Jump to content
Corporal_PL

Otto Carius

Recommended Posts

Tak króciutko:

"Otto Carius (ur. 27 maja 1922 w Zweibrücken w Niemczech, zm. 24 stycznia 2015 w Herschweiler-Pettersheim) − niemiecki oficer w stopniu porucznika, jeden z dowódców w czasie II wojny światowej, wsławiony zniszczeniem 150 czołgów. Odznaczony Krzyżem Rycerskim Krzyża Żelaznego z Liśćmi Dębu."

I takie foto z 2012:

b_8307_3.jpg

Pzdr

Ps. Absolutnie nie gloryfikuje postaci, ale zawsze mnie intrygowało to, że facet tak długo żył.

Pomyślcie co czół gdy Tamiya i Dragon wydawali Tygrysy sygnowane jego nazwiskiem.

Edited by Guest

Absolutnie nie gloryfikuje postaci, ale zawsze mnie intrygowało to, że facet tak długo żył.

Pomyślcie co czół gdy Tamiya i Dragon wydawali Tygrysy sygnowane jego nazwiskiem.

Napewno czuł dumę. Gdyby poddał się ruskim to by tak długo nie pożył.

To że był czołgistą III Rzeszy nie robi z niego automatycznie zbrodniarza.

Wiadomo...wykonywał tylko rozkazy.

Obstawiony taka ilością leków też bym pożył.

,, Obstawiony taka ilością leków też bym pożył,, - on poprostu naprawial to co wielokrotnie zniszczyl ,czyli ludzie zycie. Prowadzil Tiger Apotheke ,pisal ksiazki, a czy byl faszysta ? Trudno dzis to ocenic, czesto walczyl o swoje zycie , poddanie sie nie zawsze bylo bylo pewnikiem przezycia.

,, Obstawiony taka ilością leków też bym pożył,, - on poprostu naprawial to co wielokrotnie zniszczyl ,czyli ludzie zycie. Prowadzil Tiger Apotheke ,pisal ksiazki, a czy byl faszysta ? Trudno dzis to ocenic, czesto walczyl o swoje zycie , poddanie sie nie zawsze bylo bylo pewnikiem przezycia.

Ściślej rzecz ujmując to chyba nazistą. A swoją drogą ( jak napisał na facebooku KFS) to wielka strata dla farmacji.

Edited by Guest

No, i właśnie z powodu farmaceutyków się tutaj wszyscy na tym ( i nie tylko) forum tak ekscytują ta postacią

Ale służył zbrodniczemu systemowi, i zniszczeniem 150 czołgów nie powinien się chwalić (chyba że sowieckie).

Ale służył zbrodniczemu systemowi, i zniszczeniem 150 czołgów nie powinien się chwalić (chyba że sowieckie).

A to co w sowieckie mu można było niszczyć bo tam same komuchy jeździły tak. A on był rycerzem w stalowym Tygrysie tylko, że dziwne nosił mundur SS.

A on był rycerzem w stalowym Tygrysie tylko, że dziwne nosił mundur SS.

Kolego, nie każdy Niemiec był w SS.

Przeczytaj sobie o sPzAbt.502.

Pzdr

Guest

A to co w sowieckie mu można było niszczyć bo tam same komuchy jeździły tak. A on był rycerzem w stalowym Tygrysie tylko, że dziwne nosił mundur SS.

Tak sowieckie wolno mu bylo, bo byli takimi samymi najezdzcami jak on sam ;P a wlasciwie to nawet gorszymi bo jeszcze kazali sie nazywac bracmi ;)

Był w SS czy nie nie ma znaczenia, był nazistą i służył nazistowskiemu systemowi. Co do sowietów za czerwoną armią szła armia NKWD która na ruinach Warszawy w styczniu 45 szukała AK'skich partyzantów których wyłapywała i robiła to przez następne lata. Więc wybacz nie będę płakał za zniszczonymi sowieckimi czołgami prze Niemców.

A on był rycerzem w stalowym Tygrysie tylko, że dziwne nosił mundur SS.

