Jump to content

F4-F3 Wildcat Hobby Boss 1/72


spiton
 Share

Recommended Posts

Taki model na szybko, żeby pobawić się i potrenować malowanie. I może jeszcze dopasowywanie figurek ,-)) Ale to później.

Nad sklejaniem dwóch elementów (skrzydeł i kadłuba nie ma się co rozwodzić ,-))

Malowanie na razie wygląda tak :

 

8152afd762a7f14f.jpg

 

e861e4f63edda2d4.jpg

 

cb3402c68847ea96.jpg

 

3ef3fe205eb079c5.jpg

Link to comment
Share on other sites

wymienie narzędzia.

1. Rozcieńczona farba w jasno-niebieskim kolorze, oleje, ołówek, papier ścierny, ściereczka matującą itp ,-)))) Pełna improwizacja.

Ołówka użyłem do podkreślenia linii podziału na ciemno. I to było fajne, bo trudno przy tak różnych technikach panować nad tym co w te linie wpłynie. A w kilku miejscach czułem, ze linie powinny być podkreślone na ciemno.Rozcieńczonej farby(bardzo rozcieńczonej) o kolorze o dwa tony jaśniejszym od głównego koloru, do przebarwień na liniach podziału i krawędziach natarcia. Ogólnie chciałem uzyskać efekt zmęczonego służba egzemplarza. Taka wprawka przed robieniem F4U Corsair z birdcage ,-))

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładny model.Gratuacje!! Mam tylko jedno pytanie: Czy częśći były w ramkach czy kadłub był już zlozony??, bo ja kupiłem z tej firmy Messera i kadłub był złożony.Pozdr. i wesołych,zdrowych swat i szęśliwego nowego 2015 roku

Link to comment
Share on other sites

Kadłub to jedna część, skrzydła druga. + dwa stateczniki ,-))))

Jako szczęśliwy zlepiacz już któregoś Hobby Bossa, podpowiem, że kluczem jest ocięcie kołków montażowych pomiędzy tymi dwiema zasadniczymi częściami. Wtedy wszystko w miarę pasuje i lekko się składa. Z kołkami jest gorzej. Dotyczy to chyba wszystkich Hobbybosów robionych w tym systemie.

Link to comment
Share on other sites

Kup sobie jakiś prosty model bez dodatków. Zrób go w konfiguracji lotnej. Bez podwozia. Tak, żeby cie nie wciągnęło dłubanie. I najlepiej wcześniej poprzeglądaj zdjęcia i wybierz sobie jakiegoś brudasa. Najlepiej Greka. Jakiegoś Phantoma, czy coś takiego. A potem zlep. Zabezpiecz kabinkę i do zabawy ,-)))

Link to comment
Share on other sites

Ale ja tak staram się robić na każdym moim modelu.

Na razie nie planuję żadnej maszyny która wymagałaby aż takiego brudzenia, mój Draken będzie stosunkowo czysty bo to czyste maszyny.

Pomyślimy o tym gdy zacznę robić jakiegoś "szaraka", a mam coś takiego teraz w planach.

Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle efekty malarskie przednie, choć może niezbyt jestem przekonany do ich skali

Sam modelik całkiem fajny jak na HB, jeśli pominąć fakt, że według chińczyków wersja F3 od F4 różniła się tylko malowaniem, co niestety nie jest prawdą (F3 miała tylko 4 kaemy i nie miała składanych skrzydeł). Mocno, niestety razi niezaszpachlowana szpara na połączeniu skrzydeł i kadłuba i grubaśny maszt anteny. Poza tym super.

Czekam na kontynuację Komety. Długo już czekam...

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Dzieki panowie za komentarze. Radek D , świetnie wychwyciłeś mankamenty. Mnie jeszcze wkurzają szare pasy na ogonie. Ale jak napisałem to to model na szybko. Treningowa powierzchnia malarska. Radku B7 Grace ... No cóż , jak na niego czekasz, to biorę go na warsztat ,-)))

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się niezmiernie, że Aichi wraca na warsztat - sam właśnie stałem się jej posiadaczem razem z Jill tego samego producenta - taki mały świąteczny prezencik

Jeszcze w temacie Wildcata - czy pozycja gwiazdy (poziom ramion) nie powinna być równoległa do osi podłużnej samolotu? Coś mi tu nie pasuje.

Oj, chyba zamiast marudzić powinienem wyciągnąć swojego FM-2 z pudła.

Link to comment
Share on other sites

co do pozycji kadłubowej gwiazdy. Kadłub jest tam tak pękaty, ze trudno znaleźć położenie w którym nie miałoby się poczucia, ze gwiazda jest przekrzywiona ,-)) Pewnie mogłem to zrobić lepiej. W każdym razie natrafiłem na realne trudności ,-))Gdyby zrobić zdjęcie idealnie z buku, gwiazda byłaby w miarę w poziomie ,-))

Link to comment
Share on other sites

Spiton tak jak większość Twoich modeli bardzo mi się podoba, w tym przypadku jestem na nie. Patrząc na niego mam wrażenie jakbym oglądał rysunek zrobiony mokrymi pastelami, głównie przez pasy na sterze kierunku, dodatkowo to wrażenie pogłębia odcinający się napis F4F-3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.