Skocz do zawartości

Tiger II wieża Porshe 1:35


Misza_GD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dość dŁugiej przerwie postanowiŁem na "powrót" do tworzenia. Model chyba dość znany ale napiszę conieco co do niego wrzuciŁem.

-Koenig Tiger Porshe turret, model Tamiya,

-blacha eduard,

-metalowe liny, aber,

-gąsienice "w proszku" frui model,

-zimmerit, atak model.

Jako że nie miaŁem jeszcze żadnego modelu w swojej kolekcji w malowaniu zimowym to postanowiŁem ten model w takowym popeŁnić. Moja wizja tego konkretnego egzemplarza to czoŁg po dośc burzliwych przejściach na froncie, troszke ogoŁocony dodatkowego wyposażenia typu Łopaty, kilof itp. Zaczepiona lina do szekli holowniczej świadczy o tym że pojazd miaŁ "wleczone" .

Sami oceńcie, kilka fotek:

obraz005df4.jpg

obraz011ff9.jpg

obraz014tx9.jpg

obraz026fb3.jpg

obraz020jy2.jpg

obraz029en1.jpg

obraz030pt9.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się, ta dziwnie lewitująca lina holownicza siatka na wentylatorach i kratkach od pokrywy silnika, malowanie.

Po takiej przerwie nie potrzebnie się porwałeś na taki model i takie wydatki, spooro w niego włożyłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyznałem sobie prawo do krytyki :-)))))

Zatem krytykuję :

1. Ta lina z przodu!!!!!! Chyba jednak trochę przesadziłeś.

2. Podwozie czyste!!! A to zima, glina wyrywana gąsienicami ciężkich pojazdów spod śniegu. Podwozia czołgów w zimowych kamuflażach, są na ogół strasznie usyfione.

3. W okolicach wydechu, ta śnieżna biel powinna być mocno

 

Po zatym super. Gratulacje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ta lina nie daje spokoju będę musiał ją troszkę podgiąć, należy jednak zwrócić uwagę że taka lina w oryginale do najcieńszych nie należała więc trudno aby się ułożyła na pancerzu jak sznurówka

 

-2. Podwozie czyste!!! a to zima, glina wyrywana gąsienicami ciężkich pojazdów spod śniegu. Podwozia czołgów w zimowych kamuflażach, są na ogół strasznie usyfione.

 

Pozwoliłem sobie na takie uchybienie gdyż model stoi w gablotce i raczej nie będzie stał na dioramie, wiem że to może nie do końca odzwierciedla rzeczywistość ale przez to chciałem ukazać szczegóły podwozia i ognikowe gąsienice.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na KT Porsche robią gąsienice Kgs 73/800/152? Albo nitowana osłona wlotu powietrza?

 

Ułożenie liny przypiętej na szekli też nie jest najszczęśliwsze... poza tym koła lewitują.

 

Rozumiem, że powyginane uchwyty mają świadczyć o "burzliwym przebiegu służby"? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na KT Porsche robią gąsienice Kgs 73/800/152?

A według szanownego kolegi jakie powinny być?

 

Albo nitowana osłona wlotu powietrza?

 

Osłona jest taka jak we wszystkich modelach Tamiya, szczerze mówiąc to studiując zdjęcia nie zwróciłem uwagi na ten błąd. Człowiek uczy się całe życie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według szanownego kolegi jakie powinny być?

 

Wczesne: Gg 24/800/300, ew. po wymianie lufy i kół napędowych Gg 26/800/300.

 

Osłona jest taka jak we wszystkich modelach Tamiya,

 

Niestety, wraz z pojawieniem się na rynku modeli Dragona KT z Tamki się zdezaktualizowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według szanownego kolegi jakie powinny być?

 

Wczesne: Gg 24/800/300, ew. po wymianie lufy i kół napędowych Gg 26/800/300.

 

Osłona jest taka jak we wszystkich modelach Tamiya,

 

Niestety, wraz z pojawieniem się na rynku modeli Dragona KT z Tamki się zdezaktualizowały...

 

nie jest to trudne do poprawienia

 

IMG_0003_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.