Jump to content
imt

"klakierstwo"

Recommended Posts

Cześć!

I chwała mu za to. Rozumiem, że ktoś może sobie nie życzyć takich uwag w swoim wątku i wtedy są odpowiednie sposoby. Ale sam pomysł mnie zdumiał - uważam, że większym problemem dla forum jest brak ruchu niż jego nadmiar i w tej sytuacji dalsze ograniczanie tego ruchu to jak piłowanie gałęzi na której się siedzi. Przy okazji dodam, że trochę na naszym forum mnie drażni brak odpowiedzi na komentarze - na przykład piszę człowiekowi uwagę na temat jego modelu, a ten wkleja następne obrazki i jedzie dalej jakby nigdy nic... Ale to już off topic, życzę wszystkim powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Zgadzam się z pmroczko jeśli chodzi o kwestię odpowiedzi.

Solo ma rację jeśli chodzi o uwagi zaczepne czy obraźliwe.

Jeśli jednak autor nie odpowiada na pytania merytoryczne, to raz, że obniża to wartość poznawczą wątku, a dwa - jest po prostu niegrzeczne. To oczywiście nie musi następować w ciągu 5 minut, ale dobry obyczaj nakazywałby ustosunkować się w kolejnym własnym wpisie.

Z powodu tego typu zachowań ja sam zaniechałem wypowiadania się w warsztatach niektórych autorów.

Co do wątku głównego - tego typu kwestie warto stawiać jako pytanie, a nie obwieszczenie. Wszyscy będą mieli większy komfort wypowiadania się

Masz rację, ja tam czuję się zawsze w obowiązku odpowiadać na pytania, w końcu temu służy warsztat - dzieleniem się wiedzą.

Tak w ogóle i przy okazji chciałbym zgłosić propozycję małej zmiany w regulaminie.

Jak kilka osób w tym wątku napisało, bardzo dobrym pomysłem byłaby możliwość aby to autor decydował które posty w jego warsztatach i galeriach powinny się znajdować, a które powinny z nich być usunięte.

W tej chwili na PWM jest taka możliwość z której bardzo często korzystam, usuwając z moich warsztatów różne śmieci.

Czy administracja mogłaby rozważyć aby taką zasadę/regułę wprowadzić także na tym forum?

Ale przecież jest coś takiego-widzisz wykrzyknik w prawym dolnym rogu nad przyciskiem "cytuj".Tyle że tu moderacja czyta zgłaszane posty i albo widzi sens usunięcia lub nie.

Zawsze możesz dodać użytkownika " do wrogów"i nie będą się wyświetlać jego posty ,a że inni będą je widzieć ,no cóż cena demokracji.

Oczywiście że można zgłaszać posty.

Ale chodzi o regulaminowe zwiększenie uprawnień gospodarzy warsztatów w tej kwestii.

Jak powiedziałem, to jest temat do przemyślenia, propozycja.

Dodawanie ludzi do "wrogów" to trochę nieciekawa metoda.

Nie stosuję tego.

Sorry ale wtedy porobiłyby się kólka wzajemnej adoracji i inne ''Koła gospodyń wiejskich".Akurat to forum tego nie potrzebuje ,choć dział lotniczy należałoby nieco przeczyścić(zdziczał nieco w 2014).

Dlatego też to decyzja moderatora byłaby ostateczna.

Ja bym jeszcze dodatkowo przeczyścił kilkunastu userów, ale to już temat dla administracji.

...choć dział lotniczy należałoby nieco przeczyścić(zdziczał nieco w 2014).

Co znaczy że zdziczał???

Zakazy, nakazy, porządki

Ktoś pamięta jak "porządkowano" stary dobry PWM?

Ja bym jeszcze dodatkowo przeczyścił kilkunastu userów, ale to już temat dla administracji.

Coś Ci nie pasuje? Towarzystwo Ci nie odpowiada?

Solo napisz listę, kogo nie lubisz i złóż podanie do administracji

Coś mam wrażenie, że zaraz temat, który w założeniu miał zwrócić uwagę na tworzenie kilkudziesięciostronicowych wątków o niczym przeplatanych od czasu do czasu zdjęciami modeli sam zaraz dobije do setki stron

Coś mam wrażenie, że zaraz temat, który w założeniu miał zwrócić uwagę na tworzenie kilkudziesięciostronicowych wątków o niczym przeplatanych od czasu do czasu zdjęciami modeli sam zaraz dobije do setki stron

Dlatego uważam, że wobec rezygnacji Autora wątku z proponowanych zmian, sam wątek jest bezprzedmiotowy i staje się nieuchronnie karmnikiem dla trolla.

Zwracam się z prośbą do moderatora działu o zablokowanie go jako nic nie wnoszącego do tematyki forum.

Dziękuję.

Towarzyszu imt! Trzymajcie tak dalej! No i oby plan został zrealizowany w 300%!

A ja mimo wszystko chciałbym otrzymać odpowiedź na mój postulat z poprzedniej strony:

To ja prosiłbym szanownego moderatora, by takie zasady wprowadzić przy omawianiu produktów i producentów.

Usuwać wpisy nie na temat zamiast zamykać takie tematy.

Da się?

A ja mimo wszystko chciałbym otrzymać odpowiedź na mój postulat z poprzedniej strony:
To ja prosiłbym szanownego moderatora, by takie zasady wprowadzić przy omawianiu produktów i producentów.

Usuwać wpisy nie na temat zamiast zamykać takie tematy.

Da się?

Grzegorz wiem, że jest sobota i większość ma wolne. Ja niestety nie. Dlatego nie mogłem odpowiedzieć na Twoje pytanie, gdyż od 8 do chwili obecnej nie miałem takiej możliwości. Jutro będzie podobnie.

Na Twoje pytanie chciałem odpowiedzieć przez pw i nadal mam taki zamiar. Nie widzę przeszkód, aby pojawiło się to na oficjalnej stronie no ale nie w tym temacie.

Wracając do sprawy. W telegraficznym skrócie. Temat wynikł z tego, że mi takowe wpisy nie pasowały. Po krótkiej konsultacji okazało się że nie pasują też innym (mniejszość, jakby co). Pojawił się temat i okazało się że nie mam racji. Jest wręcz przeciwnie niż mi się wydawało. Wycofuję się z pomysłu (co zaznaczyłem wcześniej). Temat jednak trwa. I dobrze. Forum jakby nie było jest dla użytkowników. Ale powiedzcie skąd mam znać Wasze oczekiwania co do moderacji jak nie z takich tematów (nie była to prowokacja, naprawdę mnie takowe wpisy drażniły).

Pewnie będę częściej komunikował się z Wami w różny sprawach. Temat nadal otwarty.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wyrażenie opinii.

ps. Grzegorz napiszę do Ciebie po 23.

I słusznie, wbrew temu co niektórzy sądzą, forum dyskusyjne jest od... dyskutowania.

Ja w takim razie przypomnę się z moją propozycją i też będę prosił o jakieś stanowisko administracji:

Tak w ogóle i przy okazji chciałbym zgłosić propozycję małej zmiany w regulaminie.

Jak kilka osób w tym wątku napisało, bardzo dobrym pomysłem byłaby możliwość aby to autor decydował które posty w jego warsztatach i galeriach powinny się znajdować, a które powinny z nich być usunięte.

W tej chwili na PWM jest taka możliwość z której bardzo często korzystam, usuwając z moich warsztatów różne śmieci.

Czy administracja mogłaby rozważyć aby taką zasadę/regułę wprowadzić także na tym forum?

I słusznie, wbrew temu co niektórzy sądzą, forum dyskusyjne jest od... dyskutowania.

Ja w takim razie przypomnę się z moją propozycją i też będę prosił o jakieś stanowisko administracji:

czyli ja odpowiem:

nie widzę problemu aby autor współpracował ze mną jako modem w "lotniczyczych" i powiedzmy wygładzali co nieco.

Abym był dobrze zrozumiany, czyścimy formę wypowiedzi (ewentualnie) a nie merytorykę, zwłaszcza tą krytyczną.

Wyjaśniam co pod powyższym rozumiem:

publikując na forum swoje dokonania zgadzamy się na ich ocenę. Każdy oglądający ma inny pogląd, ze względu na swoje doświadczenie modelarskie, umiejętności, wiedzę historyczną, itp. Dokąd będzie to wyrażane w sposób cywilizowany to ingerencji nie będzie. I tu powstaje największy problem czyli oceny bo każdy może mieć inny próg "obrażalności". Ja mam wysoki, a w sprawach neutralnych (forum) jeszcze wyższy. Jedna to ja będę decydował o tym co zostaje lub nie (zawsze można się odwołać do admina).

I tak wygląda moja wizja na tą chwilę. Uwagi mile widziane. Niestety nie mam patentu na wszechwiedzę.

Pozdrawiam.

imt

Zgadzam się.

Chodziło mi tylko o zwykłe chamstwo, szyderstwo, drwinę bądź napastliwe posty.

Chodzi mi tylko o rugowanie postów, które łamią zapisy w paragrafie 3 punkt 6.

Naturalnie niedopuszczalne byłoby zgłaszanie postów ze zwykła krytyką, napisaną w ludzki sposób.

Ciekawe,że poza Twoimi wątkami nigdzie nie widać takich karczemnych awantur....

\

Młody jesteś, mało widziałeś.

Zastanów się raczej, dlaczego jedni mają problem, a drudzy nie. I co zrobić, żeby nie mieć problemu. Nie jest to trudne, chociaż niektórym łatwiej pisać elaboraty i analizy na temat Solo i uzasadniać na swoim poziomie potrzebę jego usunięcia z szeregów zacnych userów niż nie pisać. Dziwadła takie, solofoby jakieś.

Zastanów sie może w takim razie co robisz, że jesteś w ten sposób atakowany

To raczej problem dla moderacji, żeby zapewnić każdemu uczestnikowi przestrzeń dla jego hobbystycznej aktywności wolną od osobistych ataków. Niech się zastanawiają ci, którzy nie mogą wytrzymać jego obecności i kąsają przy aplauzie, lub milczeniu większości. Wady żadnego z użytkowników nie są uzasadnieniem takich ataków, bo nie jesteśmy tu po to, żeby ludzi zmieniać na swoją modłę. W życiu też spotkasz różnych ludzi i bez względu na to jacy są, to zasługują na zwykłą uprzejmość i szacunek, a nie ataki, czy publiczne analizy jego zachowania, o które nie prosi. Użyj PW jeśli koniecznie chcesz mu coś przekazać na jego temat.

Edited by Guest

poproście tez Sola by został moderatorem. będzie komplet

Przepraszam jestem nowy ale nie rozumiem tej ironii ?

Mi Solo pomógł i wyjaśnił również jak i parę innych osób mi pomogło ( pomaga ) za co oczywiście jestem bardzo wdzięczny

proponuję napisać regulamin regulowania regulaminu. Docelowo będzie służył ocenie poziomu idiotyzmu publikowanych postów,
A jak oceniłbyś swój poziom zaprezentowany 2 strony wcześniej? viewtopic.php?p=689655#p689655

Witam,

w dziale warsztatowym chciałbym ograniczyć wpisy typu "siadam w pierwszym rzędzie", "fajnie Ci to wychodzi", "super, czekam..." itp.

Prosiłbym aby zamieszczać uwagi pozytywne lub negatywne, jednak merytoryczne. Pozostałe będą kasowane.

W galerii zamieszczajcie ochy i achy jak i "be", ale w warsztacie będę je wycinał. Tak jak inne nie wnoszące nic do tematu.

Pozdrawiam.

ps. wpisy historyczne wyczyszczę w miarę posiadania tzw. czasu wolnego.

Pozdrawiam.

Obyś dotrzymał słowa, to będę częstszym gościem tego forum

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.