Skocz do zawartości

Graf Spee 1:350 Academy


krzysiek1990rtk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyklej kawałek plastiku w środek. Po wyschnięciu przytnij na równo z pokładem i zaszpachluj Tamką. Przeszlifuj delikatnie i będzie OK.

 

w te malutkie dziureczki? to ma rozmiar ucha od takiej średnio dużej groszówki

 

DSCF1304%20Kopiowanie_zpsrh1ul3fy.jpg

 

nie chodzi mi o tą dużą szczelinę, taśma maskująca skończyła się i na recepturki zmontowałem całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku kompletuję zabawki do Graf Spee. Dzisiaj sobie zamówiłem blaszki edka i takie kalki, ze względu na swastykę.

 

http://www.karaya.pl/en/begemot/71/kriegsmarine-b350-004.html?ref=%2Fen%2Fbegemot%2F71%2F3%2F1%2Fitems.html

 

ze szpachlowaniem tych otworków wstrzymuje się jeszcze kilka dni, trzeba głowę oczyścić z kilku spraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpoczywając od spartolonej arizony zmajstrowałem artylerię 280 mm (Scharnhorsta i Gneisenau - dziwaczny naród z tych niemiaszków, nazwy wież artyleryjskich na okrętach od nazwisk generałów. Dodatkowo pancerniki o nazwie Scharnhorst oraz Gneisenau też zbudowali ale to pewnie wiedzą zacni koledzy okrętowcy )

 

DSCF1425_zpssx0emygf.jpg

 

powoli rozumiem to uczucie radości gdy trzeba coś samemu dorobić i coś poprawić. Pierwotnie w talerzykach była wielka jopa na środku przy wcięciach - academy się nie postarało. Więc trzeba było załatać, w ruch poszedł kawałek plastikowej ramki z napisem "pocket battleship 1:350" i papier ścierny. Na koniec szpachla i dziurska załatane

 

i zmontowane na sucho. W sumie to mogłem również dalmierze od dołu załatać plastikiem no ale trudno nie pomyślałem. Teraz są już wklejone i przyszpachlowane więc ciężko będzie cokolwiek zrobić

 

DSCF1426_zpsuwtrtupd.jpg

 

poprawiłem również te kwadratowe okienka na rufie.

 

DSCF1430_zpsfgkauzpf.jpg

 

DSCF1431_zpspryeolob.jpg

 

i tradycyjnie wszystko na sucho

 

DSCF1434_zpssdtaji9p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz blaszek Edka do Grafa Spee?

 

Jeszcze nie. Tydzień temu zamówiłem ale nie ma w hurtowniach, wszędzie wyprzedane i będą mi indywidualnie sprowadzać, więc sobie jeszcze poczekam z 2 tygodnie.

 

A co żeś zgubił? Haka do dźwigu nie odsprzedam ni ma opcji

Nieee Dziwie sie, ze wkleiles wsio do wiezy, bo teraz bedzie ciezko zestrugac drabinke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede przerabiał drabinek ani wklejał otwartych drzwi, nie mam sikawki więc im mniej blach tym lepiej. Zestaw blaszek kupuje ze względu na relingi i parę innych dupereli, a poza tym artyleria nadal jest w 3 kawałkach ( korpus, talerzyk i lufy na bolcu

 

 

Wiesz nie rozumiem cię

Koledzy ci doradzają a ty dalej "idiotę" strugasz!!

Wywal te koszmarne drabinki bo szpecą model

masz się rozwijać a nie cofać i iść na łatwiznę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede przerabiał drabinek ani wklejał otwartych drzwi, nie mam sikawki więc im mniej blach tym lepiej. Zestaw blaszek kupuje ze względu na relingi i parę innych dupereli, a poza tym artyleria nadal jest w 3 kawałkach ( korpus, talerzyk i lufy na bolcu

 

 

Wiesz nie rozumiem cię

Koledzy ci doradzają a ty dalej "idiotę" strugasz!!

Wywal te koszmarne drabinki bo szpecą model

masz się rozwijać a nie cofać i iść na łatwiznę!!

 

Mówię po raz kolejny nie mam sikawki, pędzlem je popsuje. Aczkolwiek niewykluczone że będę strażakiem za jakieś 3-4 tygodnie Wsztstko się wyjaśni w ciągu kilku dni. Między innymi z tego powodu jeszcze nie zmontowałem artylerii w całość. I rozwijam się, chyba widać parę postów wcześniej fotę z kwadratowymi oknami na rufie. Zgodnie z sugestią zdobyłem małe iglaczki i je wydziabałem. A arizona to niewypał przy pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpoczywając od spartolonej arizony zmajstrowałem artylerię 280 mm (Scharnhorsta i Gneisenau - dziwaczny naród z tych niemiaszków, nazwy wież artyleryjskich na okrętach od nazwisk generałów. Dodatkowo pancerniki o nazwie Scharnhorst oraz Gneisenau też zbudowali ale to pewnie wiedzą zacni koledzy okrętowcy )

 

Nie ma w tym nic dziwnego, znajomość historii sie kłania.... Scharnhorst i Gneisenau to dwa krążowniki pancerne Eskadry Wshodnioazjatyckiej pod dowództwem Twojego Admirała Grafa von Spee. Scharnhorst był jego flagowym okrętem. Ostatecznie i on i obaj jego synowie zginęli na ich pokładach w bitwie pod Falklandami 8 grudnia 1904.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I rozwijam się...

W ilości napisanych postów to na pewno....

 

Po prostu wytnij nożykiem drabinkę na wieży, przeszlifuj dobrze ślad, pomaluj pędzlem blaszkę przed przyklejeniem, pomaluj wieżę i przyklej drabinkę. Tu nie ma szczególnej filozofii.

Chyba, że namawiasz nas do uczestnictwa w kolejnym brazylijskim tasiemcu - bo już mamy 5 stron warsztatu a pokazałeś zaledwie 12 elementów modelu - wliczając 3 z podstawki. A dyskusji przy tym jest wykładniczo odwrotnie do pokazanych wyników...

 

Ja się na taki serial niestety nie piszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A arizona to niewypał przy pracy

 

Kolejny, tak będzie też z tym modelem jak nie weźmiesz się w garść i nie zaczniesz słuchać innych.

Zawieś relację i budowę, poczekaj na kompresor i areograf.

To nie wyścig więc nie wiem gdzie się spieszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To że nie masz psikawki wcale nie świadczy że masz robić szybko i byle jak.. Niedbalstwa nie przykryjesz nawet najlepszym aero. Co innego małe nieścisłości wynikające ze skali, a co innego bylejakość. Wielu z nas maluje pewnie pędzlem ( ja też zaczynałem od pędzla) i wychodzą wspaniałe modele. Skoro to ma być model treningowy, to niech będzie treningowym. Jak coś nie wyjdzie, można spróbować następny i kolejny raz. Aż do skutku. Jest tutaj na forum wielu naprawdę baaaardzo doświadczonych modelarzy i warto korzystać z ich wiedzy i umiejętności a nie wywarzać już otwarte drzwi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Dodam jeszcze, ze samo posiadanie, jak piszesz - psikawki, nie gwarantuje dobrego malowania. A widząc Twoje "przeboje" z malowaniem pędzlem - może być rożnie...

 

Włącz samokrytyczne myslenie, sam działaj, próbuj, testuj a nie pytasz o "wypilowane okienka, czy może być?". Materiałów w sieci co nie miara, a "czy tak może być" to juz nikt lepiej niż Ty tego nie oceni.

 

Pozdrawiam i powodzenia

Skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To że nie masz psikawki wcale nie świadczy że masz robić szybko i byle jak.. Niedbalstwa nie przykryjesz nawet najlepszym aero. Co innego małe nieścisłości wynikające ze skali, a co innego bylejakość. Wielu z nas maluje pewnie pędzlem ( ja też zaczynałem od pędzla) i wychodzą wspaniałe modele. Skoro to ma być model treningowy, to niech będzie treningowym. Jak coś nie wyjdzie, można spróbować następny i kolejny raz. Aż do skutku. Jest tutaj na forum wielu naprawdę baaaardzo doświadczonych modelarzy i warto korzystać z ich wiedzy i umiejętności a nie wywarzać już otwarte drzwi.

Pozdrawiam

 

 

Jozek pomyliłeś warsztaty, Ami też robi ten sam model i on dla niego jest treningowy. Ja ten chcę zrobić najlepiej jak umiem, ale wymagacie ode mnie rzeczy których nie zrobię przy obecnych umiejętnościach i zasobach narzędziowych . Już samo malowanie pędzlem tak wielkiego modelu mnie przeraża, więc niewykluczone, że wstrzymam się z malowaniem do czasu zakupu sikawki i budowy paru mniejszych modeli w celu nabycia certyfikatu obsługi sikawki Wiem że pośpiech jest niewskazany, przekonałem się o tym przy ariozonie, więc tego robię na spokojnie i powoli.

 

koniec off topa i nie zaśmiecać mi wątku bo balrog się zdenerwuje następna aktualizacja jak przyjdą blachy i coś przy nim podłubię. Chwilowo zawieszam wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.