No i się podłożyłeś fanom Panzerwaffe.

Mundur niemieckiego pancerniaka i był czarny i miał totenkopfa, ale to nie był mundur SS. Każdy z nich to rozróżnia.

Swoją drogą jak szybko zmieniliśmy poglądy w sprawie takich osób jak pan Carrius. Za komuny to był bandyta i zbrodniarz wojenny a obecnie uważany go (a przynajmniej część z nas) za profesjonalistę pancernego i asa broni pancernej.

Na FB były nawet komentarze, że skoro nie był skazany wyrokiem żadnego sądu to nie jest zbrodniarzem.

Heinza Reinefartha też nigdy nie skazano na mordy na Woli i po wojnie był szanowanym obywatelem.

Czy pan Carrius był faszystę, czy nazistą , czy ... jak to teraz poprawnie nazwać?

Są nawet komentarze (nasze), że tylko wykonywał rozkazy. Większość panów z Norymbergi tak się tłumaczył!

Niemcy mogą go traktować jako dobrego obywatela i bohatera II WŚ ale my powinniśmy na to patrzeć z polskiej perspektywy. Nauczmy się szanować naszych bohaterów a Niemcom pozostawmy ich.

Nauczmy się szanować naszych bohaterów a Niemcom pozostawmy ich.

Święta prawda.

Nauczmy się szanować naszych bohaterów a Niemcom pozostawmy ich.

Święta prawda.

No właśnie, miałem to samo napisać.

Panowie gdy czytam komentarze na ww. temat to chce mi sie rz... , niby dorosli, wyksztalceni,itp a ,,zachowuja,, przepraszam pisza rzeczy ktore nie trzymaja sie ani kupy ani d...., dyskusja przypomina mi obrady sejmu , senatu.Intencja autora bylo poinformowanie o smierci kogos kogo kojarzymy (podobnie jak Wittmana) z pewnym pojazdem ktory czesto pojawia sie na tym forum -Tygrysem. Kto z Was nie budowal modelu Tygrysa lub nie zamierza tego zrobic?? A przecierz kazdy z czlonkow zalogi takiego pojazdu przyczynial sie do czyjes smierci kalectwa wiec czym odroznial sie od Cariusa O ?.Dla mnie to byl czlowiek a za swoje czyny nie mi go sadzic

Panowie gdy czytam komentarze na ww. temat to chce mi sie rz... , niby dorosli, wyksztalceni,itp a ,,zachowuja,, przepraszam pisza rzeczy ktore nie trzymaja sie ani kupy ani d...., dyskusja przypomina mi obrady sejmu , senatu.Intencja autora bylo poinformowanie o smierci kogos kogo kojarzymy (podobnie jak Wittmana) z pewnym pojazdem ktory czesto pojawia sie na tym forum -Tygrysem. Kto z Was nie budowal modelu Tygrysa lub nie zamierza tego zrobic?? A przecierz kazdy z czlonkow zalogi takiego pojazdu przyczynial sie do czyjes smierci kalectwa wiec czym odroznial sie od Cariusa O ?.Dla mnie to byl czlowiek a za swoje czyny nie mi go sadzic

Podpisuję się pod wypowiedzią Kolegi.

10941875_867979183223341_2463843036640388429_n_zps3a7f9a35.jpg

Moloszek28-Nikt z piszacych nie zyl w tym okresie wiec co moze powiedziec na temat powodow i przyczyn dlaczego osoby typu Carius robily to czy tamto.Stopien wojskowy czy zaslugi nie chronily nikogo,i to obojetnie po ktorej stronie byl,przypomne niektorym panom o czystkach w Armi Czerwonej (od przelanej krwi w ,,wyzwalanych,, krajach ) lub Operacji Walkiria,panu Stauffenbergu, oraz wielu innych ktorych wieszano na haku rzezniczym lub stronie z pianina. Rodzina Rommla przez wiele lat nie mogla otrzymac emerytury po marszalku faszystowskim przecierz.

...Kto z Was nie budowal modelu Tygrysa lub nie zamierza tego zrobic?? A przecierz kazdy z czlonkow zalogi takiego pojazdu przyczynial sie do czyjes smierci kalectwa wiec czym odroznial sie od Cariusa O ?.Dla mnie to byl czlowiek a za swoje czyny nie mi go sadzic

Ja nie budowałem i nie zamierzam budować Tygrysa. Tak samo jak nie zamierzam sklejać Heinkla którego kiedyś dostałem w prezencie. Jestem Polakiem i niemieckich konstrukcji nie będę gloryfikował. Z Heinkla mogę co najwyżej zrobić dioramę jak rozwalony leży na ziemi.

PS. Jestem z zawodu grafikiem i zajmuję się składem książek i czasopism. Niedawno robiłem skład pewnej pracy doktorskiej na temat historii wojen. Przeczytałem tam, że już w wiekach I do X zawód zołnierza był traktowany jako zawód konieczny, ale hańbiący na równi z zawodem pań do towarzystwa.

A religia chrześcijańska w tym czasie, każdemu żołnierzowi który zabił człowieka, zakazywała na znak pokuty przez 3 lata przyjmowania Komunii.

Guest
...Kto z Was nie budowal modelu Tygrysa lub nie zamierza tego zrobic?? A przecierz kazdy z czlonkow zalogi takiego pojazdu przyczynial sie do czyjes smierci kalectwa wiec czym odroznial sie od Cariusa O ?.Dla mnie to byl czlowiek a za swoje czyny nie mi go sadzic

Ja nie budowałem i nie zamierzam budować Tygrysa. Tak samo jak nie zamierzam sklejać Heinkla którego kiedyś dostałem w prezencie. Jestem Polakiem i niemieckich konstrukcji nie będę gloryfikował. Z Heinkla mogę co najwyżej zrobić dioramę jak rozwalony leży na ziemi.

PS. Jestem z zawodu grafikiem i zajmuję się składem książek i czasopism. Niedawno robiłem skład pewnej pracy doktorskiej na temat historii wojen. Przeczytałem tam, że już w wiekach I do X zawód zołnierza był traktowany jako zawód konieczny, ale hańbiący na równi z zawodem pań do towarzystwa.

A religia chrześcijańska w tym czasie, każdemu żołnierzowi który zabił człowieka, zakazywała na znak pokuty przez 3 lata przyjmowania Komunii.

Koniecznie dorzuc sobie do listy obrazonych nacji Rosje, Austrie, ZSRR, Szwecje ;)

A potem idz na dluuugi spacer, odetchnij swiezym powietrzem a mozesz przypomnisz sobie, ze to tylko hobby polegajace na nadawaniu formy pewnej ilosci plastiku etc.

Wyluzuj chlopie

P.S. Albo badz konsekwentny i nie "gloryfikuj" na przyklad firmy Mercedes http://viewtopic.php?f=88&t=33778, ktora przygotowywala Hitlerowi jego limuzyny ;)

Edited by Guest

Jak to napisał Fiedler w dywizjonie 303 Polacy byli lepszymi pilotami bo byli lepszymi ludźmi. Seems legit. Oczywiście Łoś, Pejedynastka i Spitfajer strzelały kwiatkami i doustnymi kapsułkami z serum miłości dla bliźniego. Zaś burze ogniowe w Niemczech i Japonii były burzami typu i (czytaj "aj") oraz smart przez co zabijały tylko złych nazistów oraz sprawców masakry w nankinie.

Wojna to wojna, czołg to czołg. Każdy samolot czołg i bomba zostały wymyślona po to by w razie użycia zabić. W tym samym celu szkoli się każdego żołnierza. Każdy żołnierz będzie walczył w interesie swojego kraju. Różnica jedyna jest taka, że mógł się urodzić gdzie indziej lub w innym czasie. To dla niektórych wystarczy by kogoś chwalić lub uważać za zbrodniarza. Niestety model Messerschmitta, Tygrysa, Spitfajera czy innego Łosia ma ten sam ciężar gatunkowy. Jak ktoś się brzydzi to niech robi modele samochodów cywilnych albo samolotów liniowych.