Skocz do zawartości

Graf Spee 1:350 Academy


krzysiek1990rtk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli normalka, po co ciągle o tym biadolić? Jeżeli na dodatki nie wydałeś co najmniej dwa razy tyle co na sam model, to znaczy że nic nie masz. Tak to działa. Nie mówię że tak musi być, można sobie rzeźbić samemu, da się , zajmuje 10 x tyle czsu, ale daje kupę satysfakcji. Wnerwia mnie takie jęczenie ze smutnymi buźkami, nie stać cię na kupno, zrób sam, stać Cię, to kup i nie pier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przezroczystych arado od trampka to byłem dzisiaj w modelarskim w Łodzi i jest lipa, nie sprowadzą bo ich dostawcy nie mają, a zamówienie samych samolocików z neta to też nie łatwa sprawa bo praktycznie wszędzie brak towaru. Ale całe szczęście że kumpel lepi samoloty w 1:35 to za free mi odpali wypraski z kabin, trzeba będzie się troszeczkę pobawić ale będzie przezroczysta kabina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przezroczystych arado od trampka to byłem dzisiaj w modelarskim w Łodzi i jest lipa, nie sprowadzą bo ich dostawcy nie mają, a zamówienie samych samolocików z neta to też nie łatwa sprawa bo praktycznie wszędzie brak towaru. Ale całe szczęście że kumpel lepi samoloty w 1:35 to za free mi odpali wypraski z kabin, trzeba będzie się troszeczkę pobawić ale będzie przezroczysta kabina

Hmmm, czy nie wydaje Ci sie, ze bedzie 10x za duza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przezroczystych arado od trampka to byłem dzisiaj w modelarskim w Łodzi i jest lipa, nie sprowadzą bo ich dostawcy nie mają, a zamówienie samych samolocików z neta to też nie łatwa sprawa bo praktycznie wszędzie brak towaru. Ale całe szczęście że kumpel lepi samoloty w 1:35 to za free mi odpali wypraski z kabin, trzeba będzie się troszeczkę pobawić ale będzie przezroczysta kabina

Hmmm, czy nie wydaje Ci sie, ze bedzie 10x za duza?

 

nie chodzi mi o gotową bo takiej to mi nie da wyszlifuje sobie z ramki nawet jak się porysuje to i tak bedzie lepsza niż standardowa od academy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki chociaż trochę mi się nie widzi żeby za 6 samolocików płacić coś koło 40 złotych z przesyłką. Jak przeróbka nie wyjdzie to wtedy pomyślę, może zrobię zdezelowanego A propo ciekawostka:

katapulta na graf spee i admiral scheer była w złym miejscu umiejscowiona. W trakcie strzelania z rufowej wieży 280 mm niezabezpieczony arado ulegał uszkodzeniu - źródło AJ Press dla niedowiarków "pancerniki kieszonkowe część II" strona 19

 

Opłaca się mieć kolegę lotnika

DSCF1283%20Kopiowanie_zpsqyjaq06s.jpg

 

najbardziej podoba mi się ten zaznaczony fragment. Trzeba tylko po długości obciąć w profilu jest trapez bliższych fot zaznaczonego elementu nie pokazuję gdyż wychodzą koszmarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź na sucho pokład i zobacz co się dzieje. Jak dalej będzie "jama" to czeka Cię wyklejanie polistyrenem i szpachlowanie.

 

ganjavir miałeś rację teraz jest ładniej skleiłem linię wodną i wstawiłem na sucho. Całość potraktowałem znanym wszystkim środkiem maskująco - trzymającym

 

DSCF1294%20Kopiowanie_zpspggexec2.jpg

 

DSCF1295%20Kopiowanie_zpst4bzvs1p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź na sucho pokład i zobacz co się dzieje. Jak dalej będzie "jama" to czeka Cię wyklejanie polistyrenem i szpachlowanie.

 

ganjavir miałeś rację teraz jest ładniej skleiłem linię wodną i wstawiłem na sucho. Całość potraktowałem znanym wszystkim środkiem maskująco - trzymającym

 

DSCF1294%20Kopiowanie_zpspggexec2.jpg

 

DSCF1295%20Kopiowanie_zpst4bzvs1p.jpg

 

 

Jedna mała rada. Wcześniej mogłeś ponawiercać bulaje i ewentualnie miejsca drabinek bo łatwiej jest operować połową kadłuba niż teraz całym. Mówię to ze swojego doświadczenia z AGS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedna mała rada. Wcześniej mogłeś ponawiercać bulaje i ewentualnie miejsca drabinek bo łatwiej jest operować połową kadłuba niż teraz całym. Mówię to ze swojego doświadczenia z AGS.

 

Ale to jest tylko taśmą sklejone, wyraźnie napisałem to post wcześniej, czytać ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko ale jestem spostrzegawczy parę dni temu szukałem kalki albo blaszki z godłem III rzeszy a dzisiaj zauważyłem, że kalka jest w zestawie

natomiast nurtuje mnie inna kwestia. Jak wygląda naklejanie kalkomanii na kalkomanię? Pierw jedno sidolux a potem drugie czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powolutku sobie dłubię przy admiralku

 

ponawiercałem bulaje wiertłem 0.9

DSCF1301%20Kopiowanie_zps8bdzkfvs.jpg

DSCF1302%20Kopiowanie_zpsztqqmotj.jpg

wyciąłem pokład i przymierzyłem wszystko na sucho

DSCF1303%20Kopiowanie_zpsg8t8vcau.jpg

 

jak ładnie zaszpachlować fabryczne otwory pod plastikowe relingi? zainwestować w szpachlę w płynie? do tej pory używałem tylko tamiya basic te pseudo niemieckie złomianoplastikowe zostaną zastąpione blaszanymi

DSCF1304%20Kopiowanie_zpsdc5bxypy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.