Jump to content
imt

"klakierstwo"

Recommended Posts

Imt- Problem leży w tym, że wielu ludzi nie ma pojęcia co pisać. No i piszą och, ach, super, hiper, mega, miodzio. Tego wszystkiego nie wyeliminujesz. Tak samo jak gierek i wojen podjazdowych. Taka ludzka mentalność.

I przez te ochy marnują Twój, mój czas wykopując cuda wianki z datami nawet sprzed kilku lat.

I przez te ochy marnują Twój, mój czas wykopując cuda wianki z datami nawet sprzed kilku lat.

Przecież przymusu nie ma, nie masz obowiązku odpisywać bo kogoś zainteresował temat z przed kilku lat.

Czas niektórych jest wyjątkowo cenny.

Szkoda tylko że często naskrobanie kilku zdań w temacie zajmuje dwie minuty

Cześć!

Dwie sprawy - po pierwsze komentowanie starych wątków to zupełnie osobny problem i trzeba świerzakom tłumaczyć że to zwykle zły pomysł. Nawet jeżeli komentarz jest bardzo merytoryczny! Druga rzecz to to, że czasem w ten sposób można zobaczyć coś ciekawego, czego wcześniej się nie przeczytało. Chyba, że czytasz wszystko od deski do deski - wtedy masz inny problem, jeżeli chodzi o zarządzanie czasem Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Temat jest o klakierstwie, moja odpowiedź też, a Ty piszesz o merytorycznym komentarzu. Staram się czytać wszystkie wątki z każdego działu i nie mam problemu jeżeli wątek ma np. 20 stron ale na temat, a nie takie gdzie 3\4 zajmują wpisy typu podanego wcześniej.

Panowie, moderator już (będzie niedługo) ze dwa tygodnie temu ogłosił, że wycofuje się ze swojego pomysłu.

Witam,

w dziale warsztatowym chciałbym ograniczyć wpisy typu "siadam w pierwszym rzędzie", "fajnie Ci to wychodzi", "super, czekam..." itp.

Prosiłbym aby zamieszczać uwagi pozytywne lub negatywne, jednak merytoryczne. Pozostałe będą kasowane.

W galerii zamieszczajcie ochy i achy jak i "be", ale w warsztacie będę je wycinał. Tak jak inne nie wnoszące nic do tematu.

Pozdrawiam.

ps. wpisy historyczne wyczyszczę w miarę posiadania tzw. czasu wolnego.

Pozdrawiam.

Nie przesadzasz? Czasem komuś podoba się model. Potem widzi kolejny i jeszcze inny, który mu się podoba. Wyobraź sobie pisać teraz pod każdym takim tematem aleaboraty tudzież peany zachwalające wygląd modleu lub pracę samego autora. Wyrzucałbyś ze spotkania kogoś kto tylko powiedział "cześć"? Czasem ludzie chcą zaznaczyć swoją obecność w danym temacie, dać znać, że obserwują pracę. Czasem samemu autorowi to wystarczy.

Przyznam się, że nie raz użyłem takiego krótkiego posta. Wracam po 8 godzinach boju z pracy, włączam kompa, przglądam modelworka. Trafiam na fajny temat, oglądam zdjęcia, czytam co autor miał na myśli. Nie mam czasem sił wymyślać poematów - piszę te kilka słów, które mam nadzieję ucieszą autora.

no widzisz, nie ma złotego środka. Dla mnie to wpis nie merytoryczny. Jak będzie "Dysza jest super" to na 24 godziny jestem w stanie ten wpis zachować.

I tu pytanie czy to ten kanał przekazywania informacji. Jak ktoś napisze że źle i da na to dowody (link, zdjęcia. opis) to jest merytoryczne. Natomiast jak nikt nic nie napisze to jet ok. Zawsze jest pw i tam można pisać.

W ten sposób spowodujesz, że ludzie zaczną pisać PW i zamkną się w małe grupki i na forum już nikt nie będzie pisał. Skoro wypowiedź "Dysza jest super" ma być wyświetlana przez 24h, to może pokaż nam jak ma według Ciebie wyglądać taka wypowiedź? Może w regulaminie powienien być zapis konstrukcji zdań i wypowiedzi użytkowników.

W każdym temacie jest możliwość zgłoszenia posta. Zakładam temat. Ktoś komentuje moją pracę - pisze bez sensu, nie na temat, używa wulgaryzmów - jako założyciel tematu zgłaszam to. Jeżeli ktoś napisze "SUPER" lub "Podoba mi się" to zostawiam to bo wiem, że jest ktoś kto docenia tą pracę.

Przeglądam regulamin i nie ma tam wzmianki o tym, jak długie wiadomości powinni wpisywać użytkownicy. Przytoczę: "5. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania Netykiety, a w szczególności do ograniczenia odpowiedzi nie wnoszących do dyskusji treści merytorycznych." Idąc tym tropem - połowa wiadomości forum musi zniknąć.

Ilość nie zawsze oznacza jakość. Przykładem mogą być gadające głowy z TV, które potrafią mielić ozorami długie godziny i nie wnosić nic rzeczowego do danego zagadnienia.

Rozumiem gdyby "nabijanie" postów miało jakiś skutek - oferowane byłyby jakieś nagrody za największą ilość postów. Może zamiast brać się za krótkie posty, które są w odpowiednim temacie, zabrać się za pytaczy. Co rusz na forum pojawia się bazowe pytanie w stylu "jaki model wybrać", "jak użyć pędzla", "gdzie mam kupić model", "mój kot zjadł mi instrukcję, co mam zrobić".

Cześć!

Dwie sprawy - po pierwsze komentowanie starych wątków to zupełnie osobny problem i trzeba świerzakom tłumaczyć że to zwykle zły pomysł. Nawet jeżeli komentarz jest bardzo merytoryczny! Druga rzecz to to, że czasem w ten sposób można zobaczyć coś ciekawego, czego wcześniej się nie przeczytało. Chyba, że czytasz wszystko od deski do deski - wtedy masz inny problem, jeżeli chodzi o zarządzanie czasem Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Proponuję zlikwidować Historię w szkołach bo świeżaki wygrzebują coś co już było. Zawsze śmieszyło mnie takie podejście. Stary temat, dobry model, chcę pogadać o tym - nie mogę bo to temat sprzed kilku lat. Może kolejny punkt do regulaminu? Tematy powyżej 6 m-cy zamykamy. Bardziej mnie śmieszy jak już ktoś odgrzebie taki temat i pojawia się stado sępów, które zadziobują takiego młodzika i zaraz pojawia się lawina komentarzy - "było, było, było". Dla mnie jest to dziwne.

POZDRAWIAM

Edited by Guest

Te, Constructor, skąd żeś się urwał? Przeczytałeś pierwszy post tematu, szkoda, że nie przeczytałeś też ostatniego...

Te, Constructor, skąd żeś się urwał? Przeczytałeś pierwszy post tematu, szkoda, że nie przeczytałeś też ostatniego...

Oj tam się urwał zaraz Przeczytałem wszystkie. Cały temat powinien zniknąć i nigdy nie być rozpoczynany. Wydaje mi się, że akurat te komentarze to najmniejszy problem tego forum.

Oj tam się urwał zaraz Przeczytałem wszystkie. Cały temat powinien zniknąć i nigdy nie być rozpoczynany. Wydaje mi się, że akurat te komentarze to najmniejszy problem tego forum.

Ja przeczytałem pierwszy, środkowy i przedostatni;) i przyznaję punkt (tzn. rację ) Constructor - owi.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.