznajcie sie ilu z was juz klei Shermana "Fury"???

Mam taki plan , ale jeszcze co nieco muszę skończyć.

Za duze goszty jak na mnie...

JA dodam do listy film The Big Red One

dobre kino

Niedoceniony serial o wietnamie Tour of Duty - Rok w piekle

https://www.youtube.com/watch?v=4Nc1qhq-WsE

I genialana rola Eastwooda we Wzgórzu złamanyc serc.

Do tego

Hamburger Hill

Helikopter w ogniu

Ofiary wojny

i obraz z operatorami Navy Seals Act of Valor

A ja powiem ze mimo tych wszystkich wad fajnie bylo obejrzec takiego gniota. Usmialem sie troche ze sceny z Tygrysem.

Ejjjj najbardziej realistyczna scena filmu , walka kołowa , oczywiście musimy przyjąć warunek że chłopaki w Tygrysku gdy Furia zaczęła szarżować piją sznapsa i posuwają Heidi z gór ........

Czepiacie się, to jest film do oglądania tak jak np. "Czterej pancerni i pies" czy "Piraci z Karaibów" a nie dokument, a tak swoją drogą pytam bo nie za bardzo się na amerykańskich czołgach M4 Sherman znam to czy ów tytułowy pojazd (w wersji M4A3E8) był właściwy dla danego okresu i czy mógł występować w jednym plutonie z czołgami starszymi, nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę że ciągnik artyleryjski M4 holuje haubicę M1 kal 105 mm , a zazwyczaj były one używane do holowania dział od kal. 155mm (Long Tom) do 8"(203mm). Pozdrawiam M1A1(HA)

Potyczka z Tygrysem to akurat najslabszy punkt tego filmu. Nie tylko dlatego ze scenariusz jest kompletnie bez sensu ale przede wszystkim dlatego ze rezyser zmarnowal jedyna w swoim rodzaju okazje jaka bylo wykorzystanie prawdziwego Tygrysa. Pojawie sie raptem na minute i niewiele go widac, wielkie rozczarowanie. Za to Shermanow ktorych jest pelno na chodzie jest w filmie do obrzydzenia.

Fury to A2 a nie A3.

4PiP bym nie wysmiewal. To byl na prawde niezle zrobiony serial. Po udarze mozgu jaki doznalem po "Fury", obejrzalem 4PiP od dechy do dechy w ciagu paru dni i uwazam ze jesli chodzi o film "czolgowy", a "Fury" byl tak wlasnie reklamowany, 4PiP jest najlepszy na swiecie i tyle.

4PiP to świetny film, ale w książce najbardziej lubiłem przemyślenia Szarika. Hmmm... czasem myślę ze był najmądrzejszą postacią w tej załodze